bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLuxusný rezort na vražednom ostrove...kto tam zabíja dovolenkárov?!


Ostrov je typ detektívky, aké majú mnohí radi - uzavretý okruh ľudí na ostrove, postupne vychádzajú na povrch tajomstvá, skrývané vzťahy medzi ľuďmi, ktorí tam dovolenkujú...odhaľujú sa charaktery, vnútorné nenávisti, zloba, zášť, nepriateľstvo.

Novootvorené letovisko na ostrove neďaleko anglického pobrežia je ako stvorené na dokonalý oddych. Luxusný ubytovací komplex uprostred nedotknutej prírody láka návštevníkov množstvom aktivít a možností, ako načerpať energiu. O tomto raji na zemi sa však šepká, že je prekliaty. Na ostrove kedysi vyčíňal sériový vrah a jeho činy pripomína skala známa ako Kamenná smrtka.

Podľa skalnatého výbežku na bočnej strane ostrova, ktorý odtiaľto vidno, dostal ostrov prezývku Smrtkin kameň. Desivé, však? Podľa mnohých miestnych je ostrov prekliaty. Skala je údajne,“ Jo stíši hlas, „doslova zhmotnením smrtky. Počas morovej epidémie sem vozili ľudí do karantény a nechali ich umrieť. Hovorí sa, že ich duše sa tu stále potulujú a nájdu pokoj, iba keď si smrtka vezme novú obeť. Ak tu ostanete pridlho, možno to budete práve vy.“

Keď pred pavilónom jogy nájdu telo mladej ženy, spočiatku to vyzerá ako tragická nehoda. Na ostrov je povolaná detektívka Elin Warnerová, aby vyšetrila záhadné okolnosti úmrtia – obeť totiž nepatrila medzi hostí a v komplexe vôbec nemala byť. Na ďalší deň zahynie pri potápaní iný hosť a Elin nadobúda presvedčenie, že ani teraz nejde o náhodu. Prečo by sa niekto zameral na hostí, a komu ešte hrozí nebezpečenstvo? Vraha musí nájsť skôr, než sa zopakuje história ostrova.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Ostrov je druhý diel série s detektívkou Elin Warnerovou, ktorú sme spoznali v krimitrileri Sanatórium. Veľmi dobrý námet - ostrov, na ktorom otvorili moderné, idylické letovisko s krásnymi výhľadmi...ako stvorené na relax, odstrihnutie sa od každodenných problémov.

Dobre opísané prostredie ostrova. A samotná myšlienka napríklad o tom, že ľudia často predpokladajú, že kto má peniaze a moc, pravidlá preňho neplatia. Alebo že rodina je najdôležitejšia, no nie vždy musí vzniknúť iba pokrvným putom.

Sarah Pearsová žije pri mori v Južnom Devone s manželom a dvomi dcérami. Vyštudovala angličtinu a tvorivé písanie na univerzite vo Warwicku a pracovala v oblasti styku s verejnosťou pre značky vyrábajúce produkty pre domácnosť. Až potom sa naplno oddala svojej vášni pre písanie. Skúsenosti zo života vo švajčiarskych Alpách, kam sa presťahovala ako dvadsaťročná, ju inšpirovali k napísaniu debutového románu Sanatórium, ktorý sa okamžite stal najpredávanejším bestsellerom v rebríčku Sunday Times a dostal sa medzi desiatku najpredávanejších kníh podľa New York Times. Okrem toho ho zvolil za knihu mesiaca aj knižný klub Reese Witherspoonovej. Ostrov je autorkiným druhým dielom.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.