bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDotyky liečia. Vyskúšajte to!

Zatvorte oči...teda najskôr prečítajte tento odsek:), až potom zatvorte oči, uvoľnite sa a predstavte si, že vám urobia masáž. Dotýkajú sa vás jemné ruky, tak akurát tlačia na rôzne body a vám sa po tele rozlieva energia. Doslova ju cítite. Je vám úžasne, ešte viac sa uvoľňujete, na tvári sa vám objaví úsmev...

http://data.bux.sk/book/033/969/0339699/medium-liecenie_dotykom.jpgDobre, oči už máte otvorené:) Ako určite viete, dotyky liečia. Sú hojivým balzamom nielen pre telo, ale aj pre dušu. Preto sú po celom svete také obľúbené rôzne formy liečivých masáží.
Mimoriadne účinná je reflexoterapia, ktorá vychádza z reflexných (samočinných) mechanizmov. Patrí sem reflexná masáž, akupresúra a akupunktúra.

Ako dosiahnuť vyplavenie toxínov z organizmu? Ktoré dotyky uľavia vašej nervovej sústave, srdcu, či krvnému tlaku? Aké sú mapy reflexných zón a na ktoré tlakové body sa treba zamerať, ak sa chcete zbaviť únavy v bolesti krížov, posilniť žalúdok, odstrániť zápchu alebo získať viac energie?

https://candiesandcrunches.files.wordpress.com/2014/06/relaxation-massage.jpgLiečenie dotykom je cenný sprievodca zdravím pre všetkých ľudí, ktorí chcú predchádzať chorobám, ale aj pre tých, ktorí už trpia menšími chorobnými zmenami.

Prvá časť knihy sa venuje akupresúre chodidiel, ktorá je v mnohých smeroch účinnejšia ako akupunktúra a čo je fantastické, nevyžaduje si žiadne špeciálne prípravy ani chemické lieky.

V druhej časti vám kniha prináša informácie o tlakovej masáži shiatsu, ktorej podstata spočíva vo vyvíjaní tlaku na tie body v tele, cez ktoré prechádzajú tzv. meridiány. Takýmto spôsobom dokážete odstrániť prekážky, ale aj obštrukcie v obehu energie čchi. Výsledkom je uzdravenie a znovuzískaná pohoda.

Vďaka podrobným popisom a zrozumiteľným obrázkom sa vaše učenie týchto prastarých, ale zato vysokoúčinných techník stane ešte jednoduchšie.

Objednajte si hneď teraz knihu Liečenie dotykom.
Kupit bux.sk

ddddKašeľ, nádcha, zachrípnutie
Ak kašeľ liečený akupresúrou neprejde do troch dní, navštívte lekára. To platí aj pre zachrípnutie, za ktorým sa u fajčiarov často skrýva vred hrtana.
Pri liečbe kašľa sa masíruje miesto vo výške 3.hrudného stavca, 4-5 centimetrov napravo a naľavo smerom von až po obe jamky. Na tieto body sa postupne tlačí päťkrát, šesťkrát denne.
Namiesto toho môžete tiež 5x denne bubnovať palcom zľahka od spodnej časti nosového krídla alebo ľavým palcom stláčať bruško pravého palca.

ddddZápcha
Tento problém trápi množstvo ľudí a určite sa jej nezbavíte škodlivými preháňadlami. S určitou mierou trpezlivosti sa tohto problému môžete zbaviť aj bez vedľajších reakcií.
Ukazovákom tlačte na bod  za 4.kosťou predpriehlavku na spodnej časti chodidla. Potom stlačte bod na kolene pod jabĺčkom a na začiatku ihlice. Okrem toho môžete stláčať body na zápästiach od strany malíčkov, zboku nad lakťovým kĺbom, v strede ramena, nad 3.krížovým stavcom a na pravej a ľavej strane pred 5.driekovým stavcom.

Odporúčame aj novinku Liečenie šťavami.
Viac o knihe

Viete, ako má vyzerať správna masáž chodidiel? Kedy je najlepší čas na masáž, ako sa pri nej stravovať a aký kúpeľ pomáha?
To všetko sa dozviete v novinke Liečenie dotykom.

Milan Buno, 23.4.2015
Foto: Príroda, candiesandcrunches.com a tripandteuf.org

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.