bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKto je lepší fórista? Miles alebo Niles?

Je najväčší šibal a v škole nemá konkurenciu. Robí kanadské žartíky a zabáva svojich spolužiakov. Je neprekonateľný, svetový, kráľ... Volá sa Miles a je to majster žartíkov! Až do chvíle, keď musí náhle presťahovať do nudného Drichmanského údolia. To je nanajvýš známe kravami, ktoré sú na každom kroku a Miles má hlavu v smútku.

Toto je Miles. Je na ceste do Drichmanského údolia. Pozrime sa na jeho tvár pozornejšie. Všimnite si, ako sa mračí. Všimnite si, že vôbec nemá náladu. Všimnite si, ako pritíska tvár k oknu a tvári sa, akoby najradšej ušiel. Všimnite si, ako ustavične vzdychá...

miles a niles

Veru tak. Miles sa nechce sťahovať, ale jedno je jasné: aj v novej škole musí byť najlepším vtipkárom všetkých čias. Má na to všetky predpoklady a jasný plán. Nechýba mu ani jeho obľúbený Fóristický zápisník.

miles a nilesZvonka vyzeral zápisník nenápadne ako obyčajný nudný zošit, zato vnútri bol fantastický – plný nákresov, máp, poznámok a plánov na všetky skvelé kanadské žartíky, ktoré Miles pripravil. Duchársky fór. Fór s chýbajúcim predným zubom. Operácia Premočená domáca úloha. Boli tu všetky, a ešte k tomu kadečo iné. Dve mačky namiesto psa. Ryba v posteli. Citronáda bez cukru. Akcia Koláč. V tom zošite boli všetky špičkové fóry, ktoré Milesa preslávili. Kečupová krv. Invázia hrozienok. Operácia Pieskové gate.

Objednajte si novinku Miles a Niles. Kto z koho.
Kupit bux.sk

No celé  to má jeden háčik.
Drichmanská akadémia prírodných vied a literatúry už takú hviezdu má! Súťaž o najsmiešnejšie nápady a najvtipnejšie žarty sa teda začína – a z dvoch konkurentov sa postupne stanú komplici a kamaráti.
Len riaditeľovi Barrymu Barkinovi to akosi nie je smiešne...

Vypočujte si AUDIO ukážku
v podaní herca Daniela Fischera:

Miles a Niles je prvý diel zábavnej série, ktorá je super smiešna, úžasne prefíkaná a napínavá do poslednej stránky. Miles a Niles otočia svet hore nohami! Ako povedal svetoznámy Jeff Kinney, autor Denníka odvážneho bojka, „zábava a fóriky – a to všetko hneď dvakrát!“

miles a niles

 

Prečítajte si úryvok z novinky Miles a Niles:

V prvý deň v novej škole v novom meste sa musíš rozhodnúť, kam sa zaradíš.
Môžeš byť chalan, ktorému to páli, alebo ten s perfektnými topánkami.
Môžeš byť znalec starých áut, špecialista na aktuality alebo macher, čo vie všetko o prvej svetovej vojde. Chalan, ktorý vždy nosí balzam na pery. Šachista, basketbalista, člen študentskej rady. Chalan, ktorý organizuje zbierky jedla pre chudobných. Ten, čo sedáva v prvých radoch. Chalan zo zadných radov. Prípad, čo sa vždy hlási, hoci nepozná odpovede. Chalan, ktorému rodičia dovolia pozerať neprístupné filmy. Alebo taký, čo ich síce pozerať nesmie, ale tvrdí, že ich videl, a obsah si pritom naštudoval z novinových článkov. Decko z rodiny, ktorá nemá telku, a chodí po spolužiakoch, aby ju mohlo pozerať.
Prvý deň v škole môžeš predstierať francúzsky prízvuk a hrať sa na cudzinca. Môžeš priniesť učiteľovi darček a zapísať sa ako pätolizač. Alebo vystavovať na obdiv drahé značkové školské potreby. Alebo sa môžeš presláviť tým, že desať ráz za prestávku strúhaš ceruzku. Môžeš byť čudák s dvoma rozdielnymi ponožkami. Ten, čo nosí šortky každý deň bez ohľadu na počasie.
Dnes je ten deň, keď sa môžeš rozhodnúť, že budeš nový žiak a budeš ním až do konca života.
Miles sa nechcel zaradiť ani do jednej z tých kategórií. Vôbec nechcel byť nový žiak. Miles chcel byť to isté, čo v starej škole: fórista. V starej škole nik nevedel vymyslieť lepší kanadský žartík ako Miles. A bude najlepší fórista aj v novej škole.

Milan Buno, 19.5.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.