bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skObľúbená KNIHA ZA KOMENT – celý máj rozdávame knihy

--- Májoví výhercovia na konci článku ---

Kniha za koment bux.sk-------- Májových výhercov nájdete pod článkom --------

Veríme, že mnohých z vás opäť potešíme. Neustále ste sa pýtali na obľúbenú akciu KNIHY ZA KOMENT – tak tu ju máte:). Počas celého mája každý deň rozdávame knihy. Zadarmo a vlastne za to, čo milujete: za čítanie. Stačí napísať o svojich dojmoch, pocitoch z prečítanej knihy a každý deň vyberieme jedného z vás, ktorý dostane knihu podľa svojho výberu v hodnote do 20€.

Ako získať knihu ZADARMO?
kniha darčekUž dobre viete, že stačí čítať:-) Keď dočítate, nájdite si danú knihu na našom BUX.sk a do záložky Komentáre vpíšete svoje dojmy, postrehy, čiže akúsi krátku minirecenziu. Napíšete svoje hodnotenie – čím vás kniha zaujala, prečo by ste ju odporúčali ostatným, ako ste sa k nej vlastne dostali. Jednoducho, pridajte ku knihe svojich pár viet, ktoré môžu pomôcť ostatným čitateľom – siahnuť po nej? prečítať si ju? naozaj sa oplatí?
Nezabudnite vyplniť správne svoj e-mail aj meno (aby sme vás mohli skontaktovať), a môžete pridať „hviezdičkové“ hodnotenie.

Kniha za koment bux.skKaždý deň prečítame  všetky komentáre a jedného z vás vyberieme. Dostane zoznam posledných cca 400 kníh, ktoré vyšli vo vydavateľstve Ikar a môže si vybrať ktorúkoľvek v hodnote do 20€. A my mu ju zadarmo pošleme.
A pozor! Keďže vieme ako radi čítate a radosť z vašich komentárov máme aj my, je tu BONUS: v niektoré dni odmeníme až dvoch, no neprezradíme, kedy presne. Buďte s nami a všetko sa dozviete:-)

Nezabudnite sledovať výhercov a novinky okolo akcie na profile BUX.sk na Facebooku. Šancu vyhrať majú len naši fanúšikovia – táto akcia je špeciálne pre nich ako odmena za vernosť. Konkrétne mená zverejníme vždy pod týmto článkom a vyhrať môžu iba naši fanúšikovia – je to taký malý darček za vašu vernosť a priazeň.

bux.sk kniha za koment

PRAVIDLÁ

  • Kniha za komentárKaždý deň odmeníme jedného z vás, ktorí pridáte komentár/recenziu na BUX.sk. V niektoré dni až dvoch.
  • Odmenou je kniha z ponuky vydavateľstva Ikar: vyžrebovaný dostane zoznam cca 400 kníh a z nich si môže vybrať ktorúkoľvek v hodnote do 20€.
  • Pridanie komentára/recenzie nezaručuje automaticky nárok na odmenu (knihu zadarmo)
  • Mená výhercov uverejníme vždy na konci tohto článku a avizujeme ich na Facebooku. Knihy zasielame priebežne, cca 2x týždenne.
  • Knihu môžete získať aj viackrát – zaujíma nás vaša minirecenzia, obsah komentára, nie vaše meno.
  • Komentár/minirecenzia nemusí byť sloh, ani prerozprávaný obsah, ale ide nám o vaše dojmy, váš názor. Záleží nám len na užitočnosti a výpovednej hodnote vášho komentára pre ostatných čitateľov. Aby sa ostatní vedeli rozhodnúť, či si prečítať danú knihu, či je to príbeh, ktorý ich môže zaujať, chytiť za srdce.

Jednoducho, odporučte ostatným dobrú knihu a my vám za to pošleme KNIHU ZADARMO.

Tak do toho! Urobte si pohodu, čítajte a píšte na BUX.sk
Tešíme sa na vaše recenzie:-)
Bux.sk knihy

VÝHERCOVIA kníh podľa svojho výberu

1.5. (štvrtok): Radoslava Hrinková (Byť matkou nie je prirodzené) a Barbora Bitalová (Chyť ma)
2.5. (piatok): Natália Lenhartová (Radšej nikdy) a Henrieta Kolecsányiová (Charlieho malé tajomstvá)
3.5. (sobota): Ľubica Noščáková (Skutočné nebo)
4.5. (nedeľa): Veronika Čonková (Spoveď stroskotanca) a Damián Lipovský (Prvých 100)
5.5. (pondelok): Eliška Lipovská (77 NAJ Slovensko)
6.5. (utorok): Ivana Hudáková (Zlodejka kníh)
7.5. (streda): Katarína Regasková (Half Bad - Polozlý)
8.5. (štvrtok): Lucia Magátová (Láska a lož) a Lucia Lieskovanová (Pieseň mien)
9.5. (piatok): Ladislav Siracký (Analfabetka, ktorá vedela počítať)
10.5. (sobota): Daniela Zeleňáková (za viaceré komenty ako Julinkina pekáreň, Oživovateľ, Nezabudni na mňa...)
11.5. (nedeľa): Erika Dluhošová (Šesť rokov)
12.5. (pondelok): Martina (Útočisko)
13.5. (utorok): Natália Smiešna (Svedkyňa ohňa, Dohodnuté manželstvo ai.)
14.5. (streda): Martina Straková (Experiment, Dohodnuté manželstvo, Hobit a ďalšie)
15.5. (štvrtok): Kristína Ježovičová (Len kým si tu) a Katarína Babčanová (Mamin zoznam)
16.5. (piatok): Stano (Tajné preteky)
17.5. (sobota): Martin Gálik ((Yu)konský zápisník)
18.5. (nedeľa): Marcela Dluhošová (Podfuk)
19.5. (pondelok): Lydka (Nepriateľ štátu)
20.5. (utorok): Zuzana Andrejkovičová (Ty proti mne)
21.5. (streda): Tatiana Majerová (Prorok)
22.5. (štvrtok): Monika Hrinková (Mamin zoznam)
23.5. (piatok): Sandra Torecká (Nehanebnica) a Hajnalka Čopáková (Kníhkupec)
24.5. (sobota): Jana Kuľhavá (Za facku) a Ľuboš (Život pri živote, Stačí si (ne)želať ai.)
25.5. (nedeľa): Silvia Bajachová (Skvelá gazdinka) a Danka Begáňová (Vír)
26.5. (pondelok): Ján Pitoňák (Šaman)
27.5. (utorok): Michaela Töröková (Záchranný čln)
28.5. (streda): Darina M. (Meno vetra)
29.5. (štvrtok): Zdenka Povolná (Môj smutne slávny život)
30.5. (piatok): Lenka Kozempelová (Modrý Papľuh) a Pavol Oravský (Chute a vône života)
31.5. (sobota): Martin Orolín (Mrazivý závan) a Michaela Tóthová (Bridget Jonesová - Zbláznená do chlapa)

