bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skLahôdka pre milovníkov bicyklovania | Najkrajšie cyklovrcholy

Ak patríte medzi tých, čo radi nasadnú na dvojkolesového tátoša a vyrazia do prírody, máme pre vás vynikajúci tip. Spojíte šport s výletom do prírody, pozriete sa do krásnych kútov Slovenska a naskytnú sa vám výhľady, aké nemá každý.

Detail tovaru Najkrajšie cyklovrcholy
Vaša cena: 10,28 € Kúpiť

Najkrajšie cyklotrasy je novinka z edície Po Slovensku, ktorá postupne mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku, poznáva Slovensko pešo, na bicykli, v aute či z vtáčej perspektívy a umožňuje spojiť aktívny oddych s poznávaním jednotlivých kútov našej krajiny.

Tentoraz vám novinka predstaví 25 najkrajších cyklotrás od Veľkej Javoriny na západe, až po cyklotrasu na Vihorlat na východe Slovenska.
Áno, cykloturistika na Slovensku v poslednom období zažíva veľký rozmach a práve pre milovníkov horskej cyklistiky či jazdy v lesoch je určená kniha Najkrajšie cyklovrcholy. Na Slovensku existuje pomerne veľké množstvo cyklovrcholov, z ktorých každý má vlastný pôvab a krásu.
Do výberu sa nakoniec dostalo 25 kopcov, ktoré podľa autorov v najväčšej miere spĺňali vyššie spomínané hodnotiace kritériá. Vyšliapať na vrchol kopca na bicykli si vo všeobecnosti vyžaduje mimoriadnu námahu. V tomto výbere sa nachádzajú len vrcholy, ktoré zdatný horský cyklista dokáže vyjsť na bicykli.

MuzCyklovýstup na Veľkú Javorinu, Inovec, na Vtáčnik i Kráľovu Hoľu, ale aj Volovec, Eliášovka, či Folkmarská skala.
Popisy cyklotrás
Pri každom cyklovrchole po krátkom úvode nasleduje všeobecný opis kopca a výstupových ciest. Súčasťou je opis trasy, ktorého hlavným bodom je výstup na vrchol. Pri niektorých trasách sa vyskytuje jedna alebo viac možností zdolať aj ďalšie „vedľajšie“ cyklovrcholy.
Pokiaľ by čitateľ prešiel všetky navrhnuté trasy, okrem 25 hlavných vrcholov by vystúpil na ďalších 21 vedľajších.
V celej knihe tak nájdete de facto opisy výstupov na 46 cyklovrcholov.

Objednajte si novinku Najkrajšie cyklovrcholy
Kupit bux.sk

Máte na výber
Pri každej trase je okrem itinerára, profilu a prehľadnej mapy uvedený aj typ trasy. Štrnásť trás je okružných, keď východiskový a cieľový bod trasy sú rovnaké. Ostatných 11 trás je prechodových. Väčšinu trás možno vzájomne prepojiť, a tak si čitateľ môže vytvoriť dlhšiu, napríklad aj viacdennú cyklistickú túru, ba v niektorých prípadoch môže jednotlivé výlety spojiť do väčšieho okruhu.
Pre menej náročných cyklistov sú pri opisoch po absolvovaní hlavného cyklovrcholu tipy na skrátenie trasy.

Graf

Na vrchol Veľkej Javoriny
Kniha Najkrajšie cyklovrcholy štartuje na Veľkej Javorine – známy a obľúbený slovensko-moravský kopec s peknými výhľadmi a dobrým prístupom na bicykli. Túra vedie zaujímavou kopaničiarskou krajinou Podjavorinska a moravského Slovácka. Jej súčasťou môže byť aj druhý vrchol Veľký Lopeník.
Pri tejto cyklotrase sa dozviete o výstupových cestách, náročnosti, aký je kratší a dlhší variant, prevýšenie a vzdialenosť každej etapy cyklotrasy. Pri kombinovaní obidvoch vrcholov najazdíte 76 km s celkovým stúpaním 1785 metrov a prevýšením až 700 metrov.

Milan Buno
20.5.2014

Mapa

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(25. mája 2014 v 9:34)
naše krasne Slovensko