bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skChladný biznis a spaľujúca vášeň. Bude to fungovať?

Probstovej knihy si získali milióny čitateliek po celom svete najmä vďaka podaniu. Už prvá kniha bola plná iskrivých dialógov, komických situácií, vášne a inteligentného humoru.

Manželský zväzok knihaNie vždy sa podarí autorovi neskĺznuť do patetizmu, k lacným fintám, plochým postavám. Probstová je jednoznačne zručná rozprávačka, čo dokazuje aj jej novinka Manželský zväzok.

Veľa romantiky, trošku erotiky, štipka humoru...ale najmä výborne napísané príbehy. Jennifer Probstová píše naozaj mimoriadne sviežim štýlom, pridá plno vášne, okorení to vtipom a prinúti vás zrelaxovať. Už jej prvý diel voľnej „milionárskej manželskej série“ Dohodnuté manželstvo sa stal bestsellerom a zaradil sa do TOP 10 najlepších kníh Amazonu za rok 2012. Teraz vychádza už štvrtá kniha série Manželský zväzok.

Manželský zväzok je opäť oddychovku, ktorá má svoje čaro a chytí vás za srdce.
Sestry Conteové Carina a Venezia našli svoje šťastie v náručí bohatých a skvelých mužov. Julietta, tretia sestra, nesie na svojich pleciach zodpovednosť za rodinné pekárenské impérium La Dolce Famiglia a ani jej nenapadne, že by na svete mohlo byť ešte niečo vzrušujúcejšie než jej práca... až kým sa na scéne neobjaví Sawyer Wells, stelesnenie mužskej dokonalosti. Sawyer naruší pokoj jej bezpečného rodinného prístavu neodolateľnou ponukou: Juliettin podnik sa môže stať exkluzívnym dodávateľom a partnerom jeho nového medzinárodného reťazca hotelov.

Juliette sa už v živote neraz popálila. Dôverovať človeku, ktorý ju jediným pohľadom prinúti, aby aj vo svojej kancelárii myslela na všetko len nie na prácu, sa zdá nanajvýš nerozumné. Má zahodiť jedinečnú šancu, ktorá rodinnému podniku zabezpečí slávu a prosperitu, alebo riskovať na prvý pohľad nemožnú kombináciu chladného biznisu a spaľujúcej vášne?

Objednajte si štvrtú knihu série Manželský zväzok.
Kupit bux.sk

Veríte, že čary lásky skutočne fungujú a že existuje niečo ako „a boli šťastní, až kým nepomreli“? A existujú chlapi, ktorí pri vás stoja v dobrom aj v zlom dlhé roky a desaťročia, ktorí sú fantastickými otcami a skvelými spoločníkmi? Možno ste už videli a čítali plno klišé príbehov, v pamäti máte červenú knižnicu, harlequinky...no máme pre vás tip, ktorý tak trochu vybočuje.

kniha Dohodnuté manželstvo kniha Manželská pasca kniha Manželský omyl kniha Manželský zväzok

Začítajte sa do prvých strán novinky Manželský zväzok:

Tak, a teraz to už všetci vedia.
Je totálne neschopná.
Julietta Conteová sedela vo svojom byte a bezmyšlienkovite zízala na stenu béžovej farby pred sebou. Zrazu si uvedomila, že si za celý ten čas nenašla chvíľku, aby na ňu zavesila nejaké obrázky alebo fotky. Zvyčajne ju tá hladká, dokonale rovná stena bez dier po klincoch upokojovala. Pripomínala jej usporiadaný život, ktorý viedla a na ktorý bola veľmi pyšná. Napĺňalo ju šťastím, keď mala veci pod kontrolou. No dnes večer mala pri pohľade na tú nepoškvrnenú dokonalosť pocit úplného prázdna. Akoby bola duch, ktorý sa udomácnil v cudzom tele.

Z úst jej unikol podivný zvuk. Zbabrala najväčšiu šancu, akú kedy ich rodinný pekárenský podnik dostal, a ani si nemohla dovoliť prísť o rozum. Celý mesiac podrobného prieskumu a analýz, nekonečné papierovanie, prebdené noci, niekoľko pretrpených večierkov, a na konci toho všetkého jedno veľké nie od prestížneho hotela Palazzo. Bola si taká istá úspechom. Namiesto toho tu však sedí s prázdnymi rukami a desivou predstavou, ako ráno o svojom zlyhaní informuje ostatných členov tímu.

Tuhšie sa zavinula do hodvábneho županu čokoládovohnedej farby, ktorý mala na sebe, a po mäkkom prepychovom koberci prešla do svojej špičkovo vybavenej kuchyne. Vzala si pohár a naliala doň víno značky Bolla. Z obývačky k nej doliehali tlmené zvuky televíznej obrazovky, no bezútešné ticho jej samoty neprekričali.

