bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skIba jeden deň. Chcela som iba jeden deň...

Čerstvá maturantka Allyson, dievča z dobrej americkej rodiny, stretne počas výletu do Európy na netradičnom pouličnom predstavení Shakespearovej hry Večer trojkráľový bezstarostného holandského herca Willema. Okamžite to medzi nimi zaiskrí. A osud ich zavedie dokopy opäť...možno preto, aby jediný deň urobil v jej živote neuveriteľné zmeny.

Iba jeden deňKeď Allyson opäť stretne Willema, urobí niečo nečakané a úplne bláznivé: zmení svoje cestovné plány a vyberie sa s ním do Paríža. Po jedinom spoločne strávenom dni a noci sa iskra rozhorí a horí jasným plameňom... až kým sa Allyson nezobudí a zdesená nezistí, že Willem je preč a s ním nielen jej drahé hodinky, ale aj sny o veľkej láske.

„Presne o to som ho žiadala. Iba jeden deň. Nemohla som myslieť na nič iné. Na to, ako sa skomplikuje situácia. Na oneskorené lety. Na svojich nahnevaných rodičov. Záležalo mi iba na tom jednom.“

Iba jeden deňZa jediný deň sa Allysonin život prevráti naruby. Novinka Iba jeden deň rozpráva o jej sebaobjavovaní – ako poslušná dcéra podľa želania rodičov nastúpi na vysokú školu a pripravuje sa na budúce povolanie. Plná nezodpovedaných otázok a pochybností sa počas prázdnin vydá na cestu po odpovede – a to rovno do Paríža. Uniká pred životom plným obmedzení, aby našla skutočnú vášeň, a možno dokonca aj pravú lásku.

Narodili sme sa v jeden deň.
Zomierame v jeden deň.
Za jeden deň sa môžeme úplne zmeniť.
Vieme sa zamilovať za jeden deň.
Za jeden jediný deň sa dokáže stať všeličo...
Gayle Formanová

Gayle Formanová je úspešná autorka bestsellerov (Ak zostanem, Kam odišla ai.) a novinárka, ktorej články sa objavujú v mnohých známych publikáciách. V roku 2014 vyjde pokračovanie románu s názvom Iba jeden rok, v ktorom autorka opisuje deň v Paríži a jeho dozvuky trvajúce celý nasledujúci rok tentoraz z pohľadu Willema.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(19. novembra 2013 v 15:47)
Chcela by som si ju precitat musi byt zaujimava.
(2. marca 2016 v 23:11)
Veľmi si chcem prečítať túto knihu.