bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPríbehy z kabelky majú prvého chlapa-autora!

A nie akéhokoľvek. Meno Robert Bryndza síce znie slovensky, ale Robert je Angličan. Pred pár rokmi napísal komédiu Branko a Branka, ktorú predstavil aj na medzinárodnom festivale v Edinburghu. Je tiež finalistom scenáristickej akadémie BBC 2010 a teraz vstúpil do dámskej spoločnosti úspešnej edície Príbehy z kabelky novinkou, ktorú sprevádza slogan: Kde Bridget Jonesová skončila, pokračuje Coco Pinchardová.

V bratislavskom Café Cverna sa včera zišlo hneď sedem autorov tejto obľúbenej edície. V príjemnej atmosfére, s moderátorskými vstupmi Hany Rapantovej a pesničkami Petra Cmorika bolo o zábavu postarané. Nebol to veru žiadny nudný babinec:)
Osem ostatných kabelkáčov pokrstil spevák so svojou priateľkou Mirkou Partlovou kávovými zrnkami. „ Želám ešte veľa fantázie,“ povedala Partlová a Cmorík dodal: „Ja som rád, že sa na Slovensku čítajú slovenské knihy. Je to dôležité a krásne. Rovnako je to v hudbe – teším sa, keď Slováci majú radi slovenskú hudbu. Takže – nech sa nám darí.“

Krst kníh

Peter Cmorik zaspieval tri skladby, okrem hitu Čo to znamená aj jednu z najnovších pesničiek Tulák.

Cmorik zahral

E-maily Coco Pinchardovej je už 14.kniha v edícii Príbehy z kabelky, ktoré spája vizuálne podobná grafika obálok. Po úspechu v anglicky hovoriacich krajinách si tento príbeh môžu teraz prečítať aj slovenské čitateľky.  "Knižka vyšla ako e-knihu minulé leto, predáva sa v Kanade, USA, vo Veľkej Británii, Brazílii, Španielsku, Taliansku a Japonsku. Doteraz sa predalo 35.000 e-kníh," povedal Ján Bryndza, ktorý knihu preložil do slovenčiny.

E-maily Coco Pinchardovej je typicky britský humor. Príbeh prerozprávaný cez e-maily o Londýnčanke Coco, ktorá sa vydala mladá, porodila krásneho syna a sen o úspešnej kariére spisovateľky zavesila na klinec. Napokon jej predsa vyjde román, manžel Daniel zošedivie ako strieborný lišiak a syn Rosencrantz dospeje. A prišiel čas, aby si začala užívať život...
Postavu Coco Pinchardovej vytvoril autor na spôsob jej knižnej kolegyne Bridget Jonesovej, pretože ho zaujímalo, čo sa s ňou stalo?! Robert chcel pokračovať v príbehu štyridsiatničky a ukázať, ako napredoval jej život.

E-maily Coco Pinchardovej sú v týchto dňoch v uvádzacej cene so zľavou 20%!

autori a krstný rodičia

Autorky a autor  z edície Príbehy z kabelky – zľava: Ivana Lacková (Vínne mušky), Ružena Scherhauferová (Predajná láska), Andrea Boldišová (Okno do duše), Slávka Koleničová (Kvarteto), Eva Dedinská (Budem tvojimi očami), krstní rodičia Peter Cmorik a Mirka Partlová, Adriana Macháčová (Žena vplyvného muža a Dobré dni sa začínajú v noci) a Robert Bryndza (E-maily Coco Pinchardovej).

P.S. Medzi krstenými knihami sú aj Všetky moje tváre od Michaely Hajdukovej, ktorá sa však kvôli snehovej kalamite nedokázala dostať do Bratislavy z ďalekého východu:)

Pozrite si všetky knihy z edície Príbehy z kabelky!

Mirka Paltrová a Peter Cmorik

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.