bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLorna Byrneová a jej Láska z nebies

Spomínate si na svetoznámu írsku mystičku Lornu Byrneovú, ktorá bola vlani na návšteve Slovenska a na jej autogram čakali fanúšikovia v dlhých radoch?

„Nechajte minulosť minulosťou, nepozerajte sa späť, ale sústreďte sa na budúcnosť,“ odkázala vtedy svojím slovenským fanúšikom. V týchto dňoch vychádza jej štvrtá kniha v slovenčine – celkovo doteraz predala u nás 55.000 kníh a hitom sa určite stane aj tá najnovšia.

Láska z nebies ponúka jedinečný pohľad na lásku, na jej pôvod, jej význam v živote človeka a názorne ukazuje, akými spôsobmi môžeme milovať. Aj na Slovensku mimoriadne obľúbená Lorna Byrneová vysvetľuje dôvody, prečo máme sami seba tak málo radi, a učí nás, ako môžeme uvoľniť viac z lásky, ktorú sme uzamkli hlboko vo svojom vnútri.

Všade hľadáme chyby či nedostatky a to v nás prebúdza pocit nespokojnosti s naším životom. Pritom máme možnosť rozhodovať sa a vybrať si.
Lorna zdôrazňuje, že nesmieme zatvrdiť svoje srdcia a dovoliť nenávisti, aby nás ovládla.
Vystríha nás pred bolesťou a nerealistickými očakávaniami v partnerskej láske. Láska však neexistuje len medzi Bohom a ľuďmi. Nemenej dôležitá je láska k našej Zemi, k planéte, na ktorej žijeme. Lorna predpovedá, aké obrovské problémy spôsobíme sami sebe aj budúcim generáciám, ak nezačneme mať radi našu planétu. Hovorí aj o vlne lásky, ktorú Boh zosiela na svet, a o jej vplyve na ľudstvo.

Objednajte si na BUX.sk novinku Láska z nebies.
Kupit bux.sk

„Anjeli mi hovoria, že láska je najmocnejšia sila na svete.
Láska nám ukazuje správnu cestu a vedie nás vpred.
Láska je hodnota, pre ktorú sa oplatí žiť.“
Lorna Byrneová

lornaPo prečítaní knihy Láska z nebies budeme o láske zmýšľať inak. Kniha prebudí lásku, ktorá v nás drieme, vďaka nej objavíme v sebe viac súcitu, viac šťastia, nájdeme silu zmeniť svoj život a pomôžeme zmeniť život aj ľuďom okolo seba.

Podľa Lorny Byrne je mimoriadne dôležité počúvať, čo nám chce strážny anjel povedať. Neuzatvárať sa, nemávnuť nad tým rukou, ale skúsiť sa započúvať. Cez rôzne, neraz nenápadné a na prvý pohľad nedôležité signály nás vedú a ukazujú nám správny smer. „Prečo to neskúsite? Veď anjel vás nikdy nebude nabádať na nič zlé, nepožiada vás o to, aby ste kradli či bojovali. Nebude vám šepkať negatívne veci, takže nemáte čo stratiť,“ odkázala vtedy Lorna slovenským čitateľom. Podľa nej existuje veľa druhov anjelov, napríklad novinári majú svojho anjela, ale jestvuje tiež anjel knižnice, ktorý vyzerá ako anjel učiteľ.

Lorna Byrneová vidí anjelov a rozpráva sa s nimi odmalička. Jej deti sú už dospelé a ona otvorene hovorí o tom, čo videla a čo sa naučila. Žije pokojným životom na írskom vidieku. Je autorkou medzinárodného bestselleru Anjeli v mojich vlasoch, ktorý preložili do vyše dvadsiatich jazykov. Veľký záujem vzbudili aj je ďalšie knihy Schody do neba a Posolstvo nádeje od anjelov.

bozk

Začítajte sa do novinky Láska z nebies hneď teraz:

Občas nevedomky nejakú časť lásky odomkneme. Keď počujeme o tragédii na druhom konci sveta, zaplaví nás pocit hlbokého smútku a súcitu. Nepoznáme postihnutých ľudí, ale spolucítime s nimi. Zasiahlo nás ich nešťastie. Láska, ktorú držíme vnútri, sa vyburcovala a my sme dovolili, aby sa kúsok z nej dostal von.

