bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČo jedli v slávnych literárnych dielach? 50 úžasných fotografií

Dinah Friedová je bezpochyby nadšená čitateľka a tiež výborná fotografka a dizajnérka. Pustila sa totiž do zaujímavého projektu – najskôr si načítala knihy a spísala si päťdesiat slávnych literárnych jedál, potraviny naaranžovala a vyfotila. Vznikla tak úžasná zbierka, z ktorej sa zbiehajú slinky (aj na spomínané knihy).

jedlá knihyČo jedol Oliver Twist a čo si dali na raňajky Sal s Deanom na Kerouacovej ceste? Na čom si pochutnávala Alica v krajine zázrakov, alebo oveľa súčasnejšia postava – hackerka Lisbeth Salanderová z trilógie Stiega Larssona Millennium?

Najskôr vznikla z fotografií výstava, nasleduje katalóg vo forme knihy, keďže sa tento projekt stretol s obrovským záujmom. Od apríla bude na Amazone za 15 dolárov, no zopár jedál si môžete pozrieť už teraz. Nielenže vám pripomenú mnohé skvelé knihy, ale na svoje si prídu aj tí, čo majú jemné výtvarné cítenie. Friedová sa pri aranžovaní hrala s detailami, farbami, umiestnením. Starostlivo vyberala obrusy, taniere a riad, šálky...no veď pozrite sa sami. Možno sa vám pri niektorých budú zbiehať slinky:-)

Alica v krajine zázrakov

1

 

Oliver Twist

2

 

Kto chytá v žite

3

 

Na ceste

4

 

Heidi

5

 

Jak zabít ptáčka

6

 

Muži, ktorí nenávidia ženy

7

 

Hľadanie strateného času

8

 

Mobydick

9

Milan Buno
10.februára 2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(10. februára 2014 v 16:15)
No ja by som si dala Jak zabít ptáčka :)
(10. februára 2014 v 21:59)
že "50 fotografií" :D 50 ich tu nevidím :D
(10. februára 2014 v 23:52)
Treba čítať viac ako nadpis... Najskor bola vysava, z nej kniha, ktora bude estelen od aprila v predaji na Amazone. Ok, ok, v titulke je spominanych 50 fotografii. Titulka, je vsak o tom, ab zaujala, co v tvojom pripade zabralo, ked si sem klikol/klikla. Peace ;)