bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLuxusná knižnica prináša ďalšiu jedinečnú knihu: Metropolitné katedrály

Jedinečná kniha, ktorá na takmer 300 stranách približuje dve naše katedrály – Dóm sv. Martina v Bratislave a Dóm sv. Alžbety v Košiciach.

 A to takým spôsobom, ako sme ich ešte nevideli. Môžete vidieť nádherné umelecké detaily, aké ľudským okom nie je možné zachytiť.
To je nová luxusná publikácia Metropolitné katedrály, ktorá vyšla v luxusnej edícii vydavateľstva Ikar v náklade 300 kusov.

Prvý výtlačok dostal Svätý otec na ďakovnej púti vo Vatikáne. Pápežovi Františkovi ju slávnostne odovzdali Stanislav Zvolenský, arcibiskup, metropolita bratislavskej arcidiecézy, Bernard Bober, arcibiskup, metropolita košickej arcidiecézy, otec biskup Jozef Haľko a pán Vladimír Grežo.

Kniha je umiestnená v ozdobnej kazete s pevným podstavcom potiahnutým zlatým plátnom, zamatovou podložkou a polyakrylátovým krytom. Na prednej obálke je ručne vložený limitovaný umelecký sklený reliéf maľovaný 24-karátovým zlatom od umelca Achilleasa Sdoukosa s certifikátom originality.

Pozrite si VIDEO z uvedenia publikácie v Dóme sv. Martina v Bratislave:

Autorom unikátnych fotografií je svetovo uznávaný fotograf Jan William Drnek. Texty o Katedrále sv. Martina v Bratislave pripravili Mons. prof. ThDr. Jozef Haľko, PhD., a Ing. Vladimír Grežo, autorkami textov o košickej Katedrále sv. Alžbety sú Mgr. Katarína Nádaská, PhD., a PhDr. Mária Novotná.

„S touto knihou sme sa snažili priblížiť jednotlivé časti chrámu tak, aby ľudia mohli objaviť veci, ktoré nie sú schopní vidieť. A myslím, že sa nám to aj podarilo,“ povedala Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar, ktorá je autorkou myšlienky Luxusnej knižnice a vydať Metropolitné katedrály bol tiež jej nápad. Inšpirovala ju iná luxusná publikácia, ktorá vyšla pre niekoľkými rokmi: Sixtínska kaplnka.

Sklený zlatý reliéf

Na obálke knihy je sklenený reliéf maľovaný 24-karátovým zlatom. „Priezory vo väzbe knihy som tvoril s myšlienkami na línie, tvary a architektonické detaily gotického slohu. Snažil som sa navodiť novodobú atmosféru inšpirovanú starými vitrážami v gotických katedrálach,“ vysvetľuje výtvarník a sklár Achilleas Sdoukos.

 

Ako vznikali unikátne fotky?

Fotografie oboch chrámov vytvoril svetovo uznávaný fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnych osvetľovacích telies, najkvalitnejšej optiky Canon. Vďaka svojmu kumštu vyhotovil unikátne snímky, pri ktorých má divák nástojčivý pocit, že sa nepozerá na fotografiu, ale na skutočný trojrozmerný predmet.

Na záberoch je možné vidieť aj tie najmenšie detaily sôch, dokonca aj zrniečka prachu. O náročnú postprodukciu a prípravu na tlač technikou šesťfarebnej tlače hexachrom sa postarala Jana Drneková.

Viac nájdete na
LuxusnaKniznica.sk

Komplet Metropolitné katedrály obsahuje:

● exkluzívnu obrazovú publikáciu (296 strán, rozmer 30,5 × 42 cm),
● ozdobnú kazetu s pevným podstavcom potiahnutým zlatým plátnom, zamatovou podložkou a polyakrylátovým krytom,
● ertifikát originality umeleckého skleného artefaktu,
● dekrét o vlastníctve,
● biele rukavice.

 

Exkluzívne spracovanie knihy:

● Šesťfarebná tlač – hexachróm na papieri Tatami Symbol Ivory 150 g, vytlačené v tlačiarni TBB, a. s., Banská Bystrica.
● Špeciálna kombinovaná väzba knihy z pravej kože a zlatého plátna razeného slepotlačou.
● Na prednej obálke ručne vložený limitovaný sklený reliéf maľovaný 24-karátovým zlatom od umelca Achilleasa Sdoukosa s certifikátom originality – každý kus je originálnym ručne vyrobeným umeleckým dielom.
● Unikátna zlatá oriezka so zlatou potlačou.
● Väzba šitá bavlnenou niťou, spevnená koženým kapitálikom a štyrmi väzmi na koženom chrbte, razba zhotovená zlatou fóliou za tepla.
● Každý výtlačok je ručne viazaný v kníhviazačskej dielni Richard Mayer v Esslingene.
● Každý výtlačok je ručne číslovaný kaligrafom.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: vaticannews.va, Ikar

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.