bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKrajčírka z Paríža. Strhujúci príbeh jednej silnej ženy

Vždy, keď som nervózna, presne ako teraz, usmievam sa. Tváriť sa pokojne si vyžaduje isté úsilie, najmä keď ma inštinkt nabáda ukázať zuby. Zaujímalo by ma, či nejde o nejaký praveký reflex na stres – medzi vycerením zubov pri úsmeve a tesákov pri vrčaní predsa nie je až taký veľký rozdiel. Samozrejme, moje zuby sú biele a silné...

„Zmyselná, strhujúca a celkom  pohlcujúca!  Krajčírka z Paríža je rovnako oslnivá a vypracovaná ako róba od Diora,“ napísala Rachel Rhys, autorka bestselleru Dangerous Crossing.

Rozpoviem ti príbeh, moja drahá. Svoj príbeh.
Rosa Kusstatscherová vybudovala svetoznáme módne impérium vďaka schopnosti vytvoriť dokonalé oblečenie na každú príležitosť. Ale dnes večer, keď sa pripravuje na najdôležitejšie stretnutie svojho života, ju jej zvyčajná sebaistota opúšťa.

Čo ju priviedlo k tomuto momentu? Zatiaľ čo sa snaží vybrať si vhodné šaty a správny odtieň rúžu, začína rozprávať svoj neuveriteľný príbeh. Príbeh chudobného vidieckeho dievčaťa z dediny vysoko v talianskych Alpách. O nacistickej okupácii a úteku pod rúškom noci. O nádeji a zlomenom srdci vo Švajčiarsku, o noblese a láske v Paríži. O ambíciách a žiali v Riu de Janeiro a o úspechu a sebapoznaní v New Yorku. O živote strávenom na úteku. Rosa však už viac utekať nebude...

Krajčírka z Paríža je príbeh, v ktorom cítite vôňu parfumov. Je o kráse, starostlivosti o pleť, o móde...ale predovšetkým o silnej žene, ktorá začínala v chudobných pomeroch, no dokázala sa – napriek osudu – prepracovať na vrchol.  Rozprávanie o tom, ako bola kedysi obyčajným mladým dievčaťom, o jej zážitkoch a ceste k úspešnej podnikateľke.

Fascinujúci príbeh zaujímavej ženy, o svete vysokej módy v priebehu desaťročí. O láske, i zlomenom srdci, ktoré nás niekedy prenasleduje po celý život...

Mala som šťastie, že kameň, ktorý som narýchlo schytila, obsahoval aj kúsok tmavočerveného granátu. Ak by to bola čistá sľuda, kameň by Rudimu len trochu odrel tvár a on by ma znova poľahky chytil. Namiesto toho Rudiho odvtedy zdobila jazva na ľavom spánku, presne tam, kde sa mu do kože zaryl onen kúsok granátu. Všetko je to o výbere – aj kameň, ak je vhodný na daný účel, vám môže výborne poslúžiť.

Georgia Kaufmannová

Narodila sa a vyrastala v severnom Londýne. Študovala sociálnu antropológiu a demografiu v Cambridgi, LSE a Oxforde.
Život strávila v rôznych mestách, pričom preferovala miesta začínajúce na B: okrem iného Brusel, Belo Horizonte, Brighton a Boston.

Od roku 1995 žije v Londýne a svoju kariéru demografickej antropologičky vymenila za výchovu svojich detí a písanie. Žije blízko centra Londýna so svojím manželom,  mačkou a práčkou, na ktorú láka späť svoje dospelé dcéry.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.