Spomínam si na jednu ženu, náhodou som ju stretla na ulici hneď po tom, ako v roku 2004 médiá priniesli správu o cunami, ktoré zasiahlo juhovýchodnú Áziu. Vtedy som o katastrofe ešte nevedela. Ohromila ma sila lásky, čo vychádzala z tejto ženy, no nevedela som, čo ju vyvolalo. Bolo to hotové tornádo lásky. Akoby sa zábrany, ktoré si okolo seba vybudovala, aby sa chránila pred bolesťou, ktorú láska prináša, naraz zrútili pod vplyvom silných citov.

Lásku vnímame prostredníctvom emócií a citov. City aktivizujú naše vnútro, pomáhajú nám oslobodiť lásku, ktorá je v nás a ktorú sa azda snažíme držať pod kontrolou. Mnohí z nás robia všetko, čo je v ich silách, aby nedovolili láske prebudiť sa a nepripustili si súcit. Rozhodneme sa, že ak sa nás nejaká udalosť nedotýka osobne, nedáme sa ňou citovo ovplyvňovať – keďže nezasahuje do nášho života. Napriek tomu však táto udalosť ovplyvňuje náš život. Keď v sebe potlačíme súcit a lásku voči našim spolubratom, ktorých síce nepoznáme, ale sú rovnaké ľudské bytosti ako my, zostane v nás menej ľudskosti. A to umožňuje emóciám ako hnev a nenávisť, aby sa v nás zakorenili. Stanú sa z nás ľahostajní a bezcitní jedinci, a to dokonca aj voči tým, ktorých máme radi a záleží nám na nich.

Zabúdame tiež, že nám má záležať aj na sebe a máme mať radi sami seba. Anjeli mi povedali, že mať rád sám seba je pre šťastie podstatné. Ukázali mi, že väčšina ľudí sa nemá dosť rada. Zdá sa, že sme celkom zabudli, aké je to dôležité.

Anjel bez mena, ktorý ma tak veľa naučil o láske, mi aj ukázal, ako rozoznať silu lásky voči sebe samému. Pravdupovediac, keď som vyrastala, takúto lásku v mojej najbližšej rodine som nevidela často. Spomínam si, že po prvý raz som ju postrehla, keď som mala asi sedem alebo osem rokov a išla som cez Vianoce k starej mame. Stará mama usporiadala vianočný večierok. Bolo tam veľa ľudí. Anjel bez mena ma vyzval, aby som nazrela do obývačky. Sedel tam môj strýko Peter vo veľkom pohodlnom kresle a opieral sa o operadlo. Zbadala som, ako sa z neho vynára sila lásky, šíri sa a potom vracia k nemu späť ako vlna. Vedela som už, že je to sila lásky, tá istá, akú som predtým pozorovala medzi oteckom a mamičkou. Strýka akoby zaplavovala láska, čo vychádzala z jeho vnútra. Vyzeral veľmi šťastný, šťastný jednoducho preto, že žije.

Jeho láska k sebe ma nesmierne priťahovala; túžila som byť s ním. Vtom ma zbadal a zavolal na mňa. Celá šťastná som si mu sadla na kolená a pocítila pokoj a pohodu, ktoré pramenili z jeho vlastnej lásky k sebe samému. A túto lásku som aj uvidela. Z času na čas som sa preto rozchichotala a strýko Peter sa na mňa skúmavo pozrel, akoby sa čudoval, čo si toto zvláštne malé dieťa myslí.

Láska k sebe alebo druhým nám pomáha hlbšie sa spojiť s našou vlastnou duchovnou podstatou, s našou dušou. A keby to bola len táto jediná vec, ktorú vám táto kniha dá – naučiť sa viac mať rád seba –, uvidíte, aká veľká zmena nastane vo vašom živote i v živote ľudí okolo vás. V ďalšej kapitole vám poviem viacej o tom, prečo je také dôležité mať rád sám seba, a ako sa môžete mať radi viac.

Milan Buno, 3.9.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.