Pridaj sa k nám – sme aj tu:
  Pin   FB   Goo

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(1. mája 2014 v 8:41)
Dobrá kniha od vás vždy poteší:-)
(1. mája 2014 v 8:43)
Sherrilyn Kenyonová - Nočné slasti. Je to moja najobľúbenejšia kniha zo série Temní lovci. Kyrian je "hrdina v lesklej zbroji". Arogantný a zároveň nežný, milujúci, spravodlivý. A my, ženy, milujeme takýchto chlapov! :) Táto kniha ma veľmi zaujala. Bolo v nej všetko: nebezpečenstvo, láska, erotika, pútavý dej. Prečítala som ju jedným dychom a do Kyriana sa ihneď zamilovala :D.. A Amanda mi bola veľmi sympatická. Vrelo túto knihu odporúčam :)
(1. mája 2014 v 9:11)
Dan Brown - Inferno peklo. Kto má rád tohto spisovateľa, určite sa nesklame v jeho najnovšej knihe. Je tam napätie, dramatický dej, zápletky na každom kroku. K tomu sa poučíte trošku aj z histórie a umeleckým pamiatok. osobne dejiny nemusím, ale tu mi to vôbec nevadí a dozvedám sa stále nové veci o známych osobnostiach úplne prirodzene a nenásilne. vrelo odporúčam. Hlavný hrdina Langdon je stále tu na pomoci, aby vyriešil záhady a symboly.
(1. mája 2014 v 9:39)
Táňa Keleová Vasilková - Okienko do snov, Nikdy, Pozlatka, Tá druhá.....ma strašne veľa uzasnych kníh, ktoré ked začnete čítať tak sa od nich nemozete odtrhnúť :) touto citatelskou chorobou som nakazila celú rodinu :D všetci čítame Tánine knihy :) píše tak zaujímavo a pútavo príbehy o normálnych rodinách a opiisuje situácie, ktoré vame dennodenne...aj mamička na materskej sa môže preslávit,slobodná mamička stretne osudovu lasku no často sa tam stretnete aj s nevernymi manželmi alebo manželkami. Hoci tieto príbehy nie su podľa skutočnosti, mne prídu ako z bežného života:) Najviac ma od nej asi zaujala kniha Tá druhá. Je topríbeh manželov, kde manžel podvádza manželku s inou ženou. Jeho milenka na neho tlači nech sa rozvedie a trápi sa...tieto dve ženy sa cisstou náhodou spoznajú a viete si predstaviť aké situácie musia vznikať :) viac neprezradím kúpte si tu knižku alebo od niekoho pozicajte a neľutujete :)
(1. mája 2014 v 9:49)
Jojo Moyesová - Než jsem tě poznala. Táto kniha ma v poslednej dobe asi najviac zaujala a ešte dlho po jej prečítaní ma nútila zamýšľať sa nad tým, ako by som sa cítila ja na mieste hlavnej hrdinky, nad svojimi pocitmi, ale tiež nad vlastným názorom na asistovanú sebevraždu a život handicapovaných ľudí... Veľmi dobrá kniha, určite stojí za prečítanie, jej dej vykúzli slzičku v nejednom oku...
(1. mája 2014 v 9:50)
Liecebny kod od Alexandra Loyda skuste sa pozriet na svoje zdravotne problemy z ineho pohladu. Mam rada knihy tohoto typu. Mozete objavit sposob liecenia svojich problemov o ktorych viete a mozno aj neviete :-)
(1. mája 2014 v 9:51)
Návrat do Chatrče- Veľmi silná kniha, skutočne odporúčam
(1. mája 2014 v 9:56)
Enja Rúčková- Žuvačkový kráľ. Milujem od nej všetky knihy :)
(1. mája 2014 v 10:13)
Raz som prišla do knižnicea už som si akosi nevedela čo vybrať, pretože knižnicu navštevujem veľmi často a všetky knihy čo som si chcela prečítať nemali práve v ponuke, lebo boli požičané, a tak sa ma opýtali, či som čítala Pätdesiat odtieňov sivej a ja že nie, tak som si ju hneď vzala, lebo som o nej veľa počula, veľa pozitívneho aj negatívneho. Prvé čo Vám poviem, že túto knihu určite nevnímam negatívne, je to krásny príbeh lásky, plný vášne a erotiky, ktorý určite poteší a zaujme každú ženu.Moje čítanie tejto knihy bolo veľmi rýchle a nevedela som sa od nej odpútať, dokonca až tak, že som sa neučila na zápočet, ale čítala knihu. Veľmi mi zaujala postava Christiana, ktorého príbeh drží v napätí každú čitateľku až do konca knihy, teda do konca tretej časti tejto trilógie. Veľmi sa mi páči, ako ho láska dokázala zmeniť, a ako bol schopný rešpektovať Anastaziu :-)A rovnako aj Anna je veľmi krásna postava, pretože ide o bežné dievča, ktoré študuje a popri škole si privyrába ako len vie. Rovnako ako Christian rešpektoval ju, snažila sa oona o rešpektovanie jeho a o to, aby mu dokázala splniť všetky jeho potreby, aj keď to nie vždy bolo ľahké. Kniha je proste úžasná a celú trilógiu som prečítala rovnako rýchlo ako prvý diel. Dokonca som si tie knihy aj kúpila, aby som sa k ich čítaniu mohla hocikedy vrátiť a prečítala som ich celé už 2 krát. Je to kniha, ktorá u každej ženy prebudí fantáziu a vzrušenie. Takže kto váha, či sa pustiť do čítania tejto knihy, tak určite odporúčam a rovno kliknite na bux.sk a kúpte si ju :-)
(1. mája 2014 v 10:26)
Chevy Stevensová- NEZVESTNÁ Je to skvelá kniha, ktorú som si raz náhodne vypožičala v knižnici, pretože som si chcela prečítať aj niečo iné nie len romantické romány. Je to kniha na zamyslenie o tom aký je svet krutý. Príbeh o mladej žene, ktorá svojej psychiatričke opisuje tú katastrofu, ktorú rok zažívala s mužom, ktorý ju uniesol, znásilňoval a ubližoval jej. Koniec veľmi prekvapil. Je to kniha, ktorá ma hneď upútala na začiatku až do konca. Je to veľmi silný a zaujímavý príbeh,aj keď smutný a nespravodlivý. Oplatí sa prečítať si ju. ;)
(1. mája 2014 v 10:28)
odporúčam Patrick Rothfuss - Meno vetra. Krásna, super kniha :)
(1. mája 2014 v 10:30)
Pre mna najj Jo Nesbo..Policia
(1. mája 2014 v 10:47)
Ja odporucam celu seriu Divergencie od veronici Roth. Kniha je velmi pekne napisana, autorka pise s dost velkym humorom a v kazzdej kapitolo pride s niecim novym. Knihu ako je tato uz nenajdete, pretoze autorka vytvorila novy svet...ktory sa tak lahko neda skopirovat. Koniec ma velmi prekvapil (este by som dodala,ale rozhodne neprezradim ako :D ) Ale odporucam.
(1. mája 2014 v 10:47)
Odporúčam Veronica Rossiová-Pod vrežednou oblohou... Je to super kniha. Milujem ju už ju čítam 2-krát. Je to trilogia. Je o dievčati, ktoré sa má rozhodnúť o spôsobe života, ktorý bude viesť. Bud krásny s milovanou mamou alebo tvrdý o prežitie so svojou jedinou láskou. Ale Aria zistí že jej matka zomrie a to je prvá časť. Je to úplne bomba. Je tam vela zápletok tak vás to bude pokúšať čítať stále viac a viac. Ja som s toho bola nešťasná lebo som nemohla prestať. Musela som ju dočítať. Táto kniha je fantasy a to zaujalo a nemám slov je to neskutočne dobrá kniha. Musíte si ju každý kúpiť...
(1. mája 2014 v 10:47)
Miesto v knihovnicke sa este najde, kazda kniha potesi :)
(1. mája 2014 v 10:52)
Lisa Gardnerová- Chyť ma - napínavé do poslednej stránky. Skutočne chytí čitateľa hneď na zaciatku. Ako hovorili v reklame zamrazí vás do špiku kostí! Zapletený akčný príbeh hlavnej hrdinky Charlene je plný záhad, rôznych zvratov a neočakávaných záverov. Podivnosť vrážd jej dvoch kamarátok,zahrdúsených v rovnaký deň ju nenechávä chladnou a nedáva jej spať,čo nedá ani vám! Ak sa raz začítate nebudete chcieť prestať a po dočítaní budete mať chuť prečítať ju celú odznova! Stotožníte sa s Charlene a dozviete sa nečakané,prekvapivé odhalenie a rozuzlenie príbehu."Chytľavý" titulok knihy Chyť ma: Aj napriek všetkému sa však Charlene nevzdáva a hovorí:O pár dní ma niekto príde zabiť, najprv má však musí chytiť!- chcete vedieť kto je vrah a či Charlene naozaj chytí a zabije? Ona sa však tak ľahko nevzdá! Prečítajte si jej príbeh a boj o život!;)
(1. mája 2014 v 10:58)
Veronica Rossiová- Pod vražednou oblohou
(1. mája 2014 v 11:07)
Vy ste skvelí! :)
(1. mája 2014 v 11:38)
Odporúčala by som celú sériu od Veronici roth. Hneď od prvej prvucickej strany má zaujala. Je len malo kníh ktoré to dokážu. Ešte som necitala poslednú časť. Ale neviem sa dočkať. To ako autorka dokáže vyjadriť danú situáciu ako by ste tam naozaj boli je neskutočne. Občas som mala aj zimomriavky aj slza vyskočila. Zbožňujem takýto zaner kníh, kde je napatie, romantika a nie je tam trápny romantický trojuholník, ako v 90% romantických kníh. Je to niečo nové a originálne. A ďakujem autorke že vytvorila svet pre nás knižných závislákov
(1. mája 2014 v 12:04)
Stephen King - Carrie. Kniha, ku ktorej som sa dostala náhodou, a zhltla som ju. Film bol vraj horor, ale knha je skôr smutná, kam až dokáže človek ísť...nie hlavná postava, ale okolie, ktoré ju týra, šikana, ktorá je čoraz viac aj v dnešných školách, pracoviskách...a kam je schopný zájsť týraný, zradený človek pri pomste okoliu...a ak má ešte schopnosti Carrie
(1. mája 2014 v 12:54)
Táňa Keleová Vasilková- Tá druhá.Navonok úplne normálny šťastný manželský pár s dvomi deťmi. Kto by však povedal, že to tak nie je ? Po rokoch skrývania a zatajovania tajného vzťahu hlavná hrdinka zistí krutú pravdu, týkajúcu sa jej manžela. Neváha a vďaka svojim deťom, nakoniec dobrej priateľke sa dá dokopy. Nájde si skvelú prácu, nových priateľov a po čase aj nového partnera. - Táto kniha ma zaujala svojim realistickým obsahom, čo sa týka najmä dnešnej doby. Ďalej sa mi páčila sila, zdatnosť a vytrvalosť hlavnej hrdinky. V jednej vete – Aj keď vám život pripraví mnoho hrozných prekážok neváhajte a postavte sa im čelom vpred!
(1. mája 2014 v 13:07)
Paulo Coelho-krásne myšlienky na zamyslenie a povzbudenie
(1. mája 2014 v 13:17)
Celú sériu Upírska akadémia od Richelle Mead. Je to niečo neskutočné. Autorka to napísala tak skvele že sa dokážete až vcíťiť do danej situácie.Je tam všetko čo na knihách zbožňujem- kamarátstvo, láska a veľa akcie.
(1. mája 2014 v 13:27)
Tess Gerritseenova - Suterén záhad veľmi napínava kriminálna zapletka. Ale aj všetky knihy od tejto autorky sa mi páčia.
(1. mája 2014 v 13:46)
Paulo Coelho - Alchymista ...výborná kniha na povzbudenie duše, kniha o tom, ako všetko v živote má nejaký význam a ako treba bojovať za to, čo milujeme :)
(1. mája 2014 v 13:54)
Literatúra je pre mňa mnoho...naozaj si neviem predstaviť ani jeden deň bez knihy...no najviac ma zaujal príbeh od Veroniky Vajayovej - Nič nás nerozdelí. Naozaj šlo o veľmi dojímavý príbeh, pri ktorom vyšla nielen jedna slzičky...knihu som odporúčala aj maminke aj kamoške a veru aj oni boli z tohto príbehu unesené...myslím si že veľa slovenských spisovateľov je nedocenených a myslím že je to veľká chyba..pretože aj táto kniha je príkladom toho, že máme veľmi talentovaných spisovateľov. :D
(1. mája 2014 v 13:56)
Enja Ruckova laska na dvoch kolesach je to vyborna kniha, je tam vserko co by mala kniha obsahovat laska, hadky, rozchody. Odporucam kazdemu nech si precita jej knihy, su skvele.
(1. mája 2014 v 14:05)
Svojim príspevkom chcem osloviť najmä chovateľov a priaznivcom všetkých anglických staffordšírskych bullteriérov. Milujete toto plemeno psíkov a stále sa neviete rozhodnúť, ktorá knižka o tomto plemene bude pre vás tá pravá ? Rada by som vám v skratke predstavila moju najobľúbenejšiu knihu Stafordšírský bulteriér od pána chovateľa a človeka s dobrým srdiečkom, Martina Říhu. V tejto knižke nájdete úplný prehľad plemena od histórie, cez výber všeniatka, stravovanie a výcvik psíka, nájdete tu typy o správnej starostlivosti o psíka a mnoho ďalších užitočných vecí. Samozrejme nechýbajú aj krásne farebné ilustrácie psíkov. V tejto knižke som sa dozvedela veľa zaujímavých informácii a preto si myslím, že táto knižka nemôže chýbať v nijakej knižnici dobrého chovateľa, alebo priaznivca toho najúžasnejšieho plemena psíka na Zemi.
(1. mája 2014 v 14:28)
Most kolibríkov od Enji Rúčkovej. Je to naozaj krásna kniha so zaujímavým koncom. Naozaj odporúčam!
(1. mája 2014 v 14:31)
Ďžínsový denník. Všetky 4 časti sú skvelé! Príbehy sú pekne napísané, vtipné situácie tiež nechýbajú. Odporúčam :)
(1. mája 2014 v 16:22)
Jednoznacne odporucam knihy od khaleda Hosseiniho,vynikajuce pribehy neraz som sa vracala k urcitym castiam knihy.pribehy maju krasnu vypovednu hodnotu...mne sa najviac pacil majster sarkanov ale vsetky su vyborne....
(1. mája 2014 v 17:53)
Krásna katastrofa :) je užááásná kniha, ktoru som si zamilovala od prvej strany :) Mám z nej zimoriavky,tá láska medzi dvomi mladými ludmi z nej vyžaruje na 100 km :) Odporučam ju všetkými desiatimi! :)
(1. mája 2014 v 18:10)
Túto knižku som si kúpila náhodou, tesne po tom ako vyšla a odporučila mi ju kamarátka. Mám od Zuzany skoro všetky knihy ale na Džinsove denniky nedam dopustit.Sú Vtipne a presne také mám najradšej :).Kedže už som čítala aj od inych slovenskych autoriek, môžem povedať,že je vysoko nad kvalitou. Ani sa nedivím,že to ma taký úspech.Milujem džínsové denniky :)
(1. mája 2014 v 18:12)
Vrelo odporúčam Pretty Little Liars.Knihu som začala čítať až keď som si pozrela seriál. Seriál ma ihneď upútal a preto som si povedala, že si kúpim aj knihu :) Rýchlo som sa obliekla a išla som si kúpiť knihy.Kúpila som si prvé 3 diely a začala som čítať. Všetky 3 diely som prečítala za niekoľko dní. Občas sa mi zdalo,že seriál je lepší. No potom som spoznala pravdu. Na konci 1 dielu som pocítila, že je to lepšie ako seriál,môžeš sa tam vcítiť do osoby. :) a preto knihu vrelo odporúčam! :)
(1. mája 2014 v 18:49)
Tomu, kto má rád záhady a rád číta o veciach medzi zemou a nebom, alebo niečo podobné ako boli knihy Da Vinciho kód, Anjeli a démoni...aj keď nie v takom rozsahu, kniha nie je až tak hrubá, ale je napínavá, dá sa čítať jedným dychom - záhada krištáľovej tabule nájdenej v Peru a záhadné posolstvo v nej skryté. Takže, ozajstná lahôdka pre milovníkov záhad a ako som zistila, predchádzal jej ešte podobný príbeh v inej od tej istej spisovateľskej dvojice: Lynn Sholesová a Joe Moore. Budem sa snažiť nájsť od nich aj ďalšie romány, iste pútavé ako tento.
(1. mája 2014 v 18:54)
Ja odporúčam knihu Mních,ktorý predal svoje Ferari :)veľmi dobrá kniha pre tých,ktorý sa zaujímajú o osobný rozvoj alebo len lahke čítanie ako sa z bohateho človeka unudeného svojou prácou stáva človek,ktorý má veľa usmevu a energie...je to proces zmeny,ktorý určite zažil niekto z nás...Sú tam rozne techniky,ktoré môžete využiť,ktoré vám pomožu v živote ;) Oplatí sa prečítať.
(1. mája 2014 v 19:44)
Dnes som knihu nečítala.lebo som na záhrade pracovala .Keď návšteva prišla na Božie slovo z biblie reč prišla. Strávili sme pekné rodinné odpoludnie a o knihách snáď nabudúce
(1. mája 2014 v 20:08)
Určite každému odporúčam knihu od Nicholasa Sparksa Správa vo fľaši. Je to kniha, ktorá vám nedovolí prestať čítať. Skvelé spracovanie a pútavý štýl písania. Odporúčam každému.
(1. mája 2014 v 20:33)
Je ťažké vybrať jednu knihu a preto Vám vrelo odporúčam rovno celú knižnú sériu Pekelné stroje od spisovateľky menom Cassandra Clare. K tejto knižnej sérii som sa dostala po prečítaní prvých troch dielov série Nástroje smrteľníkov, chcela som vedieť viac o Tieňoloveckom svete a prišlo mi celkom logické siahnuť po tejto sérii. Túto sériu som si obľúbila snáď ešte viac ako Nástroje smrteľníkov. Toľko som sa nasmiala, toľko som preplakala. Po prečítaní tejto knihy som mala pocit že zo mňa niečo odišlo. Človek akým som bola, kým som čítala tieto knihy. Posledná kapitola a epilóg bolo to najkrajšie čo som kedy čítala. Smiala som sa cez slzy. Hoci už uplynul dlhší čas odkedy som dočítala poslednú knihu série stále som sa nespamätala a neprijala koniec. Chýba mi Will a jeho zmysel pre humor a úžasné básničky, Tessa a jej bystré vtipné postrehy a zmysluplné monológy a Jemova vľúdna a láskavá povaha a jeho láska k hudbe. Chýba mi Charlotte, Henry, Gabriel, Gideon, Cecily, Jessamine a mnoho ďalších. Pri čítaní tejto série som prežila neskutočné dobrodružstvo a doslova emočný vodopád. Túto sériu odporúčam naozaj všetkým, myslím si že je v nej zo všetkého trochu. A ak máte radi YA fantasy žáner túto knižnú sériu budete milovať!
