bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKonečne prichádza Láska na vlásku so Celeste Buckingham!

Už o dva týždne sa môžete tešiť na vynikajúci film, ku ktorému vychádza aj jeho knižná podoba.

kniha Láska na vláskuDlhoočakávaná Láska na vlásku režisérky Mariany Čengel Solčanskej v hlavnej úlohe so Celeste Buckingham a Samuelom Spišákom. Prečítajte si viac o filme i knihe, ktorá vychádza o týždeň skôr ako film a tak ju môžete zhltnúť už počas ďalšieho víkendu:) Pozrite si trailer, aj ústrednú skladbu v podaní Celeste.

Celovečerný hraný film Láska na vlásku sa odohráva v polovici 15. storočia a je inšpirovaný jedným z najkrajších príbehov svetovej literatúry - románom Marka Twaina Princ a Bedár. Týmto oblúkom sa tak dostávame aj ku knižnej podobe, ktorú si určite užijete minimálne tak ako film.

Pozrite si trailer na film i knihu:

>

Kováčov syn Tomáš (hrá ho Samuel Spišák, ktorý má dvojrolu – hrá aj princa Mateja Korvína) je večne nespokojný. Chcel by dosiahnuť viac, učiť sa písať a čítať, vidieť svet. Keď mu hrozí sobáš s Hanou, jednoduchým dievčaťom od susedov, vezme nohy na plecia a zamaskovaný v skupine komediantov príde na kráľovský hrad. Tam sa pripletie do cesty korunnému princovi Matejovi.

kniha Láska na vlásku

Matej je osamelý, každý jeho krok sledujú dvorania, jeho svet sa skladá iba z povinností. Princ vidí v Tomášovi šancu na jeden deň si vyskúšať, aké je to byť obyčajným chlapcom. Vymenia si šaty a zistia, že vyzerajú rovnako a nik ich nerozozná.

Výmena sa im obom pozdáva, ale len dovtedy, kým princovi na druhý deň ráno stráže neuveria, že je skutočným následníkom trónu. Nezostane mu nič iné, ako vyhľadať Tomášovu rodinu, aby mu dosvedčili, že v paláci je v skutočnosti ich syn. Po ceste stretne krásnu Hanu a zachráni ju pred vlkmi. Chce s ňou zostať dlhšie, preto Tomášovým rodičom radšej nič neprezradí.

Starý komediant Gašpar pomôže falošnému princovi vžiť sa úlohy dočasného náhradníka. Tomášovi sa začne dariť najmä po tom, čo sa na prvý pohľad zamiluje do smutnej princeznej Beatrix, ktorú hrá Celeste Buckingham.

Objednajte si Lásku na vlásku už v predpredaji s 20% zľavou!

Kupit bux.sk
kniha Láska na vlásku

Pre Samuela Spišáka bola dvojrola doteraz jeho najväčšia herecká príležitosť, keďže oba charaktery boli veľmi odlišné a musel sa veľmi sústrediť aby sa mu ich charaktery neplietli.  
Princeznú Beatrix si zahrala Celeste Buckingham, s ktorou vám prinesieme video-rozhovor  po premiére filmu a krste knihy.

Kniha Láska na vlásku vychádza už budúci týždeň 30.septembra.
Filmové spracovanie sa dostane do kín od 8. októbra. Deň predtým bude v bratislavskom obchodnom centre Eurovea autogramiáda, súťaže a slávnostná premiéra.

Oficiálna pesnička k filmu Láska na vlásku
Celeste Buckingham – Love in Your Soul

Milan Buno, 23.9.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.