bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAdela Banášová: Doprajte si viac darov a osohu!

 „Teším sa z tejto knihy, lebo nám ukazuje, ako žiť v symbióze s prírodou bez toho, aby sme ju prispôsobovali svojim vlastným, často pomýleným predstavám,“ vyznala sa známa moderátorka Adela Banášová. „Takto vnímaná príroda nám totiž napokon prinesie aj oveľa viac darov a osohu.“

Darujme si zdravie z vlastnej záhradyVyskúšané kombinácie rastlín.
Ako na vlastné priesady?
Ako neprísť o čerešne a dohodnúť sa s drozdami?
Čo s opadaným lístím na jeseň?
Netradičné pestovanie zemiakov v slame, rozmarín v zime, či vresovisko bez rašeliny

Aj toto sa dozviete v plnofarebnej vyše 250-stranovej knihe Darujme si zdravie z vlastnej záhrady. Poteší množstvom inšpirácie, tipov a nechýbajú ani recepty zo záhrady ako svätojánsky olej, domáce ríbezľové vínko, púpavová káva, nechtíková masť, či pŕhľavová polievka.

Keby ste sa autorky Hanky Sekulovej, ktorá sa dlhodobo venuje prírodným jedlým liečivým permakultúrnym záhradám spýtali, prečo sa rozhodla o svojom životnom poslaní napísať knihu, pravdepodobne by vám povedala:
„Rada by som roztočila svet okolo nás správnym smerom a pozitívne zmenila životy ľudí. Mnohí z nás sú uväznení v štandardných stereotypoch a nevedia, že veci sa dajú robiť aj inak, bez chémie a v súlade s prírodou. Lebo iba v súlade s prírodou je náš život a život našich detí trvale udržateľný.“

deti

V knihe Darujme si zdravie z vlastnej záhrady nájdete nielen bližšie vysvetlenie toho, čo je prírodná jedlá liečivá permakultúrna záhrada, ale Hanka Sekulová v nej predstavuje aj svoju vlastnú jedinečnú záhradku so všetkými jej špecifikami.
Súčasťou takejto záhrady sú samozrejme aj jej obyvatelia v podobe rôznych zvierat a živočíchov, ktoré tam prebývajú ako prirodzená súčasť obnoviteľného ekosystému.

Objednajte si novinku Darujte si zdravie z vlastnej záhrady.
Kupit bux.sk

zelenina

Kniha je teda príbehom jednej záhrady s množstvom krásnych fotografií, ktoré ilustrujú, ako sa menila v čase. Pre tých, ktorý by si radi vytvorili podobnú záhradu, poskytuje kniha množstvo užitočných informácií, ako si vytvoriť prírodnú záhradnú liečivú oázu.
Nájdete v nej rady a návody, napríklad o pestovaní vlastných priesad, liečivých bylinkách, o kombinovaní rôznych rastlín, ale aj o zalievaní a netradičných možnostiach pestovania. Popisuje tiež spolunažívanie s včelou rodinou a okrasnou úžitkovou hydinou.
Veľmi cennou súčasťou knihy je kapitola venovaná konkrétnym druhom Hankiných obľúbených rastlín a byliniek.
Chýbať nesmú ani recepty chutných jedál a liečivých prípravkov zo zdravých plodov permakultúrnej záhradky.

Kniha Darujme si zdravie z vlastnej záhrady je dôkazom a ukážkou toho, ako je možné vytvoriť a následne spolunažívať v súlade s prírodou.

Hana SekulováHana Sekulová už ako dieťa na hospodárstve svojich starých rodičov, v krásnom, čistom prostredí Horehronia, rozvíjala svoje intuitívne vnímanie prírody, chovu zvierat a pestovania potravín. Absolvovala Agronomickú fakultu na Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre, pôsobila ako interný vedecký ašpirant na Ústave fyziológie hospodárskych zvierat SAV, kde pracovala na uzavretých ekosystémoch v rámci kozmického výskumu.
Hanka sa niekoľko rokov intenzívne venuje prírodným systémom, prírodným jedlým liečivým záhradám a permakultúre. Okrem vlastnej prírodnejzáhrady, v ktorej neustále experimentuje a skúša, pomáha vytvárať prírodné systémy aj pre druhých.
O svoje znalosti a skúsenosti sa delí prostredníctvom článkov, workshopov a kurzov. Hanka sa vo chvíľach voľna venuje liečivým rastlinám, zvieratám, jazdectvu, lukostreľbe a vlastnému rozvoju. Propaguje zdravý životný štýl, bez chemických jedov, v súlade s prírodou.
Navštívte aj stránku www.prirodne-zahrady.sk.

Milan Buno, 25.10.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.