(1. mája 2014 v 21:38)
Odporúčam Inferno od Dana Browna. Je plné histórie a a dej sa točí okolo veľmi aktuálnej témy. Krátke kapitoly a pútavý dej Vám nedajú šancu knihu odložiť.
(1. mája 2014 v 21:42)
Nemam rada slovenskych autorov ale zuzka prekvapila. jedna z naj serii ake som kedy citala. ked som zacala citat tak som nemohla prestat, musela som vedeiet co sa stane dalej, najprv som tuto seriu citala v kniznici,ale musela som si ju kupit aj domov, aby som mohla kedykolkvek znovu precitat. :) vsetky 4 casti som uz 6x precitala, a stale ma to bavilo ako 1x.
(1. mája 2014 v 21:57)
Ak stojíte o zaujímavý príbeh určite si prečítajte knihu Strácam svoje ja.Je o silnej žene,ktorú "zničí" zákerná choroba.Preplakala som ju.A pri vedomí,že sa to môže stať mne,niekomu z môjho blízkeho okolia....
(1. mája 2014 v 23:24)
Ja túžim po knihe púštny kvet
(1. mája 2014 v 23:59)
Shakespeare- Coriolanus Ku knihe som sa dostala až po tom čo som videla divadelnú hru (vrelo odporúčam) keďže kniha ešte nebola dostupná. Keď sa mi dostala pod ruky, dej ma pohltil a bolo ťažké myslieť na niečo iné ako na Coriolanusa a jeho činy. Samotný Coriolanus zanechal vo mne veľký dojem. Radšej by umriel ako by mal byť niekým iným a jeho česť je všetko na čom mu záleží. I keď je považovaný za nesmierne pyšného muža, Shakespeare vám nedovolí aby ste s ním nesympatizovali . Celý príbeh má nádych rebelantstva a na pár pasážach som sa dokonca aj zasmiala. Coriolanus patrí k mojím obľúbencom a Shakespeare ma zas raz utvrdil v tom že je génius.
(2. mája 2014 v 11:17)
Púštny kvet
(2. mája 2014 v 11:19)
Tatiana Melasová- Tovar. Skvelá kniha, ktorá vo mne vyvolala prúd emócii. Skutočný príbeh človeka, ktorý chytí za srdce. Silný príbeh ktorý je skvele napísaný, číta sa to jedným dychom. Odporúčala by som toto čítanie každému lebo sa to nemusí týkať len mladých ľudí ale v prvom rade by som túto knihu dala zaviesť ako povinné čítanie na stredných školách. Po jej prečítaní by každý prehodnotil cestu akou sa vo svojom živote vydá. A myslím si, že by to malo omnoho väčší efekt ako proti drogové prednášky na školách.
(2. mája 2014 v 11:22)
Mojimi srdcovými knihami su knihy od Tolkiena.. Pán prsteňov, podla mna je uzasne ako si autor dokazal vymysliet krajinu, jazyk,písmo, postavy .. neskutocne opisanie tychto veci, samotny dej je podla mna tiez super, dobro zvitazi nad zlomm, je pravda ze tretia cast trilogie je trochu nudnejsia, ale film je o to lepsi.. Takze vrelo odprucam tieto knihy
(2. mája 2014 v 11:32)
Philipp Vandenberg-Piate evanjelium,Faraónov komplot,Sixtínske sprisahanie a všetky jeho knihy vrelo odporúčam
(2. mája 2014 v 11:41)
Mám veľmi rada knihy a je ťažké vybrať jednu z nich. Naposledy som čítala knihu od Jane Austenovej, Láska slečny Elliotovej. Rada si prečítam aj Agathu Christie alebo Dominika Dána. Knihy sú u nás najžiadanejším darčekom, takže v našej ''knižnici'' sú zastúpené všetky žánre. Ak môžem nejakú knihu odporučiť, bola by to napríklad Zlodejka kníh od Markusa Zusaka.
(2. mája 2014 v 11:43)
Julinkina pekaren to je knizka, ktoru by som si chcela precitat
(2. mája 2014 v 11:59)
Určite Vám odporúčam knihy od Mitcha Alboma, všetky sú dobré ale mňa predsa tak viac nadchla Utorky s Morriem, je to veľmi dojímavý, skutočný príbeh o zomierajúcom učitelovi, ktorý ešte dáva posledné lekcie svojmu bývalému študentovi. Musím povedať, že táto knižka mi ukázala krásu povolania učiteľ a zároveň ma aj motivovala študovať tento odbor. :)
(2. mája 2014 v 12:04)
Jo Nesbo..Polucia je moja ♡ vka :)
(2. mája 2014 v 12:19)
Keby som bola tebou bola super.vobec som ju nevedela pustit z ruky.hned som si kupila aj pokracovanie Sama sebou a tesim sa na trojku.
(2. mája 2014 v 12:46)
od Vasilkovej dporúčam asi všetko :) mám rada také pohodové čítanie a príbehy bežných ľudí
(2. mája 2014 v 13:02)
ak máte radi fantasmagóriu tak by ste si určite nemali nechať ujsť knihy: Hunger Games, Mortal Instrument, Percy Jackson, Zber kostí, Erebos, Nádherné bitosti alebo zlatú klasiku Harry Potter ja osobne som úplný fantasmagor a milujem všetko čo sa týka iného sveta alebo sveta v budúcnosti či minulosti :D :D
(2. mája 2014 v 13:04)
Kniha Môj život v súlade s Mesiacom-super, len to, čo sa v daných dňoch neodporúča-hlavne jesť, tak ,a just!´ mám na to chuť :)..tuším treba k tomu zakúpiť aj knihu o ovládaní myšlienok :)
(2. mája 2014 v 13:19)
Odporúčam Ďžínsový denník,Kamenár a Na vine sú hviezdy! Krásne knihy :)
(2. mája 2014 v 13:50)
Silvia Havelkova Staci si nezelat,je to pribeh s irovickym humorom,putavy,priamociary. Odporucam na oddychove citanie.
(2. mája 2014 v 14:02)
Ja osobne vždy rada siahnem po Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala od Paula Coelha. Príbeh je rozprávaný ženou - preto je veľmi zaujímavé a prekvapivé ako sa mužský autor dokáže vcítiť do ženy, do jej srdca. Kniha je plná krásnych myšlienok a postrehov. Určite odporúčam:)
(2. mája 2014 v 14:15)
kedže ja som taká romantická duša, tak mám rada hlavne historické romány, no aj fantasy alebo aj román zo súčastnosti. Napr: Radšej nikdy, Most snov, Pád titanov - 1 diel trilógie Storočie, Veľa kriku pre teba,Tajomstvá noci, Rúhač, Keď vášeň vyhráva.......Navždy spolu, Osudový prsteň, Naučím ťa milovať... a mnoho dalších, ktoré mi dodávajú energiu a silu do života :D
(2. mája 2014 v 15:25)
Odporúčam čítať čokoľvek, hlavne čítať, nakoľko si tým neskutočne obohacujeme slovnú zásobu,kŕmime dušu krásnymi pocitmi a využívame čas zmysluplne...
(2. mája 2014 v 15:40)
odporúčam :-)
(2. mája 2014 v 15:48)
rada by som odporučila celú sériu FableHeaven od Brandona Mulla, ľahko sa číta, tak na posedenie :) Alebo Zlodejku kníh :) Perfektná, skvelá, smutná :D ale aj také knihy treba. A nakoniec, musíte siahnuť po Hobbitovi :) Pochybujem, že ho nepoznáte :D ale, čítajte :)
(2. mája 2014 v 16:39)
Na vine sú hviezdy je najlepšia kniha akú som kedy čítala :) nedalo sa od nej odtrhnúť hlavne koniec ma velmi prekvapil samozrejme v dobrom takže odporučam
(2. mája 2014 v 16:42)
Kto má rád fantasy a pri citani si predstavuje svoj svet, rad by som odporucil medzi prvymi najoblubenejsiu knihu roka hry o život je svet ktory je o buducom Paneme a o revolucii. Ale hlavne hier o život :) .Divergencia je tiez dobrá. Harry potter su tiez super knihy. Upírske denníky milujem ale film je lepsi ako kniha :D Percy Jackson ma uzasne knihy to je ako keby ste sa vratili do minulosti, presnejsie do starovekeho grecka.. :) Mesto s kosti je uzasne a ovela lepsie ako film.. Takze knihy maju svoje čaro :) V knihach je toho ovela viac ako vo filmoch a v knihach si ten svet naozaj predstavite podla seba :) takze milovnici fantasy toto je moja topka naj knih :) Kto ich necital tak vam ich mozem odporucit :)
(2. mája 2014 v 16:44)
Ja osobne milujem veľa fantasy kníh. Mojou obľúbenou je aj kniha od Tahereh Mafi : Som roztrieštená. Je to veľmi emočná kniha ktorá má beletristicky rozpísané pocity hlavnej postavy. Zaujímavosťou sú čiarou preškrtnuté vety, ktorými chce hlavná hrdinka potlačiť svoje pocity sama pred sebou. To príbeh úplne oživilo. Celý príbeh sa nesie v znamení zakázanej lásky medzi vojakom a monštrom. Ak ste romantickejšie typy, a máte radi hĺbavé opisy pocitov isto vyskúšajte.
(2. mája 2014 v 18:29)
Mara Dyer - Michelle Hodkin...Túto knižku vám naozaj odporučujem prečítať. Ani po poslednej strane nebudete vedieť kto v skutočnosti Mara je. A práve toto robí túto knižku skvelou.:) Postavy v nej nemajú chybu,majú veľmi dobré vlastnosti a jedna z mnohých vecí,čo sa mi páči na tejto knihe je to,že rodina hrá dôležitú úlohu, Je veľmi málo YA noviel,kde vystupuje aj rodina,väčšinou sa spomenie na začiatku knihy a potom sa dej točí okolo hlavnej postavy. Ale v tejto knihe sa často stretávame aj s Maryními rodičmi a taktiež s dvoma bratmi (osobne som si obľúbila Daniela-Marin starší brat). Samozrejme,ako v každej knihe, aj tu sa objavuje romantika,Noaha si nemožno zamilovať :D AK máte radi záhadné,strašidelné veci,po ktorých vám niekedy naskočí aj husia koža tak musíte po tejto knihe siahnuť.Len sa vopred objednajte aj druhú časť,pretože po skončení,budete doslova šalieť po pokračovaní :D
(2. mája 2014 v 20:52)
Nedalo by sa nejako poriešiť, aby boli komentáre, ktoré prezrádzajú niečo dôležité z deja skryté a dali by sa roztvárať, ak by to človeku nevadilo, že sa dozvie niečo dôležité? Inak kniha za koment je super súťaž :)
(2. mája 2014 v 21:46)
najlepšia knižka, ktorú som posledne čítala je Zlodejka kníh, výborný štýl, obsah, preklad...hoci je hrubá, zhltla som ju na niekoľkokrát... neviem, čo viacej o nej povedať, treba prečítať a dáte mi za pravdu
(2. mája 2014 v 21:48)
Dnes to boli klapancie pre chorého to bol balzam na dušu, sniechu bolo veru dosť
(2. mája 2014 v 21:53)
Jednou z mnohých kníh, ktoré som prečítala bola srdcervúca dráma matky, ktorá prežila svoje dieťa. Príbeh Hanifé Gashiovej - Ty si moja bolesť. Môžem povedať, že keď sa mi do rúk dostala táto kniha prvé čo ma napadlo bolo, že och bože, ďalší príbeh obrezanej a nešťastne vydatej dievčiny. Je to smutné, ale takých je veľa. Veľa som od knihy nečakala, ale som rada, že som ju napriek tomu čítala. Mala som pocit, že ja som Hanife. Že ja sa túlam ulicami Kosova, sedím obklopená priateľkami a rodinou a čakám na ženícha, že ja mám sny a plány o tom, ako pôjdem študovať aj keď sa vydám, svet sa mi nezrúti. Cítila som jej strach, jej tlkot srdca, jej smútok a očakávania, že predsa len niečo dopadne dobre. Prešla som jej prvým tehotenstvom aj útekom z Kosova, ich prvými hádkami,nedorozumeniami, bitkami, jej snahou sa osamostatniť. Ja osobne by som tú jej bolesť nezniesla. Viem, že prišli iné deti, práca, pomaly sa odpútavala od muža, ktorý to nezniesol. Plakala som ako malé dieťa, keď Uleriku zabil jej vlastný otec, ja by som ho zabila! Keby niekto takto siahol na moje dieťa. Knihu určite odporúčam, je to nádherný dojemný príbeh a viem, že ostane vo mne ešte veľmi veľmi dlho. Odbivujem túto ženu za jej statočnosť, za jej silu a že sa postavila tradíciam a odolala pokušeniu pomstiť sa za život svojho milovaného dieťaťa. U mňa jedna z top kníh!
(2. mája 2014 v 23:09)
Knihu slovenskej spisovateľky Marty Fartelovej - Vo víre života som ja osobne prečítala na jeden dúšok, pretože pútavý dej mi nedovolil, aby som sa od nej odtrhla. Hlavná hrdinka, študentka s umeleckými sklonmi prežíva v prostredí súčasnej Bratislavy svoju lásku, o ktorej si myslí, že ju nič na svete nemôže ohroziť...Kniha vykresľuje nielen (medzi)ľudské, rodinné vzťahy, sklamania, ale zároveň i vnútorný svet hrdinky. Podľa mňa autorka nepredstavuje nejaký sladký príbeh a lá Hollywood, ale jednoduchým, ľahko pochopiteľným štýlom opisuje práve tie oblasti dievčenského života, ktoré stojí za to odhaliť a konfrontovať sa s nimi. Akékoľvek charakteristiky sú úplne zbytočné, ak po knihe nesiahnete. Tak teda, príjemné čítanie!
(3. mája 2014 v 17:48)
Tesim sa novej sutazi a hned iden pisat komentare ku to u co som citala
(3. mája 2014 v 17:51)
Ak chcete pohodu pri kave, vela nemysliet len sledovat dej hlavnej hrdinky urcite siahnite po knihe od Kelleovej Vasilkovej a vychutnate si pohodu a dobry koniec, je jedno ktoru budete citat vsetky maju svoje caro
(3. mája 2014 v 18:42)
Určite odporúčam knihu od Evity Urbaníkovej Všetko alebo nič+Všetko alebo nič pokračuje.. Kniha upúta slobodných, slečny, dámy, no hlavne zlomené srdiečka, alebo tie, ktoré majú v láske chaos. Nejedna z vás sa do nej hneď zamiluje. Je to oddychové čítanie, pri ktorom sa budete usmievať, no budete mať aj slzy na krajíčku, a niektoré z vás si povedia, že je to ako z vášho života. Láska je veľmi krásna vec, no aj veľmi bolestivá. Každá jedna z strana z tejto knihy vám nenechá chladnú hlavu, a zatúžite po láske, objatí ako nikdy pred tým.Láska stále existuje. Aj taká láska, keď sa s niekym ľúbite, no každý z vás je vo vzťahu s niekým úplne iným, pričom viete, že ste si súdený. Kniha plná lásky, prekonávania prekážok, zdolávanie samých seba, ako aj smútku a samoty. ODPORÚČAM.
(3. mája 2014 v 19:39)
Ja som sa bala pri knihe Jozef Karika- Na smrt 2- nic pre slabe povahy! Vyborny pribeh, super dej.Napisane tak, akoby som tam bola. Necitam tento zaner ale toto nemalo chybu
(3. mája 2014 v 19:44)
A hory odpovedali ozvenou - khaled Hosseini vyborna kniha ale pre narocnejsieho citatela ziadna oddychovka.Ale zazitok z knihy vyborny.neuveritelne prihody spojene s ludskymi vlastnostami.
(3. mája 2014 v 19:44)
V jeden pekný deň som komentovala na stránke Bux,že rada by som si prečítala nejakú knihu,ale že momentálne na ňu nemám,,,ozvala sa mi jedna úžasná pani a s veľkou ochotou mi poslala krásne dve knihy,,,Storočného starčeka a Predtým ako som ťa poznala od Jojo Moyesovej,,,Dnes čítam knihu od poobedia a som v polovici už,,neskutočne nádherná kniha,z reálneho života,citlivá,o mladej žene,ktorá sa dostane ako opatrovateľka k mladému mužovi na vozíku a vráti mu chuť do života.Ja zo srdca ďakujem p.Norike,za knihy a jej veľké srdce a za to,že mám novú úžasnú priateľku
(3. mája 2014 v 19:52)
JO Nesbo...hociaku si prosim ♡♡ aj s vasim venovanim ♥
(3. mája 2014 v 20:07)
Trilógia kníh Fifty shades :) Zhltla som ich hneď po sebe a neľutrujem knihy ma vcucli do deja hneď od prvej strany :)
(3. mája 2014 v 20:08)
V poslednom čase čítam rôzne žánre..odporúčam knihy Paola Coelha-myšlienky hodné zamyslenia,niektoré som čítala viackrát pre pochopenie,potom sú to knihy Nicholasa Sparksa,Stephen King,Dan Brown a krásne čítanie od Tani Keleovej-Vasilkovej.Jediné,čo sa mi strašne zle tento týždeň čítalo bola kniha Pomaľované vtáča..drsné.myslela som,že to ani nedočítam..
(3. mája 2014 v 20:10)
Prečítala som už veľa kníh a ako typická tínedžerka mám najradšej romány :) Ako 11 ročná som začala čítať tie dievčenské a potom časom sa to menilo na iné romány teraz patria medzi moje obľúbené historické romány so štipkou erotiky :) a môžem veľmi vrelo odporúčať knihy ako Hriešny knieža, Hriešny manžel, Vášnivá žena... To sú moje TOP knihy :)
(3. mája 2014 v 20:12)
Momentálne si nemôžem dovoliť kúpiť žiadnu knihu, lebo ako to chodí v nezamestnanosti, to vie určite každí... Zašla som ku sesternici, či nemá nejakú knihu, keďže veľmi rada čítam požičala mi Pravú lásku od Mary Baloghovej. Veľmi ma potešila, lebo zbožňujem historické romány a odporúčam ju každému, kto ich ma tiež rád a vie si krásne oddýchnuť pri čítaní. Veľmi by som si priala knihu Iba jeden deň. Prosím <3
