bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČo je nové, kočka? Chic romanca A.Potterovej

Dámy, priznajme si to – každá túžime po neobyčajnom živote. Po živote, ktorý nie je nudný, je niečím zaujímavý a nezvyčajný.

Neraz snívame o živote, v ktorom všetko perfektne funguje, máme milujúceho partnera a úžasné deti, skvelú prácu, čas na seba a svoje koníčky...jednoducho, túžime po tom, na čo máme vlastne nárok, no nie?:-)

Fanúšičky Alexandry Potterovej sa dočkali šiestej knihy, ktorá je opäť vtipná i romantická, ako sme u tejto obľúbenej autorky zvyknutí. Čo je nové, kočka? je jej prvý román, čarovný a neodolateľný príbeh o hľadaní samej seba, nasledovaní svojich snov a o tom, aké neočakávané je zaľúbiť sa. Do hocikoho.

http://img.blesk.cz/img/1/gallery/1459312_alexandra-potter-spisovatelka-roman.jpgTak na úvod jedna závažná otázka - čo by ste urobili, keby vás priateľ požiadal o ruku?
Vykríkli by ste „áno“, schmatli prsteň s diamantom a predplatili si časopis Nevesta, alebo prepadli panike a kúpili si jednosmernú letenku do Mongolska? Hlavná hrdinka príbehu Dalila neurobila jedno ani druhé. Dívala sa Lennyho, ako zviera v ruke škatuľku vystlanú červeným zamatom a kľačí na kuchynskom linoleu balansujúc pritom na jednom kolene. Nepovedala nič...

Áno, dlho o tom snívala a túžila po tom, aby ju jej partner požiadal o ruku.

Dalila sa strhla. Niežeby Lennyho nemala rada, ale bol to už skôr zvyk než vášeň. Podobne ako keď celé roky používate rovnaké očné tiene napriek tomu, že vám už nepristanú. Lennyho poznala od svojich sedemnástich rokov, kedy jej dával lekcie šoférovania; po šiestich mesiacoch šliapania na spojku, cúvania a parkovania dostala vodičák a prišla o panenstvo. Uplynulo desať rokov a teraz sú spolu zabývaní v trojizbovej polovici dvojdomčeka s oknami v tudorovskom štýle a zimnou záhradou.

Objednajte si nový romantický príbeh Čo je nové, kočka?
Kupit bux.sk

Lenny sa teda konečne k tomu dokopal a Dalila teraz namiesto radosti a výskania urobí presný opak: zbalí si kolekciu CD svojho milovaného Toma Jonesa a zamieri do Londýna nájsť nový život a nového muža. Stretne tam hneď dvoch chlapov. Charlieho, sexy mediálneho magnáta a Sama, najlepšieho kamoša a dôverníka.
Všetko sa zdá perfektné, Dalila si užíva vo svetle lesklých party, drahých reštaurácií a v spoločnosti dvoch ideálnych mužov. Je šťastná – veď je tak úžasne vzdialená od svojho starého života. Od svojho starého ja, v koži ktorého sa nudila.
Ale naozaj našla to, čo hľadala?
Alebo len uteká pred sebou a svojim skutočným životom?

Čo je nové, kočka? je ďalší skvelý príbeh A.Potterovej, pri ktorom sa zasmejete, pobavíte a na svoje si príde aj romantická duša. Veď napokon, každé dievča túži po neobyčajnom živote, však?

http://www.alexandrapotter.com/images/ap_bBanner.jpg

Začítajte sa do úryvku z novinky Čo je nové, kočka? a presvedčte sa, že to je ideálna kniha na pohodové zrelaxovania:

Zdvihla prsteň a opláchla ho pod vodovodným kohútikom. Pod novým svetlom z Ikey sa zatrblietal zafír obklopený malými diamantmi – zásnubný prsteň princeznej Diany. Pokušenie bolo príliš veľké. Keď si ho vyskúša, nič tým nepokazí. Nastokla si ho na prst. Zakrútila rukou pred zrkadlom a nacvičovala si kráľovské gesto.

            Zo zrkadla na ňu mával jej odraz: dvadsaťsedmička oblečená vo vyblednutých džínsach a jednoduchom bielom tričku z detského oddelenia obchodného domu Gap, s dlhými strapatými vlasmi gaštanovej farby a množstvom svetlých pieh na mierne zdvihnutom nose. Naklonila sa dopredu a uprene sa na seba zadívala. Nevyzerala ako typická manželka. A už vôbec nie Lennyho manželka.

            „Čo to robím?“ zamrmlala. Takýmto spôsobom sa dá do kostola dotiahnuť dievča, ktoré bude tridsať rokov žiť vydaté za nesprávneho muža. Pokúsila sa prsteň stiahnuť z prsta. Nešlo to. „Dočerta“, zakliala a horúčkovito ho ťahala dolu. Vôbec to nešlo. Schmatla fľašku s prípravkom na umývanie riadu a štedro si ním poliala ruku. Parádne to penilo, ale prsteň nepovolil – namiesto toho sa uvoľnil jeden z „diamantov“ a vzápätí skončil vo výlevke.

            Dalila bola zvyčajne pohoďáčka, tentoraz však znervóznela: prst jej začal akosi zvláštne fialovieť. Čo ak to nepôjde dať dolu? A ak mi budú musieť odseknúť prst? Čo ak... vyschlo jej v ústach. Hlavou jej preblesla smiešna myšlienka: čo ak je toto Lennyho majstrovský plán ako ju pripraviť o prstenník? Keď si ju nebude môcť vziať za ženu on, takto sa poistí, aby si ju nemohol vziať nik iný. Vzápätí zavrhla tento nápad. Z televíznych programov sa Lennymu darilo skôr v Kolese šťastia než vo vedomostných súťažiach. Robilo mu ťažkosti zapojiť video, nieto ešte zosnovať plán, ako má Dalila zostať na ocot. Dalila zauvažovala. S prstom nafúknutým ako balón nemohla šoférovať a tak mala na výber z dvoch možností: počkať kým sa vráti Lenny – po záverečnej, opitý a nepoužiteľný – alebo si zavolá záchranku. Pozrela sa na svoju ľavú ruku. Prst sa začínal podobať na nos strýka Stana, vyzeral už ako nafialovená uhorka. Nedalo sa nič robiť. Zúrivo vykrútila číslo 112.

 Milan Buno, 18.11.2014

http://data2.whicdn.com/images/136705897/large.jpg

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.