Čo sa to s ňou dnes večer vlastne deje? Nie je to predsa prvý raz, čo prišla o nejaký obchod. Len veľmi zriedka ju nejaké zlyhanie tak rozhádzalo – zvyčajne sa hneď zocelená tvrdou lekciou pozbierala a rýchlo sa vrhla na ďalšiu príležitosť. Navyše nešlo o nič rozhodujúce. Ich firme, rodinnému gigantu La Dolce Famiglia, sa darilo veľmi dobre. Nešlo o prežitie. Len o to, že už dávno túžila zanechať svoju stopu vo svete biznisu aj v histórii ich rodinného klanu, no to sa jej dosiaľ nepodarilo.

Odrazu sa nástojčivo ozval zvuk prichádzajúcej textovej správy. Julietta schmatla telefón. Jej mladšia sestra. Znovu. Toto už musí byť za dnešný večer prinajmenšom štvrtá esemeska.

Už si to spravila?

Striasla sa. Jej sestra bola šťastne vydatá za svoju dievčenskú lásku a trvala na tom, že sa tak stalo vďaka akémusi smiešnemu kúzlu lásky. No určite! Nebol by život neskutočne ľahký, keby stačilo napísať zoznam vlastností, ktoré by mal mať muž jej snov, hodiť ten zoznam do ohňa obetovaného matke Zemi, a potom sa len pohodlne posadiť a čakať? Julietta sa jej, samozrejme, pokúšala citlivo naznačiť, že to, čo sa stalo, pravdepodobne nebola zásluha kúzla, ale že si jednoducho boli súdení. No Carina si nedala povedať.

Pri svojej poslednej návšteve vtisla Juliette do rúk tenký zväzok viazaný v purpurovom látkovom obale a nástojila, aby jej odprisahala, že to tiež vyskúša. Carina totiž verila, že ak Julietta to pochabé zaklínadlo vyriekne, pri jej dverách zazvoní muž snov a od základu zmení jej život. Po hodine strávenej počúvaním kritických útokov na svoju neschopnosť vnímať čokoľvek okrem tabuliek a faktúr Julietta nakoniec prikývla, presvedčená, že si sestra na tento absurdný rozhovor zanedlho ani nespomenie.

Odvtedy prešli dva týždne a prišlo asi dvadsať esemesiek. Ani náznak toho, žeby sa jej sestrička chystala zabudnúť.

Povzdychla si a vyťukala tri písmená.

NIE.

Chvíľu sa pohrávala s ovocnou chuťou vína na jazyku. Potom otvorila chladničku, vzala si odtiaľ za hrsť hrozna a vrátila sa od obývačky s cieľom naďalej sa umárať vo svojom trápení.

Prečo nedokážu pochopiť, že aj slobodná baba môže byť šťastná? Pretože ona je šťastná. Dofrasa, vlastne bola. Pretože odkedy sa do jej života votrela tá prekliata knižka, zažíva peklo. Carina jej totiž odprisahala, že aj Alexa s Maggie si našli skvelých manželov práve vďaka tej knižke.

Zaplavila ju dusivá vlna bezmocnosti a prekvapil náhly záchvat paniky. Zhlboka sa nadýchla a uskutočnila chabý pokus o racionálnu analýzu svojich pocitov. Samozrejme, že svojim súrodencom trochu závidí. Všetci žijú šťastným manželským životom a donekonečna rozprávajú o svojich rodinách a rodinných stretnutiach. Pre nich je len slobodná baba, ktorá nemá nijaké starosti a ktorá by ich mala zabávať historkami o vášnivých nociach či dramatických rozchodoch.

Blikajúce logo rodinného podniku na šetriči obrazovky počítača akoby sa jej vysmievalo. Juliettine príbehy sa totiž namiesto toho točili najmä okolo čísel predaja, výšky obratu alebo ďalšieho obchodného rokovania, ktoré sa možno stane kľúčom k čoraz väčšej sláve ich rodinného mena. Ešte aj mama sa na ňu čoraz častejšie díva s akousi obavou, či skôr s ľútosťou v oku.

Zahryzla do hrozna a na jazyku jej vybuchla trpkosladká chuť. Merda. Čo ona s tým? Nehovoria azda všetci o tom, že ženy mužov už dávno nepotrebujú? Sex sa jednoznačne preceňuje a vlastne ju ani veľmi nezaujíma. Spočiatku ju síce trápilo, že nie je schopná zažiť orgazmus ani žiadne hlbšie spojenie s mužom, no napokon si povedala, že sa preto nezblázni a radšej tieto veci zo svojho života jednoducho vymaže. Napriek tomu, že jej myseľ prahla po telesnej blízkosti, jej telo akoby patrilo ľadovej kráľovnej. Po mnohých márnych pokusoch niečo – čokoľvek – cítiť v prítomnosti príslušníkov opačného pohlavia sa tým jednoducho prestala umárať a začala žiť. Bez sexu.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.