(3. mája 2014 v 20:49)
Práve končím knihu Jo Nesbo Zrada a teda poviem vám, spať dnes pôjdem asi až po polnoci!!! Napínavé, napínavé, napínavé!
(3. mája 2014 v 21:44)
čítam Ja,svokra od Števky Opremčákovej, skvelé ako všetky od nej /kus "srandy" na zamyslenie/
(4. mája 2014 v 11:20)
Začala so čítať "Stratený symbol" od Dana Browna.Dcérina kniha.Zaujala ma hneď prvá myšlienka:Žiť na svete bez toho,že by ste si uvedomilivýznam sveta,je ako chodiť po veľkej knižnici a nedotknúť sa kníh.
(4. mája 2014 v 12:29)
Tuuzim precitat knizku od Jo Nesbo-Policia.. ♥
(4. mája 2014 v 12:38)
Beata Bazalová-Nemiluješ,zomrieš
(4. mája 2014 v 13:10)
Všetky knihy od Matkina. Je to skvelé čítanie, pretože sa dá čítať aj medzi riadkami. Autor nič nezveličuje, neprikrášľuje, opisuje holú pravdu o vzťahoch medzi ženami a mužmi. Každý sa v nej aspoň čiastočne nájde.
(4. mája 2014 v 15:34)
Mal to byť pekný život :) veľmi krásny príbeh o žene, ktorá si veľmi chcela splniť sny no prišli do toho nepekné chvíle, ktoré jej zariadil osud :/
(4. mája 2014 v 17:51)
Eroticku knihu som este necitala, ale vkusne je napisana kniha 50 odtienov sivej, dostala ma, aj napriek tomu ze je hruba, cita sa lahko a dej ma pohltil, ze som 600 stran precitala za 3 dni a neviem sa dockat pokracovania, kniha pise o zenskych sex. Predstavach, super citanie
(4. mája 2014 v 17:59)
Uplne ma dostalo priznanie sa toho co preziva dcera ku otcovi - pokracovanie Bez dcery neodidem - otcovi som odpustila, skutocne pribehy ma fascinuju, odporucam
(4. mája 2014 v 18:07)
opakovanie matka múdrosti dnes som sa znovu venovala knihe Z Božej lekárne odporúčam túto knihu treba si nájsť čas a pozrieť v skutočne Božej prírode to je je pre nás potrebné ...držím palce
(4. mája 2014 v 18:43)
Veľmi sa mi páčila aj kniha PS: Milujem ťa :) bola podľa mňa krajšia ako film, ktorý som žiaľ videla skôr než sa mi dostala kniha do rúk :) Zžila som sa s príbehom a musím sa priznať, že mi sem tam vyhrkla aj nejaká slzička. Vrelo odporúčam :)ako krásne víkendové čítanie :)
(4. mája 2014 v 18:48)
Kniha Letná láska :) tenulinká kniha určená pre tínedžerky, ktorá sa odohráva v Talianku sa mi veľmi páčila :) Id eo príbeh 2 mladých ľudí, ktorí sa do seba zamilujú v slnečnom Taliansku :) Odkedy som prečítala túto knihu mojím snom je dostať sa do Talianska práve s tou mojou láskou :) kniha bola kúpená v antikvariáte a dala som jej druhú šancu :) vôbec neľutujem :) nestála ma veľa a predsa o niečo obohatila :) Tak aj vám milí bux-áci chcem dať radu ak nemáte dosť finančných prostriedkov, hľadajte krásne knihy v antikvariátoch, bazároch a podobne a dajte im šancu :)
(4. mája 2014 v 19:27)
50 odtienov slobody
(4. mája 2014 v 19:30)
Kniha Tri kroky do pekla .. kúsok tenšia kniha, venovaná pre osoby ktoré majú radi trillery a skutočné príbehy :) .. je o tom ako otec ponižuje, ubližuje a znásilňuje svoju dcéry deň čo deň od 13 tich narodenín .. dievča sa zaľúbi do jedného chlapca s ktorým zažíva krásne chvíle :) .. no bojí sa, bojí sa bozkávať ho , objať ho.. chytiť ho za ruku kvôli otcovi .. raz otec velmi ponížil to dievča pred tym chlapcom .. tak sa mu ani neozvala radšej , jeden večer otec zas znásilnil svoju dcéru ktorá pomaličky zisťovala že je tehotná , ušla z domu .. bývala u svojej najlepšej kamarátky .. ktorá jej stále pomáhala vo všetkom .. dieťatko sa narodilo mŕtve.. otec pokračoval vo všetkom , ten chlapec ho zmláátil.. a jej otec umrel, chlapec sa dostal do väzenia, a ona bývala u kamarátky.. no jeden den prišiel ju niekto navštíviť.. bol to ten CHLAPEC .. tak sa to celkom pekne končí, že sa dali dokopy :) .. a sú šťastný bez tajností ;) ... super kniha podľa mňa :) .. odporúčam .. príjemné čítanie ;)
(4. mája 2014 v 19:32)
Kniha Nájdem si ťa v Ríme od spisovateľky Tatiani Čuperkovej Brezinskej. Tá kniha má svoje čaro, svoj pôvab. Dej sa odohráva v krásnom Ríme, kde všetko okolo je nádherné. Kniha vás určite pohladí po srdci,ako teplý čaj v zimnom období. Určite odporúčam. Veľmi krásna kniha plná lásky, bolesti, túžby no aj pokušenia.
(4. mája 2014 v 19:41)
Ukradená Mona Lisa (Peter Takáč) - kniha zaujme všetkých, ktorí majú radi históriu a umenie, ja osobne som sa do nej hneď začítala a nechcela pustiť z rúk, autor opisuje krádeže a historické fakty o umeleckých predmetoch, pri ktorých sa pri pohrúžení do knihy môžete ľahko pristihnúť pri pomyslení na nejakú tu "akciu", podniknúť lúpež či objaviť nejaké zo stratených diel :)
(4. mája 2014 v 19:41)
Kniha "Vojvoda a ja" od Julie Quinn... Nebudem Vám písať obsah tejto knihy, anotácia je celkom výstižná. Chcem Vám ale povedať, aké dojmy táto kniha vo mne vyvolala. Siahla som po nej úplnou náhodou, lebo sa mi zapáčila obálka knihy :) A musím povedať, že vôbec NEĽUTUJEM. Táto kniha je písaná tak pútavo, že som ju prečítala na jeden hlt (do 4. rána :D ) sú tam vtipné, romantické ale aj šteklivé scény... Autorka to napísala tak vierohodne, že som mala pocit akoby som ja sama bola tou Daphne a hneď od prvých stránok ma stiahla do deja. Ak ste milovníci historických romanci, túto knihu vrelo odporúčam. A odporúčam Vám aj ďalšie knihy od tejto autorky, ja som prečítala celú sériu a až na jednu knihu (z celkového počtu 8) boli všetky úžasné.
(4. mája 2014 v 19:44)
Dlho som rozmýšľala, ktorú knihu od Jo Nesba vyberiem pretože miluje všetky..no nakoniec som sa rozhodla pre Snehuliaka..možno práve preto, že som ho čítala v zime keď bolo snehu neúrekom a dokázala som sa lepšie vžiť do situácie v knihe :) Dej bol veľmi napínavý, určite stojí za prečítanie a to minimálne 1 krát ! ;)
(4. mája 2014 v 19:48)
Kniha je velmi zaujmavá čo sa týka obsahu aj obálka knihy sa mi velmi oáči..odporúčam
(4. mája 2014 v 19:49)
Vynikajúci u nás zatiaľ asi málo prekladaný Sanderson a jeho trilógia Mistborn...úžasná, napínavá s trochou romantiky, mystery, dobro proti zlu...
(4. mája 2014 v 20:22)
Kniha od Brendy Joyce Oheň vášne :) nádherná kniha s dávkou erotiky poteší určiote každú ženu :)
(4. mája 2014 v 20:36)
Ja vám chcem odporúčiť knihu "Odvážna milenka" od Tracy Anne Warrenovej Kniha je naprosto úžasná. Bola to prvá historická romanca, ktorú som prečítala a vďaka tejto knihe sa mi tento žáner tak zapáčil, že už si vyberám prevažne len historické romance. Kniha je písaná úžasným štýlom. Už od prvej stránky sa vam bude zdať, že ste súčasťou deja. Podľa môjho názoru, má autorka podobný štýl písania ako Julia Quinn, ktorá ma tiež úžasné knihy (odporúčam). Čo sa týka postáv, tak obe hlavné mi boli sympatické. Kniha obsahuje plno erotiky ale aj romantiky. Kniha zanechala vo mne toľko dojmov, že ešte týždeň po prečítaní som stále na ňu myslela. :)
(4. mája 2014 v 20:36)
Mojou srdcovkou je Kniha iluzii od Paula Austera. Tento, u nas relativne malo znamy autor, v nej ponuka vsetko, co ma spravny roman obsahovat- nielen skvele vykresleny, paralelne sa odvijajuci pribeh dvoch ludi zijucich v roznych obdobiach, ale aj par filozofickych myslienok, nad ktorymi stoji zamysliet sa...odporucam najma pre tych, ktori maju v oblube kvalitnu literaturu a ktorym neprekaza, ak kniha okrem odpovedi nabada citatela aj k otazkam, na ktore si po jej precitani musi odpovedat sam...
(4. mája 2014 v 20:38)
Nedá mi nespomenúť skutočného hrdinu J.R.R. Tolkiena - otca fantasy. Stále sa pýtam, ako dokázal vymyslieť celý nový žáner, postavy, rasy, písmo, všetko.. podľa mňa, určite nesmiete vynechať Hobbita, Pána Prsteňov a veľmi sa mi páčili aj Húrinove deti :) čítajte!
(4. mája 2014 v 22:35)
Staro-mladý,dobre známy, nadčasový Malý princ...zvedavé otázky,nepochopiteľná nevinnosť...inšpirácia hľadať,poznávať,čítať,načúvať srdcom- Aká čudná planéta! - pomyslel si. - Je celá vyprahnutá a celá zašpicatená a celá slaná. A ľudia nemajú predstavivosť. Opakujú, čo sa im povie … Ste krásne, ale ste prázdne – nemožno pre vás zomrieť. Zmysel života, zmysel dní, zmysel samého seba... Oči sú slepé. Treba hľadať srdcom. Hľadajme, zdokonaľujem sa, žime... Určite vrelo odporúčam,prečítať,zažiť jeho slová a nakoniec prajem- nech v každom z Vás žije Malý princ :)
(4. mája 2014 v 23:13)
Kniha GENIUS bola ozaj super
(4. mája 2014 v 23:20)
angelika
(4. mája 2014 v 23:52)
Mňa v poslednej dobe oslovila kniha P. Bretta - Tetovaný. Ide o knihu ktorá síce je v českom jazyku, ale je po dlhej dobe dychvyrážajúca. Na začiatku jemne vtiahne čitateľa do deja, žiadne siahodlhé opisy či charakteristiky. Jednoducho a elegantne autor opíše jednotlivé postavy a načrtne myšlienku príbehu - boj obyčajného človeka proti démonom Nie. Ako sa však stránka míňa so stránkou dej sa stupňuje a hrdina sa ocitá v svete tak odlišnom a predsa tak blízkom tomu jeho. Stáva sa Tetovaným - mužom bez minulosti, ktorého jediným životným cieľom je brániť slabších a ničiť démonov. Zhodou okolností sa však stretne s ďalšími dvoma postavami, ktorých životný príbeh je mu tak podobný. Pri tejto knihe ma oslovilo úplne všetko. Kniha nie je ani dlhá ale ani krátka. Príbeh je postavený na starom známom súboji dobra a zla, avšak v novom šate. Je vidieť, že autor sa pri písaní knihy "vyšantil", kopec náznakov či slovných hračiek ma nútili premýšľať a nepustiť knihu z ruky. Skladba viet je jednoduchá a pritom svieža a občas som sa stretol aj s nejakým tým ťažším slovom, čo len pridalo tejto knihe v mojich očiach na hodnote. Ak sa neviete rozhodnúť akú knihu vziať do ruky, určite neváhajte a skúste knihu od P. Bretta - Tetovaný.
(5. mája 2014 v 1:12)
neskora nocna hodina no neda mi to zvysit si este sancu vyhrat knihu zdarma :) aku by som este odporucila? pozeram tak na svoju minikniznicku a do oka mi padne kniha od PANI Kelleovej-Vasilkovej Rozbite stastie :) zamotany pribeh s krasnym opisom lasky medzi manzelmi surodencami a nevlastnou matkou a synom :) neprezradzam dalej ale odporucam precitat :)
(5. mája 2014 v 10:12)
Barbara Wood a všetky jej knihy
(5. mája 2014 v 12:29)
Farby lasky od Kathryn Taylor 2 diely - snivat a byt uspesna, mat lasku a obdiv ziadaneho muza polichoti kazdej zene
(5. mája 2014 v 12:31)
Daniela Steelova - zarucena pohoda, laska, napatie - narodeniny kniha zaujme urcite
(5. mája 2014 v 12:33)
Mám doma knihu Zlatokopka.Nie som už mladá,ale páčila sa mi.Veľmi pekne napísané,tak,ako to v živote chodí.Myslím si,že v mojej mladosti také ženy neboli.Alebo ich bolo málo,tak ako bolo málo bohatých mužov.Ja som s tou hlavnou hrdinkou súcitila.Podľa mňa je to ako droga,ktorej podľahneš.Veď,prečítajte si.
(5. mája 2014 v 12:57)
Waris Dirieova Deti puste,je to zaujimava kniha o zenach,ktore prezili vyriezku.
(5. mája 2014 v 13:23)
posledných 5 rokov som sa začala viac venovať knihám od P. Coelho, v jeho knihach sa mi pacia myslienky, ktore dokazu povzbudit, poradit a pomoct. Kazdy si tam najde nieco ine a kazdemu myslienka inak poradi .. Velmi odporucam knihy od neho su povzbudzujuce ..
(5. mája 2014 v 13:47)
J.A. Redmerská - RADŠEJ NIKDY :) Odporúčam ju všetkými desiatimi! Krásna kniha o láske, slobobe a uprimných citoch, aj keď sa stane nečakaný obrat, láska vždy všetko vyrieši.
(5. mája 2014 v 15:31)
Jo Nesbo - Snehuliak, super, super, super kniha.
(5. mája 2014 v 16:23)
John Flanagan - Hraničiarov učeň, všetkých 12 častí :)
(5. mája 2014 v 16:39)
Tak táto kniha ma dostala. Nie všetky Kingovky ma dokážu zaujať ale tejto sa to podarilo a to som rada. Skvelé čítanie a napätie do samého konca. Som rada že ju mám vo svojej knižnici.
(5. mája 2014 v 16:47)
Moja top kniha je bez premýšľania určite Divergencia od Veronici Roth, ktorá sa už dnešným rokom objavila aj na filmovom plátne. Ak máte radi fantasy s miernou štipkou sci-fi a originálnym dejom (a ak milujete Hunger games od Suzanne Collins) vrelo odporúčam. Ja osobne som knihu doslova zhltla.
(5. mája 2014 v 17:21)
Sú knihy,ktoré sa nám zapáčia. Sú knihy,ktoré nás donútia rozmýšľať. Sú knihy, ktoré nás vtiahnu do deja. Sú knihy,ktoré nás chytia za srdce. Sú knihy,ktoré nás donútia usmievať sa. A je tu Beznádejná,ktorá nám dáva všetky tieto pocity dokopy. Román Beznádejná od Colleen Hooverovej je jedinečný s úžasným príbehov,plný zvratok a nečakaných udalostí. Veľmi príjemne sa mi čítala táto kniha,mala výnimočný príbeh,v ktorom obe hlavné postavy boli poznačené minulosťou,Aj Sky aj Holder sa museli popasovať s vlastnými démonmi. Oboch som si už hned' na začiatku obľúbila. Spolu s nimi som sa smiala aj plakala,tešila sa aj smútila... Na konci knihy som sa ale musela zamyslieť nad tým,koľko ridín po celom svete,môže prežívať podobný,strašný príbeh. Beznádejná je kniha,na ktorú sa nedá zabudnúť ani po rokoch,so silným príbehom dievčata,ktoré by najradšej nepoznalo svoju minulosť. Určite ju odporúčam prečítať si. :)
(5. mája 2014 v 17:26)
Sú knihy,ktoré sa nám zapáčia. Sú knihy,ktoré nás donútia rozmýšľať. Sú knihy, ktoré nás vtiahnu do deja. Sú knihy,ktoré nás chytia za srdce. Sú knihy,ktoré nás donútia usmievať sa. A je tu Beznádejná,ktorá nám dáva všetky tieto pocity dokopy. Román Beznádejná od Colleen Hooverovej je jedinečný s úžasným príbehom,plný zvratov a nečakaných udalostí. Veľmi príjemne sa mi čítala táto kniha,mala výnimočný príbeh,v ktorom obe hlavné postavy boli poznačené minulosťou. Aj Sky aj Holder sa museli popasovať s vlastnými démonmi. Oboch som si už hned' na začiatku obľúbila. Spolu s nimi som sa smiala aj plakala,tešila sa aj smútila... Na konci knihy som sa ale musela zamyslieť nad tým,koľko rodín po celom svete,môže prežívať podobný,strašný príbeh. Beznádejná je kniha,na ktorú sa nedá zabudnúť ani po rokoch,so silným príbehom dievčata,ktoré by najradšej nepoznalo svoju minulosť. Určite ju odporúčam prečítať si. :)
(5. mája 2014 v 21:26)
Milujem knihy, milujem, keď si môžem čítať večer v posteli pred spaním. Ak sa ma niekto spýta, aká je moja najobľúbenejšia kniha, nikdy nepoviem len jednu. Vždy z každého žánru poviem zopár, lebo nechcem aby sa cítili ostatné knižky ukrivdené :) neexistuje pre mňa zlá kniha, pretože v každej knihe nájdem niečo, čo sa mi páči, čo ma zaujme, čo ma inšpiruje, čo ma povzbudí. A preto milujem knihy.
(6. mája 2014 v 10:13)
pustny kvet - skutocny pribeh zeny inej pleti, pri jej citani som si uvedomila, ake mam stastie, ze zijem na Slovensku a nemusim podstupit obriezku a ani sa nemusim pretlkat hladom, smedom, zacala som si vazit viac to co mam, vodu a jedlo, veci tak prirodzene, no nie pre kazdeho, doporucujem
(6. mája 2014 v 11:39)
Emily Giffinová - Niečo požičané...trošku romantiky nezaškodí :)
(6. mája 2014 v 11:43)
Dnes sa idem vrhnúť na Divergenciu od Veronica Roth. Už sa teším :)
(6. mája 2014 v 12:12)
Práve mám rozčitanu druhé pokračovanie Divergencie :3 Film ma neskutočne dostal a preto som sa hneď vrhla na knihy. Dnes konečne dvojku dočítam a začínam s treťou. Chcem ju stihnúť dočítať do budúcej stredy ked mám narodeniny. :)
(6. mája 2014 v 12:24)
Dominik Dan - Básnik,vsetky jeho knihy su super,naj slovenský autor, bech žijú Riso a Chose
(6. mája 2014 v 12:34)
všetky knihy od Nory Roberts
