bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČo všetko treba vybaviť pri narodení dieťaťa?

Komu sa už narodilo dieťa, vie, že je toho veľa. Papierovačky, behanie po úradoch, lekároch, také tlačivá, onaké...nie je jednoduché myslieť na všetko a včas to aj vybaviť. Vyšla však nová knižka, ktorá zhrnula všetko, čo potrebujete vybaviť pri narodení dieťaťa a veľa iného.


Praktický sprievodca pre rodičovIsto sa zhodneme, že príchod dieťaťa na svet je radostná udalosť.
No v dnešnej dobe so sebou rodičovstvo prináša aj mnoho povinností – či už voči štátu, zamestnávateľovi, dieťaťu a rodičov k sebe navzájom.

Kniha Praktický sprievodca pre rodičov vám pomôže zorientovať sa v zložitej spleti zákonov, nariadení a povinností a čo je príjemnejšie – aj možností, ako si finančne prilepšiť.

Autorka Mária Dvončová je právnička a matka. Sama si uvedomila, aké je niekedy namáhavé vyznať sa vo všetkých paragrafoch, ktoré súvisia so situáciami počas tehotenstva, v čase okolo pôrodu a v prvých rokoch výchovy dieťaťa.
V tejto knižke ich však zozbierala a podala zrozumiteľným, ľudským jazykom. Zároveň myslela aj na zložitejšie životné situácie, ku ktorým vždy pripája konštruktívne riešenie.

Krok za krokom od tehotenstva (oznámenie zamestnávateľovi, ÚPSVAR, SZČO), cez žiadosť o materské, výber pediatra, po narodení dieťaťa vybavenie rodného listu, zdravotnej poisťovne, trvalého pobytu, až po žiadosť o príspevok a prídavok.

Boty, Těhotenství, Dítě, Oblečení, Rodina, Darling

Kniha obsahuje aj príklady rôznych dokumentov, s ktorými sa rodičia počas „vybavovačiek“ môžu stretnúť. Systematicky spracovaná publikácia vám nielen pomôže, ale mnohokrát aj uľahčí námahu.

Objednajte si novinku Praktický sprievodca pre rodičov.
Kupit bux.sk

Mária Dvončová „Ako právničku ma v poslednej dobe oslovilo veľa rodičov v mojom okolí, najmä mamičiek, s prosbou o radu, čo všetko je potrebné poriešiť, keď sa im má narodiť alebo sa už narodilo bábätko,“ vysvetľuje autorka Mária Dvončová. „Mali knižky o narodení dieťaťa, ako ho kŕmiť, ako sa oň starať. Avšak ťažšie bolo vyhľadať si komplexné informácie o tzv. úradníckych záležitostiach, teda o tom, čo všetko je potrebné zabezpečiť, obehať, vybaviť.“

Je pravda, že na internete ako aj v dennej tlači možno nájsť veľa legislatívnych zmien, článkov o tom, ako, kde a čo vybaviť, ale niekedy je ťažké tieto informácie nájsť komplexne zhrnuté, aktualizované a hlavne napísané ľudskou rečou. „Kniha Praktický sprievodca pre rodičov je akýsi bedeker k narodeniu dieťaťa..

Dítě, Novorozený, ZbraněKniha Praktický sprievodca pre rodičov je rozdelená do 7 kapitol.
- V kapitolách 1 – 5 sú popísané jednotlivé kroky, postupy, situácie, ktoré čakajú budúcich rodičov, hlavne samozrejme mamičky. Autorka sa snažila o ich zoradenie  v časovom poradí, pričom uvádza aj približný čas alebo konečný termín, kedy danú záležitosť odporúča riešiť.
- Kapitoly 6 a 7 obsahujú už ťažšie a náročnejšie životné situácie, s ktorými sa však v poslednej dobe rodičia stretávajú čoraz častejšie (výživné, vyhľadávanie právnika, súdne pojednávania).
V každej kapitole nájdete zoznam tipov, odporúčaní a príkladov.
Na konci publikácie neprehliadnite vzory rôznych oznámení a podaní, ktoré Vám ušetria čas a nervy s hľadaním na internete.

Pozrite si niekoľko strán z novinky Praktický sprievodca pre rodičov.

Milan Buno, 1.10.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.