bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKandidát. Hlavu štátu NEvolíte vy!

Dnes sa dostal do kníhkupectiev Kandidát s podtitulom Denník z odpočúvania. 256 strán politickej frašky, ktorá ukazuje, čo sa na Slovensku udialo, deje a ľahko udiať môže. Ak si myslíte, že máte v tomto štáte nejaké slovo, alebo že volíte parlament, županov, či nebodaj prezidenta, ste na omyle. Všetko je iba fraška. Manipulácia, intrigy a kšefty.

KandidátPríbeh knihy Kandidát sa odohráva počas prezidentskej kampane pred nekonkrétnymi prezidentskými voľbami.
Najatí odpočúvači Jazva a Blonďáčik netušia, pre koho pracujú. Majú však sledovať šialeného majiteľa reklamnej agentúry Adama Lamberta a nevýrazného prezidentského kandidáta s írečitým menom Peter Potôň. Lambert má tohto neznámeho človiečika zviditeľniť, čiže odobrať dve až tri percentá opozičnej strane.
Lambertove nervy sú však po zvláštnom rozchode s manželkou v dezolátnom stave a na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neznámeho Petra Potôňa urobí prezidenta. Čo je ochotný pre túto stávku urobiť, je hlavnou príbehovou líniou filmu.

Prečítajte si úryvok z novinky Kandidát.

Z knihy aj film
Na základe úspešnej knihy Kandidát vznikol aj film v réžii Jonáša Karáska. Jeho premiéra je naplánovaná na 10. Októbra a zahrajú si v ňom napríklad Marek Majeský, Michal Kubovčík, Roman Luknár, Michal Dlouhý či Monika Hilmerová. Už od pondelka 7.októbra vyrážajú autori Maroš Hečko a Michal Havran na turné – premietačky a podpisové akcie spojené s rozhovormi v Trnave, Bratislave, Košiciach, či Nitre.

Pozrite si oficiálny trailer k filmu Kandidát:

KandidátO titulnú skladbu filmu Kandidát sa postaral raper Vec. Jeden z autorov knižnej predlohy Maroš Hečko k tomu povedal: "Je to typ angažovaného umelca, ktorý reflektuje dobu a nové prezidentské voľby sú dôležitým medzníkom vo vývoji spoločnosti. Vec je prosto kanón, takže sme ho nechali vystreliť. Sám si napísal text, stojí si za tým, ide z toho sila."

Soundtrack k filmu tvoria skladby viacerých slovenských autorov. "Okrem komponovanej hudby od Matúša Širokého zaznie vo filme Wedding Band, Free Faces, The Uniques, Talk Show, Jozef Vlk, zo starších vecí Melánia Olláryová alebo Prúdy Paľa Hammela," dodáva M.Hečko.

Kandidát je satirickou analýzou spoločnosti, ktorá sa nechá manipulovať bohatými a mocnými. Je o obyčajných ľuďoch, ktorí pod týmto tlakom potápajú jeden druhého a pomáhajú si naozaj až vtedy, keď ide o život.

Kandidát turné po Slovensku

Kandidát7.10. – Pondelok
Trenčín – 19:15 premietanie MAX
- 18:30 podpisová akcia spojená s rozhovormi
- 19:00 pozdravenie divákov

Trnava – 18:45 premietanie MAX
- 20:15 pozdravenie divákov po premietaní
- 20:30 podpisová akcia spojená s rozhovormi

8.10. – Utorok Aupark
Bratislavská premiéra, rozhovory, raut

9.10. – Streda
Prešov – 19:15 premietanie MAX
- 18:30 podpisová akcia spojená s rozhovormi
- 19:00 pozdravenie divákov

Košice – 18:45 premietanie OPTIMA
- 20:15 pozdravenie divákov po premietaní
- 20:30 podpisová akcia spojená s rozhovormi

10.10. – Štvrtok (v rámci oficiálnej premiéry) EUROPA
17:30 – pozdravenie divákov

Nitra – 18:00 premietanie MAX
- 19:30 pozdravenie divákov po premietaní
- 19:45 podpisová akcia spojená s rozhovormi

Milan Buno

Autori

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.