(6. mája 2014 v 15:36)
všetky knihy z Evitapress :D
(6. mája 2014 v 15:47)
všetky časti Odkazu dračích jazdcov - Christopher Paolini ^^
(6. mája 2014 v 15:48)
Pre všetky mladé baby vrelo odporúčam knihu Džínsový denník od Zuzky Šulajovej. Je to jedna z mála kníh, ku ktorej sa s úsmevom vrátite, aj keď ste ju už pred tým čítali. Je v nej opísaný krásny príbeh tínedžerky Pauly. Nechýbajú stránky plné romatiky, ale ani veľmi vtipné situácie. Ak si romantická a rada sa zasmeješ, táto kniha ti nemôže chýbať.
(6. mája 2014 v 15:49)
Rozcitanu mam Pravidla uspechu od Jacka Canfielda- uplne super kniha,každá kapitola,každá strana nieco ukrýva rozumne a pravdivé.doslova ju hltam a to ma nejakých 500 stran.urcite odporúčam každému kto chce byt úspešný,pohnúť sa z miesta a nevie ako,preco a kde :)
(6. mája 2014 v 16:27)
Práve mám rozčítané Mortal instruments: City of ashes od Cassandry Clare :3 je to úžasná knižka...strašne pútavé čítanie,nemôžem tú knižku pustiť z ruky :) veľmi dobre sa číta, odporúčam ;)
(6. mája 2014 v 16:39)
Tak som dočítala knihu, ktorú som už niekde to spomenula, je to : Lora Leighová-Divoká karta a odporúčam ju nielen ženám,a le aj mužom, aby vedeli ako zaobchádzať so ženami....ale to aj len tak, je to zaujímavý príbeh člena špeciálnej jednotky vojenského námorníctva vyslaného na záchrannú akciu,ktorá však endopadla dobre a jeho žene oznámia, že už sa nevráti domov. Tá oplakáva šesť rokov jeho smrť, keď v tom jej do života vtrhne muž, ktorý jej pripomína zomrelého manžela. A je to ozaj on, ale má inú tvár, inú totožnosť a za sebou prežité peklo.....ak chcete vedieť, či sa svojej žene nakoniec prizná alebo ju nechá v tom, že je niekto iný, zistíte, ak si knihu prečítate. Je aj napínavá,ale aj plná erotiky....spisovateľka L.Leighová je vraj odborníčka na mužsko-ženské vzťahy a majsterka strhujúcich opisov ľúbostných hier.
(6. mája 2014 v 17:59)
Práve čítam Ranný svit mesiaca už asi po tretí krát. Milujem tú knihu. Vrelo odporúčam kniha ukazuje na to, že láska má vychýdzať z vnútra srdca a namáme veľmi dbať na zovňajšok.
(6. mája 2014 v 18:51)
lovec šarkanov
(6. mája 2014 v 19:51)
Tatiana Melasová- Tovar. Skvelá kniha, ktorá vo mne vyvolala prúd emócii. Skutočný príbeh človeka, ktorý chytí za srdce. Silný príbeh ktorý je skvele napísaný, číta sa to jedným dychom. Odporúčala by som toto čítanie každému lebo sa to nemusí týkať len mladých ľudí ale v prvom rade by som túto knihu dala zaviesť ako povinné čítanie na stredných školách. Po jej prečítaní by každý prehodnotil cestu akou sa vo svojom živote vydá. A myslím si, že by to malo omnoho väčší efekt ako proti drogové prednášky na školách.
(6. mája 2014 v 19:52)
Všetky knihy od Matkina. Je to skvelé čítanie, pretože sa dá čítať aj medzi riadkami. Autor nič nezveličuje, neprikrášľuje, opisuje holú pravdu o vzťahoch medzi ženami a mužmi. Každý sa v nej aspoň čiastočne nájde. Moja najobľúbenejšia je Miluj ma ironicky :)
(6. mája 2014 v 20:58)
Twilight, všetky diely boli úžasné. Bolo bto krásne napísané a film sa môže schovať oproti knihe. Krásna láska Belly a Eudvarta, , ktorá prekonala všetky prekážky. Milujem ten príbeh.
(7. mája 2014 v 7:42)
Päť jazykov lásky
(7. mája 2014 v 7:43)
Päť jazykov lásky
(7. mája 2014 v 11:50)
Waris Dirieova-Pustny kvet a vsetky jej pokracovania,ktore docitavam.
(7. mája 2014 v 11:59)
Waris Dirierova Dlhy list mame mam rozcitanu ,velmi zaujimava kniha.
(7. mája 2014 v 12:23)
Nedávno som dočítala knihu od Justina Cronina-Dvanástka.Tešila som sa že,keď už som čítala Priechod budem sa vyznť v deji :D, ale autor zase prekvapil, lebo ako pri prvej knihe som sa zozačiatku strácala ale potom som sa od nej nevedela odtrhnúť :) ^^
(7. mája 2014 v 12:41)
Mimoriadne ma zaujala Kniha, ktorá sa stane od Daniela Heviera, čítala som ju už skorej, ale stále mi jej obsah a odkaz rezonuje v mysli a v pamäti. Akoby som sa s ňou zžila - teda s osudom hlavného hrdinu. Pôvodne som ju kúpila len preto, že ju napísal môj dobrý známy Daniel, ale nadchla ma a aj keď je hrubá, takmer som ju zhltla - aj keď ku koncu som už spomaľovala, lebo mi začalo byť ľúto, že sa príbeh skončí a čo potom? Kde nájdem ďalšie dobré čítanie... ale našla som Klub nenapraviteľných optimistov a Zlodejka kníh - zhodou okolností tiež hrubé, ale rovnako nerada som sa s nimi "lúčila" ... ale čo už?!? A tiež boli výborneeeeeeeeeeeeee!!! Doporučujem prečítať - všetky tri spomínané!
(7. mája 2014 v 14:27)
No znie to mozno zvlastne, ale po precitani (viacnasobnom podotykam) sa knihou, ktoru by som odporucila precitat si, stala kniha od Danielle Steel- Dobra zena. Dovolim si tvrdit, ze hlavna myslienka je nadcasova, dokonale sa hodi na sucasnost. Je to pribeh o zene, ktora si v zivote toho prezije naozaj dost a okolnosti ju poznamenaju na cely zivot, no nevzdava sa a stale kraca dalej. Ide aj o spolocnost, uzkoprsost ludi a pokrytectvo. Nevedela som sa od tejto knizky odtrhnut a na Danielle Steel som zmenila nazor :) v ziadnom pripade to nie je ,,iba sama limonada", ale naozaj citatelna knizka.
(7. mája 2014 v 15:30)
Milujem knihu Beznádejná. Nadherny pribeh, romantika a zapletka. Teraz je na rade kniha Maybe Someday od rovnakej autorky. :)
(7. mája 2014 v 20:03)
Bez dcery neodidem - len matka moze naplno prezit tento pribeh, strach o dieta a svoj zivot zachyta realisticky tato khina, film nedosiahne na predstavivost a prezivanie cloveka ako kniha
(7. mája 2014 v 20:06)
Julinkina pekaren a vsetky knihy od Vasilkovej som citala pri kave za jeden vecer, pohoda, lakost deja, myslienka prepretena textom a konecne naplnenie deja ukoncilo moj den
(7. mája 2014 v 21:30)
Zlodejka duší 2- čítala som jednotku aj keď som sa jej dlho bránila, ale nakoniec som ju dostala do daru a prečítala som ju za dva dni. nemohla som sa od nej odtrhnúť a čítala som stále ďalej až som so sklamaním, že skončila začala čítať odznova.
(8. mája 2014 v 8:38)
Knizka Pustny kvet... smutna realita.. avsak REALITA.. knizne spracovanie lepsie nez filmove.
(8. mája 2014 v 8:53)
Práve som prečítala knihu od Martiny Solčanskej HAZARD. Je to silný, emotívny príbeh, mierne drsný, silno realistický, ale na premýšľanie. Aj takéto životné príbehy sa stávajú
(8. mája 2014 v 8:56)
Citam knihu A hory odpovedali ozvenou...super.Dlho som sa k nej nevedela dostat ale nelutujem.Niecim zvlastny cloveka pritiahne k sebe.Tesim sa aj na dalsie knihy od Hosseina ktore cakuju uz v mojej kniznici :o))
(8. mája 2014 v 9:02)
Milujem knihu Beznádejná. Nadherny pribeh, romantika a zapletka. Teraz je na rade kniha Maybe Someday od rovnakej autorky. :)
(8. mája 2014 v 9:39)
Som veľký fanúšik všetkých sci-fi a fantasy kníh. Milujem knihy a neviem si predstaviť, že by som si každý deň neprečítala čo i len jednu kapitolu. Doma mám veľa kníh a všetky aspoň 5krát prečitané. NAOZAJ ODPORÚČAM TRILÓGIU DIVERGENCIA A HRY O ŽIVOT.
(8. mája 2014 v 10:53)
Rebeka - kniha plna lasky a napatia, odporucam
(8. mája 2014 v 11:09)
Skúste Fablehaven od Brandona Mulla ;)
(8. mája 2014 v 12:02)
Na vine sú hviezdy je dokonalá kniha plná emoci,ale aj naopak sa tam nájdu zábavne scény pri ktorých sa nedá zasmiať :).Kniha je fakt úžasná a odporúčam je všetkým,pretože aj tí,ktorí si myslia,že by ich to nebavilo sa pletú :)
(8. mája 2014 v 15:13)
Pokoj smrti - dalšia dobrá kniha od dobrého autora. vrelo odporučam všetky jeho diela :)
(8. mája 2014 v 21:03)
Práve som dočítala výbornú detektívku Starvelská tragédia, je to už dávno vydaná knižka, ale myslím, že aj preto je výborná - perfektná zápletka, riešenie, "vrahom je záhradník", dobrý štýl, perfektný preklad... škoda, že som to už dočítala...
(9. mája 2014 v 8:46)
Dobrý deň,dočítala som Danielle Steel-Veľké dievča je to zaujímavá kniha o dievčati,ktoré bojuje s nadváhou,je to o vzťahu s rodičmi a zároveň hľadaní lásky.ODPORÚČAM.Teraz čítam Tracy Anne Warrenová - Jediná noc.Je to tiež veľmi zaujímavá kniha,ktorá má pohltila.Mallory Byronová prišla o snúbenca a ani po roku sa z tej straty nespamätala.Zo smútku jej pomáha sa dostať jej dlhoročný priateľ Adam Gresham... :)
(9. mája 2014 v 9:02)
Kniha Maybe Someday ma chytila za srdce. Nie len že milujem hudbu, ale tiež sa mi páči, že som našla knihu kde je hlavný hrdina nepočujúci tak, ako ja. :-)
(9. mája 2014 v 9:36)
teraz citam knihu od Tani Keleovej Vasilkovej Dva Zivoty chystam sa na Osidla Lasky od Jane Feartherovej
(9. mája 2014 v 11:33)
prekrásna kniha od Nicolasa SPARCHSA-Správa vo fľaši.Nemohla som túto knihu nijako zohnať ale kamarátka mi ju požičala a neľutujem.Odporúčam túto knihu a vsetke ďalšie od tohoto spisovateľa.Je to naozaj veľmi dojímavy príbeh...nebudem veľa prezrádzať, ale takto napísať knihu a mnohé iné - klobúk dolu pred týmto spisovateľom.
(9. mája 2014 v 12:13)
práve som dočítala knihu Jako led ,to bola fantastické ako zostali uveznený v snehovej búrke a zistili tam ako sa milujú
(9. mája 2014 v 12:14)
Iba jeden deň , som nekutočne zvedavá či nájde svoju lásku
(9. mája 2014 v 12:18)
Milujem knihy, veľmi :) Najčastejšie mi ich kupuje môj priateľ :) Dobrú knihu dostanem na každý sviatok a hocikedy len tak v bežný deň aby mi spríjemnila víkend :) Hoc mi ich kupuje on vždy to ofrfle tým, že mne sa knihy neoplatí kúpiť vraj ponižujem autorov tým, že knihy zhltnem za jedno popoludnie :P no ja si nedokážem pomôcť, keď raz začnem čítať už mi to nedá knihu nedočítať ešte v ten deň :P Naposledy mi urobil radosť knihou ( keďže miluje romány hlavne tie hrubé) knihou od Táni Kelleovej- Vasilkovej Rozbité šťastie :) ako inak knihu som zhĺtla za poobedie a nevedela sa od nej odtrhnúť je nádherný príbeh ukazujúci lásku v mnohých podobách :) knihu odporúčam všetkým knihomoľom ako som aj ja :) a BUX ďakujem, že nám dávaš možnosť dostať knihu zdarma :)
(9. mája 2014 v 12:30)
mne sa páčia všetký knihy od Tess Gerritsenovej.
(9. mája 2014 v 12:35)
Radšej nikdy- krásny príbeh o dievčati, ktoré sa muselo vysporiadať s nečakanými udalosťami, ktoré jej život dal. Je to príbeh plný nečakaných udalostí a romantiky. Vrelo odporúčam.:)
(9. mája 2014 v 13:31)
Sherrilyn Kenyonová Nočná hra - príjemné čítanie, knihu nedokážete odložiť z rúk. Skvelí hrdinovia, humor, napätie. Odporúčam
(9. mája 2014 v 13:43)
Grafikon od Evy Kmeťovej-Veľmi pútavá kniha. Prečítala som ju za pol dňa nemohla som sa odlepiť od knihy :D. Príbeh sa odohráva na Slovensku je to prakticky o hypnóze a v pozadí je príbeh lásky. Pri tejto knihe mi naskakovali zimomriavky a hlavne na konci :). Prajem príjemné čítanie :)
(9. mája 2014 v 13:55)
Som knihomol priam obrovskyyyyyy :-) milujem knihy,a ako darček sa mi rátajú najviac...Naposledy som čítala knihu od Tess Gerritsenovej -Učeň a odporúčam.Teraz mám rozšírenú knihu od Andrei Rimovej-Amnestia na zradu :-) :-)
(9. mája 2014 v 14:27)
Ben Carson - Smerovať vyššie. To bolo neskutočné čítanie. Odporúčam všetkým, predovšetkým však tým, čo chcú ísť študovať medicínu a trochu sa toho obávajú. Táto kniha je totiž úžasná. Ben Carson tam opisuje svoj životný príbeh, ako sa zo šikanovaného chudobného dieťaťa, čo ani nevedelo čítať, vypracoval na svetovo uznávaného neurochirurga. Podrobne v knihe píše jeho ťažkú cestu za cieľom. A takisto sa tam pýši so svojim najväčším úspechom, kedy od seba oddelil siamské dvojčatá zrastené hlavami a ktoré po oddelení naďalej samostatne fungovali a boli zdravé. Ako som už spomenula, táto kniha naozaj stojí za prečítanie. Dodáva silu do života...
(9. mája 2014 v 17:38)
Remarque - Víťazný oblúk, Traja kamaráti - rozhodla som sa znovu po čase prečítať Remarqua - všetko čo je dostupné (mám a aj z knižnice), jedinou podmienkou je, aby to bolo preložené a vydané pred "nežnou revolúciou" - HNEĎ po nej a aj teraz čo bolo preložené do slovenčiny - je nanič - určite je to vinou zlého "technického" prekladu (prekladatelia sú bez štipky literárneho nadania, preklady sú rýchlokvasené a čo je vrchol - v knihách je množstvo gramatických chýb). Pravda občas sa nájdu aj výnimky - dobrým prekladateľom sa ospravedlňujem. Alebo hľadám preklady do češtiny - úroveň sa nedá porovnať.
(9. mája 2014 v 21:39)
Storocny starcek... uzasna osviezujuca kniha
(9. mája 2014 v 22:55)
A.C. Doyle - Sherlock Holmes
(10. mája 2014 v 9:35)
Práve čítam knihu od Collen Hoover- Maybe Someday. Poslala mi ju kamarátka a presviedčala ma, aby som si ju čo najskôr prečítala. Počúvala som aj pesničky, ktoré ku knihe vyšli...a tie ma chytili za srdce. Preto som sa do nej pustila...vedela som len stručný dej, ale nie všetko. Začiatok bol zaujímavý, ale keď som sa dozvedela, e hlavný hrdina je hluchý a aj tak miluje hudbu a hrá na gitare, dojalo ma to!! Sama som stratila sluch na 60% a preto som sa vzdala svojho sna o hraní na piano, ale...keď čítam túto knihu, mám stále nádej. Texty piesní, ktoré sú v knihe chytia za srdce...láska je tam nádherná. Naozaj odporúčam každému!! :3
(10. mája 2014 v 9:44)
Prednedavnom som čítala knihu od Jo Nesba - Polícia ..dostala som ju ako darček na 18. Uz dlho som sa tak nezazrala do čítania až som igno rovala vsetko okolo mna tá kniha ponúka absolútny únik z reality,pomota vám hlavy a budete rozmýšľať kto je vinný a nakoniec vas záver aj tak prekvapí. Vrelo odporúčam.
(10. mája 2014 v 19:41)
Predtým ako som ťa poznala od Jojo Moyesovej,,,Knihu som "zhltla za pár hodín ,,neskutočne nádherná kniha,z reálneho života,citlivá,o mladej žene,ktorá sa dostane ako opatrovateľka k mladému mužovi na vozíku a vráti mu chuť do života.,ale len na určitý čas,,,Koniec je veľmi smutný a dúfala som do poslednej chvíle,že sa zmení,,,plakala som veľmi,,tak krásne napísaný príbeh,reálne zo života,,klobúk dole,,,
(10. mája 2014 v 19:42)
Dočitala som knihu Hazard:) odporúčam
(10. mája 2014 v 19:53)
Ja som práve dočítala knihu Majster šarkanov. Zo začiatku som sa nevedela do nej vžiť,ale potom stála za to...odporúčam.
(10. mája 2014 v 21:36)
Sestre už fakt šibe!- Chalanom vstup zakázaný - Thomas Brezina...vyborna kniha pre mladych, putavy dej, zaujimave pisanie a lahko sa to cita :) skvela kniha ako vsetky od Brezinu.
(10. mája 2014 v 21:38)
Diár pre všetky správne baby 2010/2011 ...och tomuto diaru som sa tak potesila. Ma skratka vsetko...kalendar s menami, napady, prihody zo zivotam sutaze a recepty. Jednoducho skvela vec pre kazdu mladu babu :)
(10. mája 2014 v 21:58)
Zlodejka kníh - veľmi pekná kniha z vojnového obdobia, dostane Vás do deja a ani neviete ako a už je koniec :-) Odporúčam
(10. mája 2014 v 22:01)
Medený jazdec od Pauliny Simmons. Neviem či vyšli aj dalšie časti po slovensky ale táto kniha z vás vyžmýka všetky emócie, a za ten neskutočne dlhý (ale úžasný) čas čítania pochopíte druhú svetovú vojnu z viacerých strán a vôbec vás to nebude nudiť. Je to nádherný príbeh plný sĺz ale aj lásky a... proste vrelo odporúčam.
(10. mája 2014 v 22:54)
Chlapec v kufri - veľmi často siahnem po krimi. Určite aj táto kniha stojí za prečítanie. Trošku zamotaná, ale určite zaujímavá až do veľmi zaujímavého konca.
