bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skFantasy séria Griša už aj v seriálovom prevedení

Ravka. Zem inšpirovaná cárskym Ruskom. Plná mágie, vojakov a nepriepustnej temnoty. Práve tu je zasadený príbeh fantasy trilógie Griša s hlavnou hrdinkou Alinou Starkovou. 
 

Prvú časť trilógie môžeme nájsť už aj v seriálovom prevedení na Netflixe pod názvom Shadow and Bone alebo Světlo a stíny.

Tieň kostí

Kedysi veľkolepú Ravku preťala na dve časti Tieňová trhlina - pásmo takmer nepreniknuteľnej temnoty plné krvilačných príšer.

Alina Starková, sirota, ktorá sa stala vojačkou v armáde, nikdy v ničom nevynikala. Keď však na jej regiment v Trhline zaútočia mäsožravé volkry, v Aline sa prebudí skrytá sila. Sila, ktorá by mohla byť kľúčom k tomu, ako zachrániť vojnou zničenú Ravku.

Alina sa tak ocitá na kráľovskom dvore, kde sa z nej má po výcviku stať jedna z gríš - čarodejníckej elity pod vedením záhadného Temnana.Temnota číha všade a osud kráľovstva spočíva na neskrotenej sile Aliny, ktorá sa musí postaviť tvárou v tvár tajomstvám gríš... a svojho vlastného srdca.

 

Zajatie búrky

Alina sa po úteku pokúša začať nový život v cudzej krajine a udržať svoju identitu v tajnosti. Pred minulosťou a osudom však nemôže utekať večne. Temnan sa vynoril z Tieňovej trhliny s novou, strašidelnou mocou a nebezpečným plánom, otriasajúcim hranicami prirodzeného sveta.

Alina sa s pomocou neslávne známeho korzára vracia do krajiny, ktorú opustila, odhodlaná bojovať so silami, čo sa zhromažďujú proti Ravke.

No čím je Alina mocnejšia, tým viac sa ponára do Temnanovej hry zakázanej mágie. Alina si musí vybrať medzi svojou krajinou, mocou a láskou, o ktorej vždy verila, že ju bude viesť - inak riskuje, že zajatiu prichádzajúcej búrky neunikne.

 

Povstanie ničoty

V tretej, poslednej, časti Temnan už vládne Ravke z tieňového trónu. Osud celého národa spočíva na pleciach zdrvenej Aliny a roztrúsených zvyškoch kedysi veľkolepej magickej armády.

Oslabená Alina sa hlboko v starobylej sieti tunelov a jaskýň musí uchýliť pod pochybnú ochranu aparáta a fanatikov, ktorí ju uctievajú ako svätú. Ona pritom stále dúfa, že sa jej podarí uloviť nepolapiteľného vtáka ohniváka.

Pri odhaľovaní Temnanových tajomstiev však vypláva na svetlo sveta minulosť, ktorá navždy zmení jej chápanie ich puta a moci, ktorou vládne. Vták ohnivák je to posledné, čo delí Ravku od zničenia - no cena za jeho získanie by mohla byť budúcnosť, o ktorú Alina bojuje.

 

Celú trilógiu nájdete na bux.sk  v tlačenej aj elektronickej podobe.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.