bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeď ho spoznáte, neprestanete sa smiať

Spomínate si na Jonassonovho Storočného starčeka, ktorý vyliezol z okna a zmizol? Výborná kniha, zábavná, pútavá...a máme pre vás ďalší podobný tip.

kniha Muž menom OveMeno Ove budete čoskoro poznať oveľa lepšie. Len vo Švédsku sa z neho predalo viac ako 600.000 výtlačkov, preložili ho do dvadsiatich piatich jazykov a pripravuje sa aj filmové spracovanie.

Muž menom Ove vám zaručene zlepší náladu. Má totiž srdce na správnom mieste...

Ove má 59 rokov, šoféruje saab a je to muž pevných zásad, neochvejných princípov i nemenných pravidiel. A ešte čosi o ňom musíte vedieť - je to večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce.
Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného.

Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí.
Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.

„Málovravný človek len málokedy povie sprostosť.“

Objednajte si novinku Muž meno Ove s 20% zľavou.
Kupit bux.sk

Ešte by ste mali vedieť, že Ove sa rozhodne spáchať samovraždu. Už ho to všetko nebaví, život sa s ním nemaznal a je načase skončiť. Novonasťahovaní susedia však jeho pokusy zniesť sa z tohto sveta vždy akosi náhodne prekazia. Znovu a znovu.

Muž menom Ove kniha bux.sk

Muž menom Ove je mimoriadne čítavý príbeh plný láskavého humoru, pri ktorom sa budete smiať od prvej po poslednú stranu. Jeho sila vychádza práve z nápadu autora, v ktorom strieda spomienky s aktuálnym dianím, mieša komiku s nostalgiou, vtip a smútok. Budete sa baviť na Oveho prísnosti v absurdných situáciách a postupne si uvedomíte, že ten protivný dedko je vám vlastne veľmi sympatický.

Najhoršia veta v Oveho živote znie: „Baterky nie sú v cene.“

Začítajte sa do novinky Muž menom Ove.

Milan Buno, 2.6.2015
Foto: Ikar, sf.se

kniha Muž menom Ove

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.