(11. mája 2014 v 8:18)
E. Hoytova- Havraní princ. Nádherná' zaľúbená' pútavá. Odporúčam
(11. mája 2014 v 8:43)
Práve čítam knihu od Collen Hoover- Maybe Someday. Poslala mi ju kamarátka a presviedčala ma, aby som si ju čo najskôr prečítala. Počúvala som aj pesničky, ktoré ku knihe vyšli...a tie ma chytili za srdce. Preto som sa do nej pustila...vedela som len stručný dej, ale nie všetko. Začiatok bol zaujímavý, ale keď som sa dozvedela, e hlavný hrdina je hluchý a aj tak miluje hudbu a hrá na gitare, dojalo ma to!! Sama som stratila sluch na 60% a preto som sa vzdala svojho sna o hraní na piano, ale...keď čítam túto knihu, mám stále nádej. Texty piesní, ktoré sú v knihe chytia za srdce...láska je tam nádherná. Naozaj odporúčam každému!! :3
(11. mája 2014 v 9:55)
Dobrý deň ! V prvom rade chcem pozdraviť všetky maminky a babičky na svete.Dnes máme svoj deň.Som šťastná,že som sa stala mamou a to až trikrát.Čítam Julinkinu pekáreň od Táničky Keleovej a hoci mám plno práce vždy sa na chvíľu odtrhnem a čítam.AjKlára by chcela byť matkou,ale zatiaľ sa jej to nepodarilo.Túži po dieťatku,len akosi sa jej to ešte nepodarilo.Má už svoj vek.Ešte som to nedočítala,i tak by som viac neprezradila.Čítajte,dozviete sa...
(11. mája 2014 v 15:22)
Jeffery Deaver - Nula stupňú volnosti .Nestárnúci Bond 007 zakotvený v realite. Nový autor o Bondovi 007 nevybočuje od detailného prieskumu. Svet špionáže a kontrarozviedky je svet skratiek a skrátených výrazov a je ich v knihe dosť. Fanúšikovi bondoviek to nijak neprekáža a určite si túto knihu prečíta.
(11. mája 2014 v 17:28)
Havraní princ-krásna romantická knižka,práve som dočítala Všechno o vašni-tiež pekná romantika.
(11. mája 2014 v 19:51)
Julinkina pekáreň,kniha somdostala a potešila ma, dobre som oddýchla Vdaka pani Vasilková
(11. mája 2014 v 20:19)
práve čítam Julinkinu pekáreň...no,Vasilkovú čítam tak jednu za dva roky,pretože je to stále dokola to isté a vždy sa dá hneď na začiatku predvídať vývoj deja...už týždeň sa nemôžem dopracovať ku koncu.Myslela som,že po dvoch rokoch sa niečo zmení,ale opak je pravdou...nenadchla :-(
(11. mája 2014 v 20:26)
Dočítala som Prebúdzanie od Andrei Novosedlíkovej.Odporúčam,zhltla som ju za jeden a pol dňa aj s umývaním okien :-)Mám rada slovenské spisovateľky,ktoré vedia,o čom píšu.
(11. mája 2014 v 20:48)
Joyland od Kinga. Napriek tomu, že som čakala niečo úplne iné. Myslela som, že to bude čisto opis atrakcií s nejakým duchárskym príbehom. Čo z časti aj bol, ale tak dobre napísané, že človek hltá stranu za stranou.
(11. mája 2014 v 20:56)
Tréning väzňa (Paul Wade ) .Skvelá príručka pre všetkých, ktorých už nebaví žiť v "putách slabosti ". Ukáže, ako sa dostať od úplne jednoduchých cvikov až k takým , ktoré Vám na začiatku prídu ako z iného sveta :) . Ako bonus k super postave a obrovskej sile dostanete aj zdravé a pevné kĺby zdarma ;) . Takže je to naozaj výhodná kúpa! Môžem len odporúčať. :)
(11. mája 2014 v 22:54)
Jednoducho mám rada knihy.
(12. mája 2014 v 9:19)
Kazda kniha je pre mna jedinecna, najdem v nej nieco co ma posuva v pred a pomaha my spoznat seba a aj okolie, pochopit ho. Zaujimava kniha, ktora mi pomohla je neplakala som ked otec zomrel
(12. mája 2014 v 9:46)
Soňa Rebrová-Ema,strašne smutná ale pravdivá kniha o boji malého dievčatka s rakovinou a o sile jej mamy,ktorá to všetko musela prežiť
(12. mája 2014 v 11:43)
Určite kniha od Collen Hoover- Maybe Someday. Poslala mi ju kamarátka a presviedčala ma, aby som si ju čo najskôr prečítala. Počúvala som aj pesničky, ktoré ku knihe vyšli...a tie ma chytili za srdce. Preto som sa do nej pustila...vedela som len stručný dej, ale nie všetko. Začiatok bol zaujímavý, ale keď som sa dozvedela, e hlavný hrdina je hluchý a aj tak miluje hudbu a hrá na gitare, dojalo ma to!! Sama som stratila sluch na 60% a preto som sa vzdala svojho sna o hraní na piano, ale...keď čítam túto knihu, mám stále nádej. Texty piesní, ktoré sú v knihe chytia za srdce...láska je tam nádherná. Naozaj odporúčam každému!! :3
(12. mája 2014 v 13:20)
Jedna z najlepsich kniziek ake som.kedy citala je rozhodne The perks of being a wallflower (v slovencine Charlieho male tajomstva) tato kniha je urcena pre masy ludi, ci uz pre teenegerov ktory su prave v Charlieho veku a chapu co sa okolo neho deje alebo pre ludi ktori maju dospievanie uz za sebou, mozno na zaspominanie. Charlie je uzasny chalan ktory ovela viac vnima veci okolo seba a zamysla sa nad nimi ako ludia z jeho okolia. Priala by som kazdemu precitat tuto knihu. Ja som si Charlieho zamilovala. Navzdy. A verim ze po precitati aj vy :)
(12. mája 2014 v 14:14)
Jedna veľmi zaujímavá kniha s názvom Beznádejná od Colleen Hooverovej sa ma naozaj dotkla. Výborné písanie, dobre sa to čítalo, udržala ma v napätí a záver prekvapil. Naozaj dobrá kniha, ktorú odporúčam každému.
(12. mája 2014 v 14:17)
Terapia láskou od Matthewa Quicka. Wau, tak toto bolo niečo úžasné. Skôr ako som čítala knihu som videla film, ale ten nebol až taký dobrý ako práve táto kniha. Tak to aj väčšinou býva. Romantika nechýbala a skvelo opísané situácie dotvárali celky v mojej predstavivosti. Naozaj skvelá kniha, ktorá opisuje silný ale pekný príbeh.
(12. mája 2014 v 14:19)
Joooj London Road od Samanthy Yangovej. Je pravda, že som túto knihu ešte nečítala, ale neskutočne ma láka. Knihy takéhoto typu mám naozaj rada a fakt by ma táto kniha ako darček potešila. Vyzerá, že má skvelý príbeh, zaujímavý, skoro ako stvorený presne pre mňa. Ech keby som ju tak mohla vyhrať...
(12. mája 2014 v 14:22)
Och a keď už som spomínala tú London Road. Tak takisto ma zaujala aj Dublin Street čo je vlastne ešte prvšia časť. Kamarátky o týchto knihách stále hovoria, takisto ako aj o Fifty Shades of Grey. Určite by som si rada nejakú z nich prečítala.
(12. mája 2014 v 17:10)
John Flanagan - Hraničiarov učeň
(12. mája 2014 v 17:12)
Ešte by som rada spomenula, pre deti je veľmi dobrá a poučná séria - Hrozný zemepis alebo Hrôzostrašná história ;) a takisto ma veľmi, veľmi bavila kniha Meno Vetra, s pokračovaním Strach múdreho muža od Patricka Rothfussa ;) čítajte!
(12. mája 2014 v 17:17)
Na vine sú hviezdy - suprová kniha, ten koniec som necakala, bolo to prekvapive, ale je TOP.
(12. mája 2014 v 17:20)
Trilógia Fifty Shades - mala som to zmaknute raz-dva, pre mna bola najlepsia 3, ale vsetky maju svoje caro, nechapem tych, ktori jednotku odmietali citat, lebo je "najuchylnejsia", najlepsi zazitok je ked si precitate vsetky :) odporucam si to precitat, stoji to za to ;)
(12. mája 2014 v 22:13)
Je veľa kníh, ktoré vas dokážu vtiahnúť do deja a pripraviť Vám tak nezapomenuteľný zážitok.Jednou z nich je i kniha HUNGER GAMES. Túto pomerne veľkú trilógiu som zhltla za 3 dni a po jej prečítaní som len ležala na posteli a pozerala na stenu s neskutočným pocitom, ktorý každému dobre zanietenému čitateľovi, je zaručenene známy. len tak na záver, pre tých čo už mali to šťastie a HG prečítali: Fanúšikovia Harryho Pottera si prajú dostať sa do Rokfortu. Fanúšikovia Narnie do Narnie. A Fanúšikovia Hunger Games ...? :) do arény ani veľmi nie ;)
(13. mája 2014 v 14:28)
Celá séria Divergent!! Divergencia, Rezidencia a Experiment! Úžasné knihy! Kamarátka mi o nich veľa krát písala, že si ich mám prečítať skôr, ako pôjdem na film, ale nestalo sa. Najskôr som videla film a ten spravil na mňa výborný dojem. Vybrali podľa mňa výborných hercov, ktorých som ešte nepoznala. :) Hneď som sa v ten deň pustila do knižiek...NESKLAMALI! Ak film je úžasný, tak knihy sú geniálne. Vynikajúci dej, zápletky, kamaráti, sklamania, romantika, ale hlavne BOJ! Naozaj ma koniec neskutočne prekvapil, ale BEATRIS "TRIS" ostane pre mňa Hrdinka, s veľkým H. Odporúčam naozaj každému. :)
(13. mája 2014 v 14:41)
Gustáv Murín - Gorily v podsvetí. Skvelá kniha o podsvetí na Slovensku. Zaujímavé ako sa dokáže prepojiť najväčšia spodina na Slovensku s "váženými" politikmi. Ten kto si prečíta túto knihu určite neoľutuje a môže si spraviť soj vlastný názor na situáciu na Slovensku.
(13. mája 2014 v 17:15)
Courtney Coleová a jej kniha s názvom Ak ostaneš ma veľmi zaujala. Rozhodne by som si ju chcela prečítať a nesmierne by ma jej výhra potešila. Ja mám takéto knihy veľmi rada...
(14. mája 2014 v 5:28)
Nebezpecna laska - tak ti bola kniha pri ktorej máte aj slza tiekla. Pstri medzi knihy ktoré sa daju citat aj opakovane.
(14. mája 2014 v 15:10)
Kniha od Majky Demitrovej 38. Nádherná knižtička básní, z lásky, o láske pre jej životnú lásku. ON boli vynikajúci hráč, rodič a VZOR! Jej básne vyjadrujú veľmi veľa emócií. Skutočne knižka, ktorá sa len tak nevidí.
(14. mája 2014 v 15:51)
kniha od Jany Benkovej Zlatíčko. Kniha odhaľujúca skutočnosť dnešnej doby
(14. mája 2014 v 17:03)
Terapia láskou od Matthewa Quicka. Wau, tak toto bolo niečo úžasné. Skôr ako som čítala knihu som videla film, ale ten nebol až taký dobrý ako práve táto kniha. Tak to aj väčšinou býva. Romantika nechýbala a skvelo opísané situácie dotvárali celky v mojej predstavivosti. Naozaj skvelá kniha, ktorá opisuje silný ale pekný príbeh.
(14. mája 2014 v 17:04)
Jedna veľmi zaujímavá kniha s názvom Beznádejná od Colleen Hooverovej sa ma naozaj dotkla. Výborné písanie, dobre sa to čítalo, udržala ma v napätí a záver prekvapil. Naozaj dobrá kniha, ktorú vrelo odporúčam každému.
(14. mája 2014 v 17:06)
Sophie Kinsella - Mám tvoje čislo. Kniha ma neskutočne zaujala. Naozaj by som si ju chcela a aj plánujem si ju prečítať. Obsah lákavo napísaný a páči sa mi aj výborné hodnotenie tejto knihy. Snáď sa mi ju raz podarí si prečítať.
(14. mája 2014 v 17:07)
Ech..London Road od Samanthy Yangovej. Je pravda, že som túto knihu ešte nečítala, ale neskutočne ma láka. Knihy takéhoto typu mám naozaj rada a fakt by ma táto kniha ako darček potešila. Vyzerá, že má skvelý príbeh, zaujímavý, skoro ako stvorený presne pre mňa. Ech keby som ju tak mohla vyhrať...
(14. mája 2014 v 17:08)
A ešte ku tej London Road. Tak takisto ma zaujala aj Dublin Street čo je vlastne ešte prvšia časť. Kamarátky o týchto knihách stále hovoria, takisto ako aj o Fifty Shades of Grey. Určite by som si rada nejakú z nich prečítala.
(14. mája 2014 v 17:51)
George R.R. Martin - Hra o trúny
(14. mája 2014 v 18:27)
Včera večer som dočítala historicko-romantickú knižku Osud si cestu nájde.Pekná chvíľka strávená pri tejto knižke.
(14. mája 2014 v 18:48)
Od môjho posledného komentáru som prečítala ďalšie dve knihy, tá prvá bola od Lisy Kleypasovej Modrooký diabol - príbeh mladej Haven, ktorá sa vydala za svojho kolegu z univerzity, z ktorého ss neskôr sa postupne stane surovec a tyran, ktorý sa nezastaví ani pred psychickým a fyzickým týraním. Pritom jej otec nesúhlasil s týmto sväzkom, dcéru vydedil, čo bolo tiež jednou z príčin násilia jej manžela. Haven od neho napokonn utečie, ale znovu sa stretne s "modrookým diablom", do ktorého sa zaľúbi, toho jej otec tiež neschvaľuje a ani jej dvaja bratia-jej ochrancovia. Hardy je bohatý naftár, ktorý sa k svojmu majetku a peniazom dopracoval vlastnými rukami postupne ako robotník na plošine.Ako príbeh skončí, či si dá Haven poradiť od svojich blízkych sa dozviete, ak si knihu prečítate.Oplatí sa.
(14. mája 2014 v 19:56)
Michail Bulgakov - Majster a Margaréta. Veľmi zaujímavá a napínavá knižka, zaujala ma mystickou atmosférou plnou neočakávaťeľných zvratov.Autor má veľmi svojský štýl písania,plný humoru ale aj hlbokých myšlienok hodných zamyslenia. Odporúčam všetkým náročným čitateľom. :)
(14. mája 2014 v 21:34)
Trilogia Hunger Games- uplne úžasné knihy. Nedá sa od nej odtrhnúť :-) . Prečítala som celu trilogiu za 5 dni a musim ju čitať znovu a znovu.
(14. mája 2014 v 22:55)
Nicholas Sparks - Správa vo fľaši,táto kniha ma upútala ihneď, prečítala som ju jedným dychom, myslím si, že upúta nejedného čitateľa a taktiež kniha - Zoznam všetkých želaní od Lori Nelsonovej Spielmanovej - krásny beletria, kde človek nájde nečakané, až po nájdení zložitých úloh, ktoré zanechala matka svojej dcére Brett, keď chce zdediť milionové dedičstvo. No, Brett príde nato, že je niečo krajšie a dôležitejšie ako milióny. Tieto knihy ma naozaj veľmi zaujali a odporúčam všetkým knihomoľom :)
(15. mája 2014 v 8:49)
Michal Viewegh Román pro muže tak ako aj Román pro ženy.Tieto knihy si zamilujete na prvý krát, o filmoch ani nehovorím. Sú úžasne podané, plné humoru, a každodenných starostí aj radostí. Vrelo odporúčam. Veľmi pohodové čítanie.
(15. mája 2014 v 9:39)
Teraz citam knihu Bodka v adresari od Jarmily Repovskej.Pise sa tam o zene.ktora pride o muza a stara sa sama o dve dospievajuce deti,zatial ma velmi zaujala,odporucam precitat.
(15. mája 2014 v 10:33)
Dominik Dán - Beštia, vynikajúca kniha, odporúčam ako aj všetky knihy od Dána. Mám ich prečítaných 18, takže viem, čo hovorím :-)
(15. mája 2014 v 12:30)
Tom Nicholson - Gorila , nie je pohodová kniha. Každý si utvorí v tichosti svoj názor. Zostanú nám iba otázniky . Aké si naše Slovensko ? Ako by mohli dobrí ľudia zmeniť tunajšiu politiku k lepšiemu ? Dá sa odstrániť úplatkárstvo a korupcia ? ...............
(15. mája 2014 v 12:56)
Rhonda Byrne - The Secret - Tajomstva : Táto kniha je skvelá pre ľudí v akomkoľvek veku. Opisuje náš život a možnosti jeho zlepšenia. Opisuje že za každým úspechom stoja neúspechy. Prečítate ju jedenkrát a budete chcieť znova. Pri ďalšom čítaní však nájdete skrytý význam. Vrelo odporúčam.
(15. mája 2014 v 13:36)
Alexandra Potter - Kto je to dievca? ..to je skvela kniha ktorej citanie ma naozaj bavilo. bol to vianocny darcek a precitala som ju za menej ako mesiac...Alexandra pise putavou tinedzerskou recou..skratka super!
(15. mája 2014 v 13:55)
Becca Fitzpatricková- zavrhnutý. Nadherna kniha o padlych anjeloch. Clovek si po takejto knihe nie je isty, ci naozaj daky neexistuju. Krasna romanca o Nore a Patchovi, ktora vas chyti za srdce. Knihu odporucam vsetkym mladým. :-)
(15. mája 2014 v 17:16)
Ak tuzite po napati a a novych vedomostiach, rozhodne si precitajte (ak ste to.este nespravili) Inferno. Browna mam uz precitaneho odpredu odzadu, avsak tato knizka je ina ako jeho ostatne. Dokym v inych sa vlastne dej zaklada na fakte ktory nemusi byt znamy vacsine ludi a konieckoncov je ututlavany a dej sa skonci tak akoby sa aj teraz mohlo na.svete odohravat nieco velke a vy by ste o tom ani nevedeli, v Inferne sa problematika na konci knihy konci ovela razantnejsie a mozem povedat aj velmi neocakavane. Rozhodne odporucam aj ak mate radi Danteho. Uzasna kniha :)
(15. mája 2014 v 17:54)
Bruno Ferrero : Vôňa ruže, je krásna kniha krátkych príbehov, ku ktorej sa vždy rada vrátim a čítam si jeden príbeh každý večer pred spaním, vrelo odporúčam každému, kto nemôže v noci zaspať... :-)
(16. mája 2014 v 8:20)
Enja Rúčková- Môj nevlastný brat. Super pohodová kniha, od ktorej sa človek nevie odtrhnúť, kým ju nedočíta. :) Preto som ju prečítala za jeden deň a večer. :D Enja (moja naj autorka :3) vymyslela vtipné a milé postavy, ktoré človek nemôže nemilovať. :) Odporúčam naozaj každému mladému. :)
