bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMilovali ste Na vine sú hviezdy? Budete aj Papierové mestá!

Konečne môžete uhasiť svoj „greenovský“ absťák. Určite sa zhodneme, že nikto nevie písať tak, ako John Green. Po Aljaške a Hazel s Augustom je tu nová dvojica a príbeh, ktorý vás dojme a rozosmeje.

papPapierové mestá vás vezmú na divokú jazdu naprieč Amerikou, pri ktorej budete tajiť dych a najmä dobre sa zabávať. Kniha je už pár dní vonku a ak ste si ju ešte nekúpili, snáď vás presvedčíme teraz: naším vlastným trailerom a niekoľkými vydarenými citátmi z knihy.

Jedna noc zmení všetko...a jedno dievča zmení jeho.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS3IIjSybmc3R1z5HbA58Sbr4Cv5g5X8ae2amx6OAVrBKibMroSQuentin alias Kvéčko je v poslednom ročníku na strednej, neznáša školské plesy a je to normálny chalan, ktorý je beznádejne zaľúbený do kamošky z detstva Margo.
Od škôlkárskych čias pretieklo veľa vody a Margo s Kvéčkom si už nie sú takí blízki. Z Margo sa totiž vďaka bláznivým dobrodružstvám stala legenda.

A teraz nadišiel čas na jej posledný kúsok. Na posledné dobrodružstvo, do ktorého zapojí aj Quentina: v jednu noc mu vlezie do izby prezlečená za nindžu a chce s ním vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty nevernému frajerovi a bývalým kamarátom. Kvéčko neodmietne a zažije jedinečnú noc! Najlepšiu noc vo svojom živote.

Na druhý deň sa však Margo záhadne stratí. Je preč a zanechá po sebe len indície určené práve jemu. Kvéčko začne po nej pátrať a neustále naráža na Papierové mestá, záhadné miesta bez duše, ktorých význam však presne nechápe.
Napokon sa vydá na šialený trip naprieč Amerikou aj so svojimi priateľmi, pretože tuší, kde sa Margo ukrýva. Ale čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú...

Prežijeme. Bude z toho bohovská historka...

Pozrite si TRAILER k novému hitu Johna Greena Papierové mestá:

>

http://data.bux.sk/book/020/246/0202466/medium-papierove_mesta_2_vydanie.jpghttp://data.bux.sk/book/020/229/0202292/medium-papierove_mesta.jpgPo prvý raz u nás vychádza kniha s dvomi obálkami naraz. Môžete si tak vybrať, či chcete Papierové mestá v tvrdej väzbe alebo v mäkkej. Či chcete na obálke papierové mestá alebo radšej mapu, ktorá vám bude pripomínať šialenú jazdu Quentina s jeho kamošmi. Jednoducho, tentoraz máte na výber – siahnite po obálke, ktorá sa vám páči viac.

Objednajte si novinku Papierové mestá.
Kupit bux.sk

A ešte niekoľko citátov, ktoré vás možno presvedčia, že opäť ide o famózny príbeh, ktorý sa oplatí prečítať:

„Vždy sa mi zdalo postavené na hlavu, že by mal človek s niekým chodiť iba preto, že ten druhý je pekný. Je to ako vyberať si müsli na raňajky podľa farby a nie podľa toho, ako chutia.“

„Zohnať ti babu na ples je také ťažké, že by to nezdvihol ani Chuck Norris“:)

„Je ľahké mať niekoho rád z diaľky. Lenže keď z nej prestala byť úžasná nedosiahnuteľná bytosť, tak...“

„Budem tvoje steblo. Nezradím tvoju dôveru. Nájdem ťa...“

„Robiť niečo nie je nikdy také dobré, ako keď sa na to tešíš.“

„Život vie byť poriadne nahovno, ale vždy je lepší ako druhá možnosť.“

„Odísť je dobrý a čistý pocit iba vtedy, keď človek odchádza od niečoho dôležitého. Niečoho, na čom záleží. Vytrhnúť život aj s koreňmi.“

Milan Buno, 16.10.2014

f

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.