bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJozef Banáš ako slovenský Dan Brown

Niektoré médiá nazvali Jozefa Banáša slovenským Danom Brownom – tiež vraj píše pútavo, na základe historických faktov vymyslí zaujímavú fikciu a vie pobúriť cirkev. Hovoria to o ňom aj v súvislosti s novou knihou Kód 1, ktorá vychádza práve dnes, ale Banáš neskromne (a so širokým úsmevom) dodáva: "Ja mám ambíciu, aby sa hovorilo, že Brown je americký Banáš. A ja vám vravím, že s touto knihou sa mi to podarí."

Kód 1Kontroverzný Banáš
Ak ste čítali Kód 9, určite si s napätím prečítate aj voľné pokračovanie Kód 1. Prostredníctvom príbehu hlavných hrdinov Mariky a Michala odkrýva silu viery a zároveň prináša množstvo faktov a fotografií dokazujúcich pôsobenie Židov, kresťanov a pravdepodobne aj Ježiša Krista v krajinách, ktoré dnes vnímame výlučne cez prizmu orientálnych náboženstiev.
A ako sme zvyknutý u Banáša, opäť raz provokuje. "Dovolím si tvrdiť, že takáto kniha na tému Kristus v Indii ešte nebola napísaná," a s narážkou na pokrytectvo dodal, že "dnes treba jasne povedať, že máme dve kresťanstvá - jedno Kristovo a druhé vatikánske."

Začítajte sa do knihy Kód 1 od Jozefa Banáša.

Jozef Banᚊpeciálna obálka
Samotný príbeh je fikciou, ale mnohé opisované udalosti sa opierajú o reálne fakty zdokumentované fotografiami a mapami, ktoré sú súčasťou knihy. Niekoho môže šokovať už obálka, na ktorej je pokojný a meditujúci Kristus v lotosovom sede. V krajine, v ktorej sme zvyknutí na jeho zobrazovanie prevažne len priklincovaného na kríži, zakrvaveného s tŕňovou korunou, teda v utrpení, to môže zaskočiť, myslí si Banáš a dodáva, že takému zobrazeniu sa netreba brániť.  „Okrem niekoľkých hodín utrpenia na kríži bol Kristov život nádherný a nepochybne v ňom boli aj veselé momenty.“

Kniha o pokrytectve
Kód 1
vychádza pár mesiacov po tom, čo  na pápežský stolec zasadol pápež reformátor, ktorý chce cirkev navrátiť na jej pôvodnú cestu. Jozef Banáš je pripravený na to, že ho možno odsúdi katolícky klérus, no neprekáža mu to, keďže podľa neho odsúdil aj Ježiša Krista.

"Keby som mal jedným slovom charakterizovať Kód 1, je to o pokrytectve,"tvrdí Banáš. Nastolil v nej mnohé kontroverzné otázky a tvrdí, že Vatikán postavil učenie o Kristovi na hlavu.

Jozef BanášTiež sa pýta - nachádza sa hrob Ježiša Krista skutočne v Izraeli? Mohol Ježiš pôsobiť v Indii a v Kašmíre? Banáš vo svojom románe Kód 1 opäť rúca zažité dogmy a piliere, na ktorých stojí katolícka cirkev. A ide ešte ďalej - posilňuje kresťanská viera v ľuďoch pocit viny, utrpenia a bolesti? Ak áno, za akým účelom a aké dôsledky to môže mať na jednotlivca?

„Máte dôkazy o tom, že Ježiš na kríži naozaj zomrel? Predsa ak by bol na kríži zomrel, pochovali by ho podľa zvyklostí ešte v ten deň. Ale on v Jeruzaleme žiadny hrob nemá,“ chladne konštatoval Koggler.
„Ako môže mať pozemský hrob, keď vystúpil na nebesia?“ zrúkol arcibiskup.

Viac sa dozviete aj na jeho oficiálnej stránke www.jozefbanas.sk.
Alebo na jeho Facebook profile: www.facebook.com/banas.jozo

Milan Buno

Ježiš

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(14. septembra 2013 v 10:20)
je to falošny prorok truhlik všetko vie všade bol je neomilny len on ma pravdu a ani milioni veriacich ju nemaju dokonca ani sam pan boh ju nema iba banan pardon banaš ked on može pisať bludy proti bohu tak ja možem komoliť jeho meno .pane bože odpusť mu to lebo nevie čo roby.