bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko funguje hormonálna jogová terapia?

Mirka Bartošová roky cvičila jogu len tak pre radosť. Dnes je z nej najznámejšia priekopníčka hormonálnej jogovej terapie na Slovensku. Jej kurzami postupne prešli stovky žien, ktorým pomohla a naďalej pomáha zharmonizovať nielen hormonálny systém, ale aj celé ich ženské vyžarovanie, pretože, ako sama vraví, „hormonálna joga ukrýva v sebe oveľa viac ako len fyzické cvičenie."

Teraz jej vyšla mimoriadne zaujímavá kniha plná užitočných tipov a rád Hormonálna joga.

Ako sa postupne ukázalo, tento súbor cvičení je priam zázračným receptom na krásu, bezchybnú postavu a žiarivú pleť. Nádherne pomáha mladším ženám, ktoré trpia akoukoľvek hormonálnou nerovnováhou, či už bolestivou menštruáciou, premenštruačným syndrómom, alebo majú ťažkosti otehotnieť.
Je veľmi účinná aj pri problémoch so štítnou žľazou, najmä pri jej zníženej funkcii. Veľmi účinná je aj u žien starších ako tridsaťpäť rokov a u žien v menopauze a po menopauze, u ktorých sa prejavujú symptómy spôsobené zníženou hladinou ženských hormónov.

Kniha Hormonálna joga ponúka nielen úžasný návod, ako si zacvičiť hormonálnu jogu v pohodlí domova, ale Mirka vám v nej veľmi profesionálne vysvetlí aj to, ako v ženskom tele fungujú hormóny, ako sa ich činnosť prepája s emočným nastavením ženy, čo spôsobuje ich nerovnováhu a ako sa tá potom prejavuje v živote. Nádhernou súčasťou knihy sú aj príbehy žien, ktoré už kurz hormonálnej jogy u Mirky Bartošovej absolvovali.

 „Vždy upozorňujem na to, že sa začne detoxikácia na všetkých týchto úrovniach. Takže je vysoko pravdepodobné, že dôjde nazývame to k liečebnej kríze. Symptómy sa dočasne zhoršia alebo sa objavia nové. U žien to býva časté, že sa začnú uvoľňovať potlačené emócie. Ale je to s hormonálnou jogou veľmi rýchle. Môže prísť napríklad výbuch hnevu a žena alebo muž cíti úľavu,“ vysvetľuje lektorka a autorka knihy Hormonálna joga.

V zostave hormonálnej jogy používa rôzne techniky najmä z klasickej jogy, ale aj z ostatných východných tradícií. Autorka zostavy Dinah Rodrigues vybrala, dá sa povedať, tie najsilnejšie techniky a vytvorila tak toto úžasné cvičenie. Vďaka týmto technikám výsledky cvičenia prichádzajú veľmi rýchlo. V zásade platí: čím častejšie cvičíte, tým rýchlejšie a intenzívnejšie sa dostavia výsledky.
„Autorka odporúča každý deň. Ja zo svojej praxe vnímam, že na niekoho to môže byť príliš. Štyri – päťkrát do týždňa, keď človek cvičí, výsledky sú úžasné. Výsledky sa dokážu dostaviť rýchlo, ale je to individuálne u každého človeka,“ dodáva Mirka Bartošová.

Certifikáty oprávňujúce vyučovať hormonálnu jogu ženy, mužov a diabetikov získala v Nemecku a vo Francúzsku priamo od zakladateľky Dinah Rodrigues, ktorá je jediná oprávnená certifikovať terapeutov hormonálnej jogy.
"Som nesmierne šťastná, že môžem touto cestou viesť ženy k uzdraveniu, k lepšiemu pocitu samej so seba, ale hlavne k SEBE. Výsledky sú úžasné, niekedy priam zázračné! A to ma neskutočne napĺňa."

Prečítajte si úryvok z knihy Hormonálna joga:

Čo sa deje pri cvičení s našimi orgánmi a žľazami?

Predstavte si, aký je to pocit, keď si doprajete príjemnú masáž. Svojho maséra si dobre vyberáte. Váš masér vás už dobre pozná, vie prispôsobiť tlak na mieru vášmu telu a aktuálnemu stavu vašich svalov. Vie nájsť zatuhnuté miesta a poľahky uvoľní všetky spazmy a napätia. Takúto masáž si náramne užívate a po jej skončení cítite, že vaše telo sa krásne regeneruje a revitalizuje.
Vy sa tomuto pocitu tešíte. Uvedomte si, že presne takto sa tešia aj vaše orgány, keď ich počas cvičenia rôznymi spôsobmi masírujeme. Všetky sa masáži veľmi tešia a užívajú si pozornosť od nás samých. Takto premasírované orgány sa automaticky očisťujú a regenerujú.
Všetky orgány v našom tele prirodzene pulzujú vlastnou vibráciou. Keď je niektorý orgán napätý alebo naopak ochabnutý, nemôže správne fungovať.
Keď tento stav pretrváva dlhodobo, môžu vzniknúť rôzne poruchy a problémy. Pravidelnou masážou docielime, že naše orgány pulzujú vo svojom prirodzenom rytme. Sú zdravé a dobre fungujú.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.