(16. mája 2014 v 8:27)
Andy Hric- Inventúra. Jedna z mála kníh tohto typu, ktoré som sa odvážila prečítať. Ako sám povedal, v knihe si naozaj nedáva "servítku pred ústa". Napísal, čo si myslí o slávnych ľuďoch, ktorých bežne poznáme a možno stretávame na uliciach. Na nič sa nehrá, vykresľuje sa taký, aký je. Možno nepatrí k tým, ktorých mám v obľube, ale jeho kniha je naozaj dobrá.
(16. mája 2014 v 15:23)
Beznádejná od Colleen Hooverovej. Tak to bolo niečo! Kniha sa mi neskutočne páčila, čítala sa dobre, romantika nechýbala a napätie tiež nie. Ani sa nečudujem, že je označovaná ako svetový bestseller. Odporúčam všetkým či už beznádejným alebo aj tým s nádejou ;)
(16. mája 2014 v 17:28)
Prečítala som ďalší romantický príbeh od Julie Garwood: Výkupné, odporúčam, kto má rád romantické, s dobrou zápletkou....je to príbeh nevinnej Gillian, ktorej nemilosrdný a chamtivý barón Alford zavraždil otca a hodil naňho aj zločin, ktorý spáchal on sám.V hre je aj drahocenný poklad, vzácne skrinka, ktorú chce získať za každú cenu....Z Gillian vyrastie krásavica a za pomoci statočných dvoch škótskych hrdinov-krásavcov hľadá kľúč k tajomstvu a zmiznutej záhadnej skrinke, tiež k svojej minulosti. Vďaka pomoci a láske sa jej podarí doviesť všetko do šťastného konca. Knihu som čítala už druhý raz, ale tieto pekné príbehy sa nezunijú. No a už mám rozčítanú ďalšiu - Vojvodova pomsta od Georgette Heyerovej. Tak, dočítania, moji milí......
(16. mája 2014 v 17:51)
Nedávno som čítala knihu Zber kostí , ktorú napísala Samantha Shannonová. Prečo túto knihu ?Pretože je to niečo originálne a skvelé. Na začiatku bolo veľa informácii a už som si myslela , že ju nedočítam . Na konci knihy som si ďakovala, že som to s ňou nevzdala pretože teraz patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy. Páči sa mi , že zďaleka nepatrí medzi knihy ktoré sa páčia len tínedžerom, ale už vôbec to nie je kniha len pre dospelých . Skrátka je určená každému. Nechýba v nej nič čo by v správnej knihe malo byť. Ale darmo rozprávať .. treba prečítať !
(16. mája 2014 v 19:04)
Chystám sa na knihu: Ženy z bloku 10. Lékařské pokusy v Osvětimi od spisovateľa Hansa Joachima Langa
(16. mája 2014 v 19:06)
Začala som čítať knihu Na vine sú hviezdy :) Žial,čakala som,že bude lepšia.Ale každá kniha je dobrá knihy.Hlavne sa mi páčia ako je to "preplietané" smutnými,ale aj zábavnými chvíľami :)
(16. mája 2014 v 19:09)
Leila Meachamová - LÁSKAVEC kniha pre tých ktorí majú radi romantický príbeh s dobrou zápletkou. Kniha od ktorej sa tak ľahko neodtrhnete a budete ju chcieť prečítať hneď... všetko pôjde bokom ( hovorím z vlastnej skúsenosti) ...Odporúčam
(16. mája 2014 v 19:18)
Tatiana Melasová - Tovar; je to zaujímavá, autobiografická kniha o autorke, ktorá niekoľko rokov plávala v drogách, až sa ocitla v rukách muža, ktorý pracuje s takýmto ľudským "odpadom" a dostala sa z toho. Knihu som čítala pred niekoľkými rokmi, ale je veľmi skvelá.
(16. mája 2014 v 19:45)
Louise L. Hayová - Miluj svoj život. Táto kniha ma vnútorne neskutočne obohatila. Ukázala mi silu ľudského vedomia, silu človeka, ktorý vlastnou sebavýchovou, sebaláskou a sebadisciplínou dokáže milovať seba a zároveň odpúšťať iným, čo je pre väčšinu z nás veľmi ťažké. Je to kniha s veľkým "K", ktorú má zmysel prečítať si.Odporúčam čitateľom, čo sa umárajú nenávisťou k ľuďom, ktorí im ublížili. Treba žiť pre prítomnosť.
(16. mája 2014 v 20:32)
Skvelá je tiež kniha Veronika sa rozhodla zomrieť (Paulo Coelho)". Páči sa mi celé jej spracovanie a čo sa vlastne kniha snaží povedať. Je o tom ako je niekto na vonok úplne spokojný , ale vnútri cíti niečo úplne iné.Všetky tie myšlienky a pocity sú tam opísané a vysvetlené.Tiež je skvelé ako sa vyvíjajú aj vedľajšie postavy a čo všetko dokážu. Skvelá kniha so skvelou myšlienkou prečo si vážiť život .
(17. mája 2014 v 9:17)
ked som na Vianoce dostala knihu Iba jeden den od Gayle Formanovej, tak som stale odkladala citanie lebo som si myslela, ze ma ta kniha nebude bavit. Ale ked som ju uz konecne otvorila, tak za 2 dni som uz nemala co citat. Strasne sa mi pacila ta kniha, ten pribeh , ake maju mladi ludia moznosti cestovat , spoznavat svet, novych ludi. odporucam a dalsi diel Iba jeden rok tak isto :)
(17. mája 2014 v 9:21)
Odporúčam knihu Nehabnica Sarbjit Kaur Athwalová jednoducho krásna kniha :)
(17. mája 2014 v 9:22)
Marek Zakopcan Nevinni zmatkari. Je to o mladych ludoch,ktori este len hladaju samych seba a o ich zivotnych situaciach.
(17. mája 2014 v 9:25)
Svedkyna ohna - vrelo odporúčam. Aj všetky knihy tohto autora
(17. mája 2014 v 9:36)
Kníh je viac, ktoré by som prečítala...keby mal deň viac hodín...:) Možno tentokrát by som sa rozhodla pre romantickú Steelovú : Až na veky, alebo od Kinga, : Žiarenie. Momentálne mám rozčítanú : Odsúdená...uvidím ako sa vyvinie . Hľadám knihu podobnú ako Egypťan Sinuhe. Pomôžete mi ????
(17. mája 2014 v 9:44)
mám rozčítanú knihu Pomaľované vtáča(Jerzy Kosinski),zatiaľ celkom dobrá,vraj trošku pre silnejšie povahy,tak uvidím :)
(17. mája 2014 v 9:49)
Odporucam kazdu knihu, kazdemu cloveku. Vsetky knihy su krasne, je len na citatelovi,na aky zaner sa da. Knihy su pre ludi tym, cim su kridla pre vtaky :-)
(17. mája 2014 v 9:55)
Rada citam knihy od Jo Nesbo aj teraz mam rozcitanu Snehuliaka . Je to kniha plna napetia
(17. mája 2014 v 9:55)
Rada citam knihy od Jo Nesbo aj teraz mam rozcitanu Snehuliaka . Je to kniha plna napetia
(17. mája 2014 v 9:56)
Rada citam knihy od Jo Nesbo aj teraz mam rozcitanu Snehuliaka . Je to kniha plna napetia
(17. mája 2014 v 10:20)
Storočného starčeka som už síce čítala,ale by som ho veľmi chcela mať aj na poličke
(17. mája 2014 v 10:39)
velmi rada čítam všetko z evitapressu, ich knihy su proste super :)
(17. mája 2014 v 11:05)
Kniha Nekonečná láska. Nádherný príbeh mladej lásky. Jedna z mála kníh (myslím, že aj jediná), ktorú som prečítala z pohľadu chalana a milovala som to. Nádherný dej a romanca, ktorú si asi praje každý mladýc človek (ja nie som výnimka :D ). Odporúčam NAOZAJ každému.
(17. mája 2014 v 11:08)
Včera som bola vrátiť do knižnice Majstra šarkanov - škoda...
(17. mája 2014 v 11:14)
Dnes som dočítala knihu Srdcia, čo našli lásku ( Anton Habovštiak ) Odporúčam prečítať túto knihu, aj keď už nepatrí medzi tie najnovšie, je aj tak krásna :)
(17. mája 2014 v 11:36)
Prave som docitala knihu Julinkina pekaren, je skvela, odporucam
(17. mája 2014 v 12:23)
Paulo Coelho Čarodejnica z Portobella ..Čo kniha, to iný pisateľský štýl, iné prostredie aj hlavný hrdinovia. Jeho knihy sú skvelé, ak ich posudzujete srdcom a čítate v správnom čase..:-) Svojim spôsobom som si zamilovala každú z nich, ich myšlienky sa stali mojou súčasťou a postavy mi veľmi prirástli k srdcu. Čarodejnica z Portobella nie je výnimkou. Určite odporúčam ľuďom ktorých už omrzeli klišeovité romány. Ale tato je proste topka, najlepsia
(17. mája 2014 v 13:37)
Nerada čítam knihy, ale keď ma nejaká nadchne, neviem prestať, pokiaľ ju nedočítam do konca. Čítanie kníh pokladám za stratu času. Ale dobrej knihe tú stratu rada odpustím. Odporúčam posledne čítanú knihu Julinkina pekáreň.
(17. mája 2014 v 14:27)
Milujem čítanie od malička, knihu si vyberám podľa môjho aktuálneho rozpoloženia. Pred pár týždňami som si prečítala nádhernú knihu od G. G. Marqueza - Spomienka na moje smutné pobehlice a hneď si ma tento autor získal, je veľká škoda, že svet o takého úžasného spisovateľa prišiel. Ďalšími knihami, ktoré ma oslovili v minulom mesiaci boli oddychové knižky Manželská pasca a Dohodnuté manželstvo od Jennifer Probstovej, knihy som objavila v minulom letáku Media Klubu, oslovili ma obsahovo i cena bola priaznivá a po prečítaní môžem knihy odporúčať každému, kto má rad romantiku. Naozaj boli veľmi príjemné a v tomto daždivom počasí sú dobrým spoločníkom :). Dnes sa už chystám na N. Sparksa a jeho knihu - To najlepšie zo mňa, som veľmi zvvedavá, či nestratil na kvalite a i táto kniha ma pohltí, tak ako jeho predchádzajúce.
(17. mája 2014 v 17:07)
Pred pár dňami ma oslovila knižka, ktorú napísal Todd Lynn Vincent Burpo a volá sa "Nebo nie je výmysel. Páči sa mi, že je podľa skutočnej udalosti a ja neskutočne milujem knihy ako je táto. Je dôležité poznávať tento svet, ale kto by nechcel spoznať aj iný svet? No a prostredníctvom tejto knihy sa to dá perfektne zvládnuť. Len ju stačí otvoriť a dozviete sa niečo úžasné a možno aj zmeníte pohľad na svet. Skvelá knižka.
(17. mája 2014 v 19:12)
Ako som upevnila svoju vieru v existenciu Boha v knihe „Nebo nie je výmysel“. Autor: Todd Burpo a Lynn Vincentová „V nebíčku ženy a deti musia stáť bokom a iba sa pozerať. Tak som sa tiež postavil a pozeral sa“. Prekvapilo ma, že hlas mal viac - menej radostný, akoby, hovoril, že videl celkom dobrý film. „Ale muži musia bojovať. Bol si tam aj ty ocko. Aj ty si musel bojovať.“ Skúste nezísť z cesty, keď počujete čosi také. Zvuk pneumatík kĺžucich sa po asfalte mi hučal v ušiach ako ohlasujúce kvílenie. Zasa som si začal lámať hlavu nad otázkou „nebeského času“. Predtým Colton hovoril o minulosti a o stretnutiach so zosnulými. Lenže teraz mi prezradil, že popri všetkom ešte nazrel aj do budúcnosti.“ Kniha je v žltom obale. Je to krásny a jednoduchý obal, na ktorom je znázornená hlavná postava malého chlapčeka. Jej obsah je napísaný veľmi laicky, čo ma na knihe upútalo. Niekedy sú síce zložitejšie myšlienky dobré na zamyslenie, ale aj tie jednoduché majú svoje veľké čaro. Hlavná pointa je v existencii neba a Boha očami dieťaťa. Kniha je napísaná skutočnou udalosťou, ktorá chytí za srdce ľudí všetkých vekových kategórii. Je napísaná jazykom dieťaťa, preto ju pochopí a zahltí sa do nej aj malý čitateľ. Knihu odporúčam pre veriacich ľudí, ale aj neveriacich ľudí. Veriaci v nej nájdu zahĺbenie a neveriaci možno nádej. Ľudia sa stále budú deliť na veriacich a neveriacich. Ja osobne verím v Boha. Neviem si predstaviť tento život na zemi bez neho. Má určitú hodnotu, určitý cieľ, ktorý je raz ľahký, raz ťažký. Prináša nám ovocie vo forme radosti, smútku, bolesti, ponaučenia. Nič nie je krajšie ako veriť niekomu a keď je to Bohu, je to dokonalé. Neveriaci by mi odpovedal, že mu mám Boha ukázať, alebo sa spýtajú na zákerné choroby vo svete. To je hneď ich prvá otázka ak príde na tému o viere. Zvláštne, nikdy sa nespýtajú prečo sú niekedy šťastní, keď pociťujú napr. lásku, keď sú zaľúbení. Každý sa stále pýta na to čo je vo svete zle, nikto sa vtedy nepýta odkiaľ je dobro a zázraky, ktoré sa dejú každý deň. Láska, môže byť klamlivá, najkrajšia, najzraniteľnejšia. Nikto ju nevidí, každý ju len cíti v podobe ľudí, ktorí nám Boh zaslal do cesty. Každý jeden človek nám v živote niečo dá. Určíte aj malý Colton po prečítaní tejto krásnej knihy. Zaujali ma hlavne myšlienky stvorročného chlapčeka, ktorý bol počas svojej operácie v nebi. Stretol sa s ľuďmi o ktorých neskôr rozprával svojim rodičom. Myslím, že je pre ľudí veľkým zamyslením, ako mohol tak malý chlapec vedieť to o čom nikdy nemohol počuť. Knihu vrelo odporúčam. Môžete sa zamýšľať a formovať vaše myšlienky, no názor na knihu je v každom z nás. „Ocko a má ten ujo v srdci Ježiška? “
(17. mája 2014 v 22:52)
George R.R. Marin - Hra o tróny
(18. mája 2014 v 11:41)
Skutočné nebo - Príbehy ľudí, ktorí nazreli do života po smrti -----> Theresa Cheungová. Wau!
(18. mája 2014 v 19:16)
Ja odporúčam od Zuzky Šulajovej Dievča z minulosti. Niekto si povie, že by ho to nebavilo, pretože sú tam historické časti a niektorých nebaví dejepis. nedajte na prvý dojem! Verte tomu, že keď sa začítate, práve tie historické časti vás budú uchvacovať a nebudete sa vedieť dočkať, kedy pretočíte na ďalšiu stranu! Budete živo prežívať všetky útrapy s Ellen, dokonca to potlačí aj časti v normálnom svete, kde sa nachádza Miška a Izabela. Určite odporúčam. :)
(18. mája 2014 v 19:20)
Todd Burpo - Nebo nie je vymysel..Necakala som ze kniha ako je tato vo ne vzbudi take zvlastne pocity..Je velmi pekne napisana, jednoducho sa cita. Obdivujem ako Colton perfektne opisuje veci neopisatelne. Dozvedela som sa mnozstvo novych informacii ktore som ako veriaca ani len netusila. Je skvele ze sa jeho rodicia rozhodli napisat Coltonov pribeh a vydat knihu. Nebyt nej by som sa mozno veci a skutocnosti ake to je v nebi mozno nikdy nedozvedela. A za tuto moznost, dakujem. Nebo naozaj nie je vymysel...
(18. mája 2014 v 20:34)
Úplne každému odporúčam knihu Maybe Someday od vynikajúcej spisovateľky Colleen Hoover.Krásny príbeh lásky, ktorý chytí za srdce. Už epilóg je zaujímavý. A od prvej kapitoly je to stále lepšie a lepšie. Najskôr som si myslela, že to bude len hudba, ale nakoniec to bolo aj niečo viac...to, že každý človek má dáku chybu a aj tak si môže splniť svoj sen a zamilovať sa. Neuveriteľne ma prekvapilo, že hlavný hrdina bol nepočujúci tak, ako ja. :) A hral na gitare. Bolo to fascinujúce. A tie piesne...ten ich text...WOW! Chytia vás za srdce a po malých kúskoch ho budú kradnúť, pokým knihu neprečítate. Skutočne odporúčam každému!! Kniha, ktorá vám pomôže nahliadnuť do sveta nepočujúcich v krásnom podaní. :-)
(18. mája 2014 v 21:55)
Prázdne miesto od Rowlingovej.Veľmi zaujímavè osudy rodín a politickè čachre machre.Na rozdiel od HP a Volanoa kukučky zasa úplne niečo inè.Dosť nadávok, veľa negatívnych situácii a veľmi zaujímavý záver, KTORÝ BY SOM NEČAKALA
(18. mája 2014 v 23:48)
Snehuliak od Jo Nesba kniha je super odporucala by som ju milovnikom kriminalok.
(19. mája 2014 v 14:48)
Kniha Angelopolis od Danielle Trussoniovej je pokračovaním knihy Angelologia. Sú to bestselery a ja ich milujem! Odporúčam tým, ktorí milujú záhady o anjeloch, ktorí žijú medzi nami.
(19. mája 2014 v 19:05)
Sir A.C. Doyle - Sherlock Holmes :)
(19. mája 2014 v 19:07)
Kniha Premeny tatranských osád.. krásne fotografie, pútavý text, no najmä zaujímavosti z našich úchvatných vysokých tatier :)
(19. mája 2014 v 19:08)
Všetky knihy od Dana Browna sú super. Vrelo odporúčam jeho najnovšiu knihu Inferno. Určite stojí za to prečítať si ju.
(19. mája 2014 v 19:10)
najnovšie ma veľmi zaujala kniha od Anne Riceovej-Vlčí dar. Nemám rád knihy typu fantasy,ale táto bola úplne super.
(19. mája 2014 v 19:11)
vždy každému všade odporúčam knihy z Evitapressu. Ich knihy sú plné dnešnej doby, lásky,smútku, no hlavne výhry nad sebou. Najviac sa mi páčia knihy od Evity ale aj Tatiany Čuperkovej. Vrelo odporúčam knihu Všetko alebo nič. Je skvelá.
(19. mája 2014 v 19:14)
Mojou osobnou vášňou sú knihy. Najviac som si zamilovala trilógiu Fifty Shades. Knihy plné vášne,erotiky, prekonávania prekážok, túžbe po láske. Naozaj- odporúčam. Zamilujete si ich.
(19. mája 2014 v 19:14)
Práve dočítavam Analfabetku Betku,je skvelá. Predtým som čítala aj 100 ročného starčeka a túto sobotu som dokonca zhliadla aj jeho filmovú verziu. Ale ! Musím zhodnotiť, že kniha je 100krát lepšia, ako vždy.... a pekná kniha za koment by ma isto potešila, keďže už nemám čo čítať :)
