bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBIBLIOTÉKA. Sviatok všetkých milovníkov kníh

Aj vy patríte medzi tých, čo sledujú knižné novinky, občas zájdu na besedu so spisovateľom, alebo naháňajú autogram svojho obľúbeného autora? Tešte sa – vo štvrtok 5.novembra sa začína najväčší knižný sviatok na Slovensku Bibliotéka. V bratislavskej Inchebe si môžete až do nedele užívať fantastický svet príbehov.

Bibliotéka už vyše 20 rokov ponúka priestor, kde môžete dobre nakúpiť pod vianočný stromček a kde môžete stretnú svojich obľúbených spisovateľov.
Ani tento rok nechýba atraktívny sprievodný program plný knižných noviniek a zaujímavých diskusií.

http://www.severskekrimi.sk/gallery/images/borjlind1.jpegZačnime TOP udalosťou - exkluzívnymi hosťami tohtoročnej Bibliotéky budú Cilla a Rolf Börjlindovci. Švédska autorská dvojica, ktorú určite poznajú najmä milovníci severskej krimi – na Bibliotéke predstavia svoju novinku Temný úsvit. Nezabudnite, že vy ju môžete mať už skôr a navyše s ich autogramom. HRAJTE v súťaži na Severskekrimi.sk.

Stretnite svojho autora
Na Bibliotéke však stretnete aj ďalších skvelých autorov ako Jozef Karika s novinkou Čierna hra - v sobotu 7.11. o 16:00 v literárnej kaviarni Panta Rhei.
Bude tam aj Kristína Farkašová, ktorej vyšla nedávno knižka Som mama a už sa musela 2x dotláčať. Nájdete ju v nedeľu 8.11. o 11:00 tiež v literárnej kaviarni Panta Rhei.
Na rovnakom mieste, ale v nedeľu podvečer o 17:00 tam bude aj Jozef Banáš, ktorý je momentálne na cestách po Butáne, kde zbiera materiál na novú knižku...no nedávno mu vyšla veľmi vydarená, humorná a sarkastická kniha Dementi s podtitulom Správa o stave republiky.
Na veľtrhu uvidíte aj Magdu Vášáryovú s knižnou novinkou Terapia kultúrou, Juraja Červenáka s jeho najnovšou detektívkou z prostredia Bratislavy Ohnivé znamenie a mnohých ďalších.

knihy

knihy uz od 1€Na Bibliotéke nájdete prirodzene aj stánok BUX.sk s tisíckami kníh – každý rok patríme medzi najväčšie a najnavštevovanejšie stánky, tak si nás nenechajte ujsť ani tento rok. Knihy od 1€, spisovatelia podpisujúci knihy, novinky za lepšie ceny a ďalšie prekvapenia. Určite sa oplatí vyhľadať nás, dostanete k nákupu aj darček:)

Okrem diskusií s autormi sa bude na jednotlivých pódiách čítať aj variť podľa kuchárskych kníh – na pódiu Čítame s chuťou sa predvedie napríklad mladá a talentovaná Lucia Súkeníková, ktorá miluje tradičnú slovenskú kuchyňu, ale zároveň rada experimentuje.

Bibliotéka myslí aj na detských čitateľov, ktorí si tu nájdu najnovšie knižky – napríklad pokračovanie knihy, ktorá vznikla na základe večerníčkov: Mimi a Líza 2.
V nedeľu 8.11. o 11:30 na detskom pódiu Litcentrum predstaví moderátorka Barbora Rakovská svoju knižku Hrebienok.
V rozprávkovej dielni Mama, tata, čítajte s nami! sa deti budú hrať, tvoriť a rozprávkovať. Ďalšie pódium venované deťom s názvom Deti sú naše knihy pripravuje okrem iného prezentáciu a krst knižky Madam ježibaba si chce pozrieť svet autorky Zuzany Csontosovej.

knihy

Cena Bibliotéky 2015
Každý rok sa na Bibliotéke vyhlasuje aj cena za najlepšie knižné dielo ženskej autorky. Tentoraz zo 169 kníh vyberala porota v zložení Dušan Dušek, Miroslava Vallová, Daniel Kollár a Zuzana Belková.

Ocenená autorka následne predstaví svoju knihu od 14:00 na pódiu Združenia vydavateľov a kníhkupcov SR (ZVKS) a Literárneho informačného centra (LIC). Získa navyše prémiu 1000€.

Tu je zoznam nominovaných na Cenu Bibliotéky 2015:

Jana Bodnárová - Dita, 30 mušiek svetlušiek a iné príbehy
Tamara Heribanová - Malá doba ľadová
Anna Ondrejková - December: Izoldine vlasy horia
Dana Podracká - Kubus
Jana Shemesh - Kľúč k minulosti
Veronika Šikulová - Medzerový plod
Viera Švenková - Hory na dosah
Eva Tomkuliaková - Sie forma
Katarína Vargová - Šura
Alta Vášová – Menoslov

dado nagy

Svoj stánok bude mať opäť aj Zväz vydavateľov a kníhkupcov Slovenska spolu s Literárnym a informačným centrom. Z ich programu vyberáme na piatok 6.11.2015:
15.00 – 15.30 Martin Javorček – Projekt Živé knihy
15.30 – 16.15 Mario Dobrovodský – Analýza knižného trhu a vývoj čitateľského správania v rokoch 2005 až 2015
16.15 – 17.15 Jacek Wlodarczyk – Knižný trh a čítanosť – trendy a perspektívy
17.15 – 18.30 Moderovaná diskusia vydavateľov a kníhkupcov

biblio

Takže milovníci kníh a čítania, tu sú základné údaje:

Bibliotéka sa koná od štvrtka 5.11. do nedele 8.11.2015
Miesto: Incheba Bratislava
Otvorené každý deň do 20:00, v nedeľu do 18:00, takže čas si nájdu aj zaneprázdnení:)
Vstupné: 3€ - vstupenku si môžete kúpiť hneď teraz na Predpredaj.sk.
logo predpredaj.sk

Milan Buno, 2.11.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.