bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDobiť baterky, vypnúť motor a dotankovať. Radí Dara Rolins

„Človek v živote stretne množstvo ľudí. V mojom divokom svete to platí niekoľkonásobne. Niektoré stretnutia sú dlhé, niektoré intenzívne, niektoré príjemné a niektoré nutné. Ale niektoré... niektoré sú čarovné! Často premýšľam nad tým, ako sa to stane. Čo je predpokladom toho kúzla?“ pýta sa Dara Rolins vo svojom novom diári Rok podľa Dary 2023.

 Dara Rolins sa na českej a slovenskej hudobnej scéne pohybuje už od osemdesiatych rokov, kedy svoju kariéru odštartovala ako malá a talentovaná Darinka Rolincová. Dnes je hudobnou divou a vplyvnou influencerkou, ktorá sa okrem svojich vystúpení intenzívne prezentuje aj na sociálnych sieťach. Navrhla vlastnú kolekciu oblečenia, či vlastný merchandising. Inšpiruje všetky vekové kategórie dievčat a žien.

A v tomto smere tisícky jej fanúšičiek čakajú každý rok na jej špeciálny diár.
Rok podľa Dary 2023 je už jej siedmym diárom a toto číslo zdobí aj jeho obálku. A nie je to náhoda! Číslo sedem má magický význam, je synonymom štvorlístka, je číslom úspechu, víťazstva a v mnohých civilizáciách sa považuje za šťastné číslo s veľkou energiou. Má veľký význam aj pre Daru.

Diár Rok podľa Dary 2023 z vydavateľstva Ikar dostal úplne novú grafickú podobu, ktorá však zachováva základné prvky, na aké boli fanúšikovia zvyknutí. Okrem samotného kalendára prináša aj motivačné texty o tom, ako nájsť rovnováhu a harmóniu, ako získať energiu a pritiahnuť do života radosť a spokojnosť.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na atraktívne fotografie Dary aj na sedem hriešne dobrých sladkých receptov - napríklad na skvelé lievance s jabĺčkami a škoricou, kokosovú kašu, francúzske toasty s banánom na mede, alebo lahodný banánový chlebíček. „O naše chute sa tentoraz postará ďalšia z mojich šikovných kamarátok. Tá v rámci čarovnej sedmičky pripravila pre zmenu sedem hriešnych receptov. Žiadna diétka sa nekoná, poďme spolu hrešiť! Ochutnajte moje najobľúbenejšie, tak trošku kalorické, zato neskutočne dobré mňamky, ako ich servíruje odborníčka na maškrtný jazýček, moja kamarátka Lucka Švorcová!“ odkazuje Dara Rolins.

K tomu všetkému záložka, pútko na pero a praktická gumička na zatvorenie. A v zadnom vrecku na vás čaká malý darček.

 „Telo žmýkame ako špongiu,“ píše v jednom z textov Dara Rolins. „Čím viac vyžmýkame, tým viac času treba na jej opätovné nasiaknutie, aby získala svoj pôvodný, plný, zdravý, svieži tvar. Niekedy dokonca žmýkame tak veľmi, že sa špongia začne drobiť, rozpadať. Jednoducho stratí šťavu. Otázka je, PREČO? Prečo nevenujeme rovnakú pozornosť dopĺňaniu „šťavy“ na naše ďalšie výkony?“

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.