(19. mája 2014 v 19:21)
Máte radi pohodu? Klasiku? To čo poznáte a milujete? tak určite si prečítajte knihy od Márie Poledňakovej. Či je to kniha Jak dostat tatína do polepšovny alebo Jak vytrhnout velrybe stoličku,S tebou me baví svet-určite vás zahreje ako horúci čaj v mrazivom období.Úžasná klasika, ktorú každý z nás pozná z filmového plátna. Prezradím vám, knihy sú jedinečné. Najlepšie. Odporúčam! :)
(19. mája 2014 v 19:25)
Náučná literatúra,literatúra na rozvoj to je moje. Určite odporúčam knihy od R.Kyiosakiho. Vždy dá úžasny nápad, ako zbohatnúť,dá sposob, akým človek vidí svoje chyby, kde ich robí, ako ich robí. Človek sa učí celý život, no keď ma takéto knihy, ako ho motivujú, tak učenie sa stáva radosťou.
(19. mája 2014 v 19:25)
Úplne každému odporúčam knihu Maybe Someday od vynikajúcej spisovateľky Colleen Hoover.Krásny príbeh lásky, ktorý chytí za srdce. Už epilóg je zaujímavý. A od prvej kapitoly je to stále lepšie a lepšie. Najskôr som si myslela, že to bude len hudba, ale nakoniec to bolo aj niečo viac...to, že každý človek má dáku chybu a aj tak si môže splniť svoj sen a zamilovať sa. Neuveriteľne ma prekvapilo, že hlavný hrdina bol nepočujúci tak, ako ja. :) A hral na gitare. Bolo to fascinujúce. A tie piesne...ten ich text...WOW! Chytia vás za srdce a po malých kúskoch ho budú kradnúť, pokým knihu neprečítate. Skutočne odporúčam každému!! Kniha, ktorá vám pomôže nahliadnuť do sveta nepočujúcich v krásnom podaní. :-)
(19. mája 2014 v 20:21)
Odporúčam knihu Angeologia. Uplne ma dostala. Zhltla som ju za jeden den.Bola naozaj úzasna. tesím sa na ďalsiu knihu od autorky.
(19. mája 2014 v 20:33)
Možno by Vám prišlo vhod niečo strašidelné, niečo napínavé a možno i niečo, čo vám spomalí krv v žilách, preto Vám všetkým odporúčam knihy od Stephena Kinga, je už dlhoročným Top autorom hororových románov, ktoré Vás prinútia sa báť a v napätí Vám spôsobia husiu kožu. :) Príkladom je kniha Carrie, ktorá bola aj sfilmovaná (kniha bola lepšia), ktorá je o mladej dievčine, ktorá v sebe počas svojich problémov, ktoré má v škole a pri fanaticky kresťanskej matke- objaví schopnosť telekinézy... a čo sa stane ďalej? Siahnite po knihe a prečítajte si! :)
(19. mája 2014 v 21:14)
Každému vrelo odporúčam knihu 666 anjelov od Pavla "Hiraxa" Baríčáka! Je to dokonalá kniha, dostala som ju k Vianociam. Je o tom, aký vie byť život zlý aj dobrý a nekončí sladkým happyendom. Ale je skvelá pre tých, ktorí radi čítajú knihy zo života.
(20. mája 2014 v 11:31)
momentálne som dočítala knihu Sukničkár od Karin Krausovej-super vykreslený mužský svet očami ženy,mohli by si to prečítať hlavne muži.......
(20. mája 2014 v 17:01)
Dnes som bola v knižnici vrátiť Majstra šarkanov-odporúčam a požičala som si Mesto kostí, už sa na ňu teším,začnem ju čítať hneď ako skonči hokejový zápas v telke.
(20. mája 2014 v 17:19)
kniha Zlatíčko od Jany Benkovej vrelo odporúčam každej žene. Zabavíte sa na nej, pousmejete, no niekedy možno aj zamyslíte nad tým, aká je vlastne skutočnosť. Kniha je strašne pohodová-čítanie na každý deň.
(20. mája 2014 v 17:59)
Milovanie po mexicky od Ivany Ondriovej.Podľa názvu si každý pomyslí,že je to kniha plná milovania a zmesi toho krásneho. No ak si ju zoberiete do rúk, začítate sa do nej, pochopíte, prečo to tak nie je…Karolína je slovenska, ktorá odišla do zahraničia a našla si lásku. Takú tú mexickú. Lenže tá láska sa premenila na niečo úplne iné. Boj o prežitie. Určite odporúčam každému čitateľovi. Príbeh je síce fiktívny no veľmi reálny z dnešnej doby.
(20. mája 2014 v 18:03)
Schudla som 45kg za jeden rok.SKVELÉ. Každý si pomyslí,že je to vlastne typická kniha plná diét,každodenného obmedzovania, ba sebatýrania. Nie.Pravdou je presný opak. V knihe nie je ani jeden drastický návod na to, ako schudnúť. Kniha nám ponúka príbeh autorky Whitney Holcomble ktorá trpela obezitou.Jej najväčšie eso na chudnutie bol pohyb, zelenina, ovocie. Poskytuje návod, ako schudnúť, ako sa cítiť vo vlastnom tele lepšie,no aj to, že ak človek chudne, môže si ďať aj čokoládu. Vrelo odporúčam.
(20. mája 2014 v 20:04)
každému by som odporúčila trilógiu Fifty shades. Každý to v dnešnej dobe odsudzuje, vraj to nie je dobrá literatúra,a nie je to ani priemer. Tiež som si to myslela.Myslela som si že autorka chce silou mocou niečím zaujať, tak vydala takéto knihy. Lenže opak bol iný. Jasný. Hneď ako som sa začítala, som si tie knihy obľúbila, nevedela som sa od nich odtrhnúť. Sú písané tak, že aj keď chcete prestať čítať, tak neprestanete. Čítate,čítate a čítate. Nájdete v nej erotiku, lásku, veľa lásky, zúfalstva, no najmä napätia ako to celé skončí, dopadne, alebo bude pokračovať. Každá žena by si mala prečítať tieto knihy. Určite si ich zamiluje nejedna z nich.
(20. mája 2014 v 20:20)
Odporúčil by som knihu Prečo jednotkári pracujú pre trojkárov a dvojkári pre štát od Roberta Kiyosakiho. To že je to v živote presne tak, ako názov knihy tvrdí aj úspešný Robert.Nie známky na vysvedčeniach, v škole sú všetko. Podstatné je to, čo sme sa naučili, čo máme v hlave, či to vieme využiť v praxi, a ako dobre to vieme premeniť na zisk, čiže peniaze. V knihe opisuje metódy, ako by sme mali správne učiť naše deti, učiť ich to, čo je pre nich v živote podstatné a potrebné na to, aby obstáli, aby sa stali úspešnými. Určite by si to mal prečítať každý,kto chce zmeniť svoj život, nabudiť sa, alebo len motivovať.
(20. mája 2014 v 20:23)
Čítali ste Židovku? Úžasná kniha. Citlivá, pútavá a silná. - citovala som Vás a nemám viac čo dodať... a ešte mám rozčítanú Colette - drsná, z tábora smrti, ale plná života
(20. mája 2014 v 21:16)
milujem Tatry a všetko s nimi spojené. Tí, ktorí ich maju radi, si určite prídu na svoje v knihách o tatrách. Najlepšia čo som čítal, ku ktorej som sa dostal je Premeny tatranských osád. Celý vývoj od začiatku až do teraz. Krásne obrázky, fotografie z minulosti, súčastnosti. Kniha je určite zážitkom.
(20. mája 2014 v 21:51)
Dan Brown, každý by si mal určite prečítať aspon jednu knihu od neho. Je kultovy, a tie jeho knihy-uzas.Odporučam.
(20. mája 2014 v 21:53)
v pondelok som si kúpila knihu NAKONIEC PRÍDE LÁSKA ( Mary Baloghova ) Mám niekoľko jej kníh a odporúčam každému, kto má rád a číta historické romány. :-)
(20. mája 2014 v 22:21)
a ja chcem knihu nemam co citat a potom sa podelim o pocit z nej:)dakujem
(20. mája 2014 v 22:49)
Sylvia Dayová je neskutočná. Napísala trilógiu:Obnažená, Spútaná a Neskrotená. Jej knihy sú populárne po celom svete, a myslím si, že by si ich mala prečítať každá žena, možno aj nejaký ten chlap. Vzrušenie, láska,beznádej, strach zo straty inej osoby, závislosť na tom druhom a všetko iné vám poskytne táto kniha. Pousmejete sa,vyjde vám nejedna slzička a na konci skonštatujete že to bolo úplne krásne, nezabudnúteľné. Vrelo odporúčam každému. Neolutujete.
(21. mája 2014 v 8:31)
Nevidím,nepočujem,milujem od Ivi Kučerovej.Síce je to už trošku staršia kniha, ale odporúčam.Veľa sa nasmejete
(21. mája 2014 v 9:02)
ja mam rada hlavne romanticke romany to ma upokojuje cas na citanie mam aj cez den aj vecer kedze som TZP len stale mi je luto ze nemozem si dovolit vsetky kupovat knihy su moji priatelia a laska na cely zivot
(21. mája 2014 v 9:03)
ja mam rada hlavne romanticke romany to ma upokojuje cas na citanie mam aj cez den aj vecer kedze som TZP len stale mi je luto ze nemozem si dovolit vsetky kupovat knihy su moji priatelia a laska na cely zivot
(21. mája 2014 v 9:10)
Milujem knihy....a preto som sa rozhodla študovať Editorstvo a vydavateľskú prax, ktorého neodmysliteľnou súčasťou sú knihy, knihy, knihy.... takže, čas na knihu je vždy a všade :-) Aspoň v mojom prípade.
(21. mája 2014 v 9:13)
Mam rada kriminalky aj tiez romanticke knihy terz som docitala od Jo Nesbo Snehuliaka.bola super
(21. mája 2014 v 9:14)
Mam rada kriminalky aj tiez romanticke knihy terz som docitala od Jo Nesbo Snehuliaka.bola super
(21. mája 2014 v 9:15)
Mam rada kriminalky aj tiez romanticke knihy terz som docitala od Jo Nesbo Snehuliaka.bola super
(21. mája 2014 v 9:15)
Priznám sa, že keď mám dobrú knihu po ruke alebo úplne novú, nájdem si čas na ňu aj ráno, poobede alebo aj večer.Ale samozrejme treba aj niečo robiť, takže keď je práca, tak kniha ide bokom ale nie na celý deň :-) B-) Večer ju mám opäť v rukách...
(21. mája 2014 v 9:22)
Čítam Colette, za normálnych okolností - kedykoľvek, keď mám čas. Teraz mám čas kus obmedzený, som pri dcére v Nemecku, vnuk je pol dňa vo škôlke, zvyšok trávime spolu - užíva si ma, kým som tu - spolu sa hráme, ideme na prechádzku, zaspávame večer... knihu čítam alebo dopoludnia alebo neskoro večer, ak sa ešte z "uspávania" prebudím...
(21. mája 2014 v 10:06)
Marek Zakopcan Nezni zmatkari. Je to o mladych ludoch a ich zivotnych cieloch,napisane je to s humorom.
(21. mája 2014 v 10:30)
kniha Ak ostaneš neskamala, prečítala som ju za dva večere , a bola úžasná ,
(21. mája 2014 v 10:40)
Myslím, že keďže som prečítala toľko veľa super kníh...nedá sa vybrať len jedna. Myslím si, že každá kniha je niečim nádherná a pútavá. Nenašla som ešte žiadnu knihu, ktorá by ma neoslovila. Proste začnem čítať a neodídem od nej, kým ju neprečítam. Preto každému odporúčam každú knihu! :)
(21. mája 2014 v 11:49)
Všetky knihy do Tess Gerritsenovej sa mi pačia, kto má rad krimi odporúčam. Napínave od začiatku až do konca.
(21. mája 2014 v 12:39)
Ked vecer ulozim deti spat :-)
(21. mája 2014 v 15:32)
odporúčam Shakespeara - jeho hra so slovami je neprekonateľná a jeho príbehy nesmrteľné
(21. mája 2014 v 16:30)
No knihu uvidím asi až večer a momentálne je to taká staršia klasika 3krát slečna marplová
(21. mája 2014 v 17:31)
Momentálne čítam romantickú knihu od autorky Tessa Dareová. Fajn sa číta, odporúčam.
(22. mája 2014 v 10:24)
77 Naj Slovensko.Priam študujem.Užitočná pre ľudí,ktorí chcú spoznávať našu krásnu krajinu.Nájdete v nej úžasné fotografie a informácie.Tiežvstupenky a výhody,ktoré sa dajú použiť.Vrelo odporúčam.
(22. mája 2014 v 16:40)
Nedávno som dočítal knihu čtyři kapitáni,veľmi dobrá kniha odporúčam každému.
(22. mája 2014 v 19:08)
Momentálne čítam Prízraky od Jo Nesba. Jeho knihy ma bavia. Prečítala som od neho Lovcov mozgov, Diablovu hviezdu a každá kniha ma vtiahla do svojho deja. Už mám objednanú aj jeho ďalšiu knihu, ktorá vyjde budúci mesiac :)
(22. mája 2014 v 19:09)
Čítam Analfabetku,skvelá,ale práve dnes som sa dopočula o novej Bridget Jonesovej,no teším sa
(22. mája 2014 v 19:20)
Juraj Červenák - Mŕtvy na Pekelnom vrchu alebo J. Červenák - Vládca vlkov
(22. mája 2014 v 19:47)
Stephen King - Mysery nesmie zomrieť - znovu som sa do nej pustila, strhujúca dráma až do konca, na konci najväčší šok!
(22. mája 2014 v 20:19)
Teraz som objavila úžasnú knihu od Tolkiena - BeoWulf :) editovaná od Chritophera Tolkiena, určite ju prečítam ;) čo je od neho je dobré ;)
(22. mája 2014 v 21:00)
Dan Brown Inferno lákavá kniha a ešte lákavejší dej.
(22. mája 2014 v 21:01)
čítala som knihu od Jany Benkovej Až po uši, a veruže, niektoré lásky sú až po uši. Zišla by sa mi nejaká dalšia na čítanie :)
(22. mája 2014 v 21:02)
storočný starček ktorý vyliezol z okna a zmizol-krásne opísaný príbeh seniora, velmi lákavá kniha, určite vás zabaví
(22. mája 2014 v 21:03)
Niečo požičané. Odporúčam každému, knihu som si náhodne prečítal, len tak zo srandy, pretože ju priatelka dočítala. Ale bolo to zábavné, ako vlastná kamarátka preberie chlapa kamoške ktorá sa ide zanho vydávat
(22. mája 2014 v 21:07)
všetko alebo nič od Evy Urbanikovej
(22. mája 2014 v 21:08)
každému by som odporučil Dlhý list mame od Waris, pretože tam človek vidí ako je to v iných krajinách, krajinách tretieho sveta. Veľa si začne ceniť a vážiť.
(22. mája 2014 v 21:09)
každému sa pači niečo ine, no ja by som urcite odporučil Harryho Pottera. Tie knihy sú nesmrtelne
(22. mája 2014 v 22:31)
V čase blížiacich sa dovoleniek ma láka čítať si o destináciách,škoda,že je toho v slovenčine menej. Dnes som si "zacestovala" na Cyprus.
(23. mája 2014 v 12:17)
Veľmi rada čítam. Najradšej mám romány, ktorých autorkou je Táňa Kelleová-Vasilková (aj keď niekedy mám pocit, že dej je v konečnom dôsledku vo všetkých rovnaký) alebo ľúbostné historické romány. Čo nemusím, tak to sú detektívky a knihy z lekárskeho prostredia...neviem sa do nich vžiť.
(23. mája 2014 v 13:46)
Chaim Potok Asher Lev úžasná knižka (len musíte mať trochu vzťah a pochopenie pre život, morálku a reálie Židov...), o ceste židovského chlapca v Amerika, jeho návratom ku koreňom a vyrovnávaniu sa s jeho výtvarným nadaním, umením - nie vždy bolo v súlade so židovskou vierou
(23. mája 2014 v 13:50)
Chaim Potok - Dar Ashera Leva - kukni komentár nižšie - voľné pokračovanie, tiež strhujúce, vášnivé, úžasné
(23. mája 2014 v 14:41)
najradsej citam zenske romany, uplne najviac historicke, ale minule som sa dostala ku knihe Dcera konkubiny od Pai Kit Fai..bolo to nieco nove a pre mna velmi zaujimave. Kniha ma zaviedla do uplne ineho prostredia, ukazala mi, aku malu hodnotu ma zena v niektorych kutoch sveta..zaujimave a pre mna poucne, odporucam :)
(23. mája 2014 v 14:50)
najlepším zážitkom bolo stretnutie sa s Rámou od Artura C. Clarka - táto pentalógia sa nedala pustiť z rúk, nevyhnutné prestávky a spánok boli utrpením...
(23. mája 2014 v 15:04)
Mojou najobľúbenejšou knihou, lepšie povedané sériou kníh, sa stal eroticko-romantický príbeh Evy a Gideona v trilógii Crossfire.
(23. mája 2014 v 15:43)
Zlodejka kníh - krásna a dojímavá kniha, určite ju čítajte ;)
(23. mája 2014 v 18:03)
Rada by som odporučila knihu od Kristiny Mišovičovej Čakanka..inak je tato kniha obyčajnym,no celkom príjemnym a na dnešnu dobu musim povedat že aj vydarenym oddychovym dielom..je to drama a kus romantiky,takže čitatelky nebudu sklamané..
(23. mája 2014 v 18:06)
Zaujímavá kniha :) Nebolo to úplne podľa môjho vkusu a to z viacerých dôvodov, no najmä preto, že Jack bol od Amandy mladší :/ a ďalším dôvodom bolo to, že Amanda nebola typická krásavica, ale maličká a guľatá žienka :) No určite to nie je obyčajný a bežný príbeh a odhliadnuc od toho, že sa mi hlavné postavy nepáčili na 100% to bolo pekné čítanie. Po tom netypickom zoznámení sa obaja vrhnú do vášnivého vzťahu, ale nevydrží im to až príliš dlho, hlavne kvôli klebetám ktoré sa začnú šíriť. Avšak nakoniec sa aj tak vezmú, a to hlavne preto,lebo Jack si ju nenechá ujsť a nedovolí aby sa vydala za iného :) Je to ozaj pekná kniha a vrelo odporúčam.
(23. mája 2014 v 18:06)
Zaujímavá kniha :) Nebolo to úplne podľa môjho vkusu a to z viacerých dôvodov, no najmä preto, že Jack bol od Amandy mladší :/ a ďalším dôvodom bolo to, že Amanda nebola typická krásavica, ale maličká a guľatá žienka :) No určite to nie je obyčajný a bežný príbeh a odhliadnuc od toho, že sa mi hlavné postavy nepáčili na 