bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAj vy sa tešíte na Ježiška?

Keď som písal túto knižku, srdiečko mi často bilo oveľa rýchlejšie než inokedy. Predstavoval som si, aké to bolo, keď som bol malý, a ako veľmi som sa tešil na Ježiška. Napísal som o tom aj pesničku, ktorá sa volá tak, ako táto knižka. Raz si ju spolu zaspievame na koncerte… Som šťastný, že každý rok môžem byť na Vianoce so svojou rodinou, a prajem si, aby sme všetci na našej veľkej zemeguli poznali to vzácne miesto, ktoré sa volá domov. Miesto, kde býva láska a ľudia, ktorých máme radi. To je ten najväčší a najvzácnejší dar na svete. Nech nikto z nás, či sme malí alebo veľkí, nikdy naň nezabudne.

Takto sa prihovára Miro Jaroš vo svojej novej knižke Tešíme sa na Ježiška.

Obsahuje desať príbehov a má názvy podľa pesničiek na jeho vianočnom CD. Začínajú sa jeseňou a končia vianočnými sviatkami. A samozrejme veľkým poznaním - odhalením najväčšieho vianočného daru.

POZOR! Pre prvých 200 z vás je knižka s podpisom Mira Jaroša!

Objednajte si novinku Tešíme sa na Ježiška.

 „Knižku som písal na viacerých miestach,“ rozpráva Miro Jaroš. „U mňa na byte, na Liptove aj v Izraeli. Potreboval som na to svoj pokoj a spomienky. Vrátil som sa do svojho detstva a spomínal. Svoj príbeh rozprávam cez súrodencov Lujzu a Maxa, ktorí bývajú v malej dedinke. Všetky situácie sa odohrávajú v mojej rodnej Tepličke nad Váhom. Tí ktorí tam bývajú to ľahko spoznajú napriek tomu, že ju tam nikdy menovite nespomínam.“

Kniha Tešíme sa na Ježiška

„Keď sme spolu, tak zvládneme všetko!“ zavtipkuje ocko. Má pravdu. Sú šťastná rodina a Vianoce im priniesli aj tento rok to, čo je pre ľudí na svete najdôležitejšie, najvzácnejšie a najkrajšie. Lásku.“

Lujza a Max sú poslušníci a v desiatich kapitolách zažívajú veľa dobrodružstiev.
Dozviete sa ako Lujza, ktorá nepozná písmenká napísala Ježiškovi list, že Mikuláš skutočne existuje aj to, prečo na Vianoce chodia na návštevu dedko s babkou.
V každom príbehu sa nájdu aj skryté odkazy na dobro okolo nás. „Moje obľúbené rozprávky z detstva Snehová kráľovná či Medovníkový domček majú tiež svoje miesto v knižke,“ prezrádza Miro. Akurát sú zmenené a svojim rozuzlením deti prekvapia.

„Keď som v rukách držal opravený rukopis, na ktorý dohliadala Alenka Hošková priznám sa, že mi vyšli slzy. Bola to pre mňa akási terapia,“ priznáva obľúbený spevák. „Za najväčší zázrak považujem to, že som našiel zmier v srdci. Týka sa môjho otca, s ktorým sme nikdy spolu nevychádzali, napriek tomu ho v knihe vykresľujem ako dobrého človeka. Rozhodol som sa, že takto si ho budem pamätať. Neviem, čo by si myslel ak by bol ešte medzi nami, ale pre mňa je to veľká vec.“

Na knižke Tešíme sa na Ježiška spolupracoval jeho kamarát a preňho najlepší ilustrátor Adrián Macho. Fotky Zuzky Gavulovej upravil do zimného prostredia tak, že má človek až pocit, že sú tie fotografie, scenérie skutočné. „Presne tak si predstavujem dokonalú zimu,“ dodáva zasnene Miro.

Milan Buno, literárny publicista

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.