bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBlázon do teba. Nový príbeh Marty Fartelovej

Tak som si aj ja v jeden horúci letný deň vybral svoju rodinu. Keď vstúpila do brány neveľkého dvora, kde sme sa s mojimi bratmi a sestrami klbčili, najprv som zacítil jej omamnú vôňu. Pustil som sestrinu chlpatú šiju zo svojich zubov a ona vystrašene odbehla schovať sa za mamu. Bola jediná, do ktorej som si dovolil pustiť sa, hoci nebola menšia odo mňa. To bola moja výsada...

Príbeh psíka Enza, ktorý pribudol do napohľad skvelej, dokonalej rodiny. Je to milé, láskavé...ale postupne sa nám odkrýva skutočná tvár rodiny.
Je tu nový príbeh Marty Fartelovej Blázon do teba.

Alica žije vysnívaný život väčšiny žien. Má príťažlivého, úspešného a bohatého manžela, dve zdravé a krásne deti a podiel v prosperujúcej rodinnej firme. S rodinou bývajú v prominentnej štvrti a ona má priestor na to, aby sa mohla naplno venovať svojim deťom, spoločným rodinným priateľom, ale aj svojim záľubám.
No každá rodina má svoje tajomstvá a často nikto netuší, čo sa odohráva za zavretými dverami ľudských príbytkov.

Zdanie dokonalého života sa začne postupne vytrácať, keď do ich rodiny pribudne nový člen – malý psí kríženec Enzo. Možno je to len zhoda okolností a možno to má na svedomí Enzov nekomplikovaný, priamy a pravdivý pohľad na život, ale ligot ich dokonalých životov začne postupne blednúť a pod pozlátkou sa objaví šedivosť klamstva, pretvárky i násilia.

Nezlomná odvaha, vnútorná sila, ale hlavne bezpodmienečná láska, ktorú Enzo neprestajne prejavuje voči členom svojej ľudskej svorky donúti Alicu vystúpiť z vlastného tieňa, vziať svoj život pevne do rúk a brániť sa voči silnejšiemu nepriateľovi.

Blázon do teba je šikovne vyrozprávaný príbeh o tom, že rodiny sú všelijaké. A hoci vyzerajú zvonka dobre, vo vnútri to môže škrípať a vrieť. A taký zvedavý pozorovateľ, akým je Enzo, určite vidí viac ako by sme si mysleli.

Marta Fartelová čerpala z vlastných skúseností...minimálne pri psíkovi J Aj k nim do rodiny pribudol pred dvomi rokmi psík, malé šteňa, ktoré dostalo meno Enzo. Okamžite si získal srdcia celej rodiny svojou bezpodmienečnou láskou a vernosťou.

Téma koní, jazdectva alebo prostredia stajne, ktorú si Marta vybrala ako pozadie svojho príbehu, je jej srdcu veľmi blízka. „Láska ku koňom je genetická odchýlka, ktorá sa musela vpísať do mojej DNA ešte pred narodením, pretože ma sprevádza celým mojím životom, aj keď reálne som sa ku koňom dostala až v zrelom veku,“ dodáva obľúbená autorka.

Milan Buno, knižný publicista
Foto: Motýľ, FB autorka

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.