bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKamil Peteraj a texty, ktoré napísal život

Kamil Peteraj je najúspešnejší autor kníh poézie a textov populárnych piesní. Doteraz sa predalo vyše 55-tisíc výtlačkov jeho kníh, čo v oblasti vydávania slovenskej poézie predstavuje absolútny rekord. Básnik nevydáva zbierky každý deň, a preto je každé nové vydanie sviatkom. Všetky jeho knihy sa stretli so širokým čitateľským ohlasom.

http://data.bux.sk/book/020/274/0202740/medium-s_tebou_a_bez_teba.jpgJeho texty spievajú najväčšie hviezdy slovenskej hudobnej scény. Meky Žbirka, Paľo Hammel, Jožo Ráž, či Marika Gombitová
Jeho básnické knihy zasa patria medzi najpredávanejšie, pretože si ich vedia užiť nielen milovníci poézie, ale aj bežní čitatelia, ktorí inak k básňam ani nepričuchnú.
Kamil Peteraj oslavuje okrúhlych 70 rokov a pri tejto príležitosti mu vychádza kniha S tebou a bez teba.

Ako sám tvrdí, v knihe sú „texty / poptexty, ktoré mi pomáhal písať život.“  Nepateticky, neformálne, tak ako to vie len on. Niektoré sa už teraz nachádzajú  v budúcnosti svojejminulosti, iné ešte iba na jej prahu.

Rieky sa neponáhľajú. Čas vraj áno.
Možno preto sa rieky nevracajú,
ale čas to má v náplni svojej práce.
V jeho zrkadle najlepšie vidíme,
čo odplávalo a čo zostalo.

peterajS tebou a bez teba je autorským zostrihom z troch Peterajových úspešných kníh: V slepých uličkách, Breviár lásky, Čo bolí, to prebolí.
„Pri výbere som zohľadňoval, že niektoré z mojich textov sú natoľko notoricky známe (Medulienka, Biely kvet, Vyznanie, Koloseum atď.), že v knižnej podobe by pôsobili nadbytočne,“ vysvetľuje Kamil Peteraj. „Naopak, do výberu som zaradil texty, ktoré niekedy unikli pozornosti, niektoré ešte neboli publikované.“

V knižke nájdete texty, poznámky, sentencie, marginálie, úryvky a mnoho iného. Nechýba tam „Nespáľme to krásne v nás“, „Čo bolí, to prebolí“, ale ani „Pocta Majakovskému“.

Objednajte si novinku S tebou a bez teba.
Kupit bux.sk

Vo vydavateľstve Ikar vyšli Kamilovi Peterajovi mimoriadne úspešné knihy ako Toto je moja reč, Milujte sa s láskou, Čo sa šeptá dievčatám, spomínané V slepých uličkách, alebo Voňavé tajomstvá. „Knihy sa nepíšu pre peniaze, ktoré isteže nie sú druhoradé, to sa robí pre radosť, a ten pocit sa nedá ničím zaplatiť,“ vyznal sa oslávenec, autor najnovšej bilancujúcej knižky S tebou a bez teba.

zbirka, peteraj, gombitova

V utorok 29.septembra  sa bude v Incheba Expo Aréne konať veľkolepá oslava Peterajových narodenín. Miroslav Žbirka, Pavol Hammel, Janko Lehotský, Kristína, Peter Nagy, Anna¤K. či skupina Olympic sa predstavia s pesničkami otextovanými Kamilom Peterajom počas galakoncertu Kamil Peteraj 70 - V slepých uličkách.
„Tento koncert vznikol vlastne poza môj chrbát. V podstate ho pripravujú moji priatelia. Je to dar – úžasný a prekvapujúci,“ hovorí Kamil Peteraj, ktorý si svoju oslavu pôvodne predstavoval skromnejšie a komornejšie.

Vstupenky na koncert kúpite TU.

KAMIL PETERAJ 70 - Galakoncert V slepých uličkách

Milan Buno, 23.9.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.