bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCviky pre váš zdravší a lepší život. Metóda Align

Cítite sa unavene, sklesnuto, všeličo vás pobolieva a občas nemáte chuť na nič? Ani zdvihnúť sa z postele?
Možno ste zanedbávali svoje telo, málo ste sa hýbali a ani strava nebola žiadna sláva, však?
Na pozitívnu zmenu však nikdy nie je neskoro. V akom veku sa telo prestane samo zotavovať? Pýtate sa občas s tým, či už nenastal ten okamih.

Nuž, v žiadnom. „Čaro tejto knihy spočíva v tom, že nám v nej Aaron predstavuje šablónu, ktorú môžeme začať aplikovať na svoj život už dnes, a ktorá bude fungovať aj v ďalekej budúcnosti," tvrdí doktor fyzickej terapie Kelly Starrett.

Metóda Align je moderná príručka o pohybe pre silné telo bez bolesti, bystrejšiu myseľ a lepšiu odolnosť voči stresu.

Prostredníctvom svojej metódy vás popredný odborník na manuálnu terapiu Aaron Alexander naučí základné princípy, vďaka ktorým dosiahnete súlad medzi mysľou, telom a pohybom. Správne a zdravé držanie tela totiž znamená viac ako len postoj s vystretým chrbtom. Ovplyvňuje našu náladu, zbavuje telo napätia, a dokonca výrazne ovplyvňuje to, ako pôsobíme na ľudí.

Metóda Align vychádza z piatich pohybových princípov, ktoré sa dajú hravo začleniť do každodenného života, aby ste sa cítili lepšie fyzicky aj psychicky a najmä predchádzali bolestiam celého chrbta.

Základné princípy metódy Align sú:

• sed na dlážke,
• vis,
• mobilita bedier,
• chôdza,
• dýchanie nosom.

Vďaka prepojeniu prvkov východnej filozofie a postupov západnej medicíny kniha prináša návod na posilnenie našich zmyslov aj reči tela. V záverečnej časti nájdete praktickú zostavu 22 cvikov s fotografiami a podrobným popisom, ktorá vás inšpiruje k pohybu.

Základné kroky, ako nastaviť vlastný život tak, aby pohyb nebolel a aby ste sa cítili dobre, sú jednoduché a môžete sa ich ľahko naučiť.
V knihe Metóda Align sa píše o základných princípoch pohybu. Súbor myšlienok, ktoré sú obsiahnuté v knihe, sa skladá z poznatkov významných mysliteľov pochádzajúcich z rôznych období ľudskej histórie a týkajú sa pohybu a životného štýlu. Tvoria tak základnú príručku toho, ako obývať svoje telo. Čo to znamená?

Obývanie svojho tela predstavuje spôsob, ako sedíte, stojíte, kráčate či dýchate, ako sa pozeráte okolo, ako sa dotýkate vecí, počúvate, komunikujete a ako všeobecne obývate vlastné telo počas akéhokoľvek momentu počas dňa. Máte na výber, či pasívne dovolíte, aby vám život prekĺzal pomedzi prsty, alebo sa aktívne zapojíte do neustále prebiehajúceho procesu, počas ktorého sa stávate samými sebou.

Foto: Motýľ, alighpodcast.com

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.