bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMajstrovský Michael Connelly a jeho novinka Púštna hviezda

Púštna hviezda je rastlina, ktorá sa adaptovala na prežitie v nehostinných podmienkach. Dokáže čeliť suchu, horúčavám či nočnému mrazu. A rastie na hrobe štvorice obetí v Mohavskej púšti...

V novinke Púštna hviezda sa vyslúžilý detektív Harry Bosch vracia k nedoriešenému prípadu, ktorý ho stále máta. Musí nájsť a potrestať vraha, ktorý pre peniaze vyvraždil rodinu s dvoma deťmi.
Ballardovej obnovené Oddelenie neuzavretých prípadov prežije len v prípade, že sa jej podarí odhaliť vraha sestry vplyvného mestského politika. Vyšetrovatelia opäť spájajú svoje sily, a aj keď má Bosch už svoj vek, jeho myseľ je bystrá ako vždy a čoskoro prichádza s postrehmi a nápadmi, ktoré oba prípady posúvajú ďalej.
Neminie ho povesť jedného zo zakladateľov pôvodného oddelenia pre neuzavreté prípady, veď na vraždách si odkrútil viac než ktokoľvek v celom zbore.

Je evidentné, že Harry Bosch starne, v príbehu Púštna hviezda má už 72 rokov, no jeho vnútorná sila a presvedčenie, že na každom jednom živote záleží neutícha. Stále má drive, zmysel pre spravodlivosť, je poctivý a myslí mu to.

Púštna hviezda je klasický Connelly, odvíja sa pomaly, postupne, vychutnávate si vyšetrovanie a postupné odkrývanie stôp. V tomto je Connelly silný – ide krok za krokom a vás to baví, nenudíte sa ani na chvíľu...a na záver si samozrejme necháva hlavnú akčnú scénu.
Nové dôkazy a stopy, nečakané indície, zvraty vo vyšetrovaní – to všetko vie Connelly umne dávkovať. A je skvelé, že pred rokmi vytvoril postavu Renée Ballardovej, ktorá môže Boscha nahradiť...žeby už v ďalšej knihe? Najskôr si však prečítajte Púštnu hviezdu a všeličo vám bude jasnejšie.

Púštna hviezda vychádza v spolupráci s vydavateľstvom Publixing aj v audioverzii ako mp3 na stiahnutie. Načítali ju herci Ivo Gogál a Zuzana Kyzeková.

Michael Connelly je pôvodným povolaním policajný reportér Los Angeles Times, no doma i v zahraničí sa preslávil najmä bestsellermi s románovým detektívom Harrym Boschom. V roku 1992 vydal knihu Temná ozvena, za ktorú dostal cenu Edgar Award za najlepší kriminálny debut. Napísal už tridsaťsedem románov a podľa niektorých nakrútili aj úspešné filmy.

Michael Connelly je držiteľom viacerých prestížnych literárnych ocenení (Edgar, Anthony, Macavity, Nero, .38 Caliber /Francúzsko/ a Grand Prix /Francúzsko/.
V súčasnosti pracuje ako autor aj moderátor podcastu Murder Book (Kniha vrážd), výkonný producent seriálov Bosch a Advokát. Žije striedavo v Kalifornii a na Floride.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.