bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKate – budúca kráľovná. A ľudová princezná

„Bola to bizarná skúsenosť a Kate si na ňu stále nedokázala zvyknúť. Ako prepínala spravodajské kanály, všade bol prvý v správach jej priateľ. Svoju prvú samostatnú zahraničnú cestu ako predstaviteľ kráľovnej podnikol William na Nový Zéland a ako kládol vo Wellingtone veniec červených kvetov na počesť 60. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Kate sa na to pozerala so zmesou úcty a pochybností.“

http://data.bux.sk/book/020/228/0202289/medium-kate_buduca_kralovna.jpgBolo to obyčajné dievča zo strednej vrstvy. Nikdy ani nepomyslela na to, že sa stane súčasťou kráľovskej rodiny...a raz dokonca kráľovnou! Po svadbe Kate Middletonovej a princa Williama, budúceho kráľa Spojeného kráľovstva, sa začala písať nová kapitola britských dejín. Kate sa stala od sedemnásteho storočia prvou neurodzenou ženou, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny.

kaO tom, kadiaľ viedla jej cesta do kráľovskej rodiny a čo sa deje za múrmi Kensingtonského paláca, rozpráva nová kniha Kate – budúca kráľovná. Je nepochybné, že Kate svojím príchodom oživila britskú monarchiu a jej členovia vzápätí zaznamenali vzkriesenie popularity, v ktorú po smrti Diany, princeznej z Walesu, v roku 1997 už nedúfali.

Kate si okamžite podmanila verejnosť aj médiá a zabezpečila si miesto v dejinách tým, že dala život princovi Georgeovi z Cambridgea. Teraz čelí výzve vychovávať syna pred pozornými zrakmi celého sveta.

Ako sa teda plaché dievča zo strednej vrstvy dostalo do kráľovskej rodiny?
Expertka na kráľovskú rodinu, redaktorka Mail on Sunday Katie Nichollová zmapovala ľúbostný vzťah Williama a Kate od úplného začiatku a ich rozprávkovému príbehu vdýchla život.

Zavedie vás aj za palácové múry a odhalí výcvik, ktorý Kate absolvovala. Opisuje ľúbostné vzplanutia i sklamania dvojice, ktoré sa celý čas odohrávali pod drobnohľadom tisícov kamier a fotoaparátov.

Kate – budúca kráľovná je príbeh mladej ženy, ktorá teraz nazýva Kensingtonský palác domovom a pretvára budúcnosť najznámejšej kráľovskej rodiny sveta. Veď v priebehu len o málo viac ako jedného roka na očiach verejnosti sa Kate prejavila ako brilantné obohatenie a bolo nemožné predstaviť si kráľovskú rodinu bez nej.

Keď Diana oživila kráľovskú rodinu, od základov otriasla kráľovskou inštitúciou.
Kate však jej úlohu prevzala hladko vrátane kráľovského súboru pravidiel. Váži si ju kráľovná a získala obdiv zvyšku rodiny. Teraz bude svet s očakávaním sledovať, ako bude s princom Williamom vychovávať svojho prvorodeného.
Po prvý raz vôbec koluje v žilách priameho následníka trónu krv strednej a pracujúcej vrstvy. Vďaka matkiným koreňom v durhamských baniach a textilných továrňach Leedsu je princ rovnako potomkom baníkov, ako aj kráľov a kráľovien. Kate je dievčaťom zo stredných vrstiev, jednou z ľudu. Je skutočne „ľudovou princeznou“. Počínajúc rozprávkovou romancou s Williamom až po narodenie dieťaťa Kate rozhodne svojich budúcich poddaných očarila. Je symbolom britského dievčaťa z domácich grófstiev,  ktoré získalo svojho princa a teraz je matkou budúceho kráľa.

kaÚryvok z knihy Kate – budúca kráľovná:
...keď sa o niekoľko rokov neskôr filmový materiál dostal na YouTube, spôsobil rozruch. Zrnité domáce video zachytáva trinásťročnú Kate, ako sa rozpráva s vešticou v šatke a s veľkými zlatými kruhmi v ušiach.
„Zamiluje sa do mňa?“ spytuje sa Kate, keď jej povedala, že sa stretne s bohatým statkárom menom William.
„Pravdaže áno,“ odpovedá veštica.
„A ožení sa so mnou?“, pýta sa Kate.
„A ožení sa s tebou,“ odpovedá veštica, keď jej číta z dlane.
„To je to, o čom som odjakživa snívala,“ zveruje sa Kate obecenstvu a za smiechu pokračuje, „Ó, ako mi búcha srdce.“
A ako bolo predpovedané, mladý muž menom William požiadal neskôr na kolenách Kate o ruku.


http://www.hellomagazine.com/imagenes/royalty/2014041018096/prince-william-speech-prince-george/0-94-479/family--z.jpgŽivot malého princa Georga:
I keď majú v úmysle robiť veci po svojom, William s Kate si uvedomujú, že musia rešpektovať tradície. Na rozdiel od minulých kráľovských generácií bude chodiť ich synček do miestnej škôlky, namiesto toho aby ho vychovávala guvernantka a bude chodiť do školy ako jeho otec.
Tomu budú predchádzať ešte prechádzky s kočíkom v záhradách Kensingtonského parku a výlety do neďalekých obchodov, ktoré si Diana so synmi tak užívala.
Samozrejme, budú aj prázdniny v Balmorale v Škótsku a Vianoce v Sandringhame, ale princ George strávi pravdepodobne rovnako veľa času ako v kráľovských rezidenciách, tak aj so svojimi starými rodičmi v Bucklebury.
William sľúbil Katiným rodičom, skôr ako sa vzali, že budú vždy súčasťou ich života, a svojmu slovu bol verný.
Middletonovci boli prijatí oveľa srdečnejšie ako iní svokrovci v minulosti.

Milan Buno, 31.10.2014

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01884/official-wedding-2_1884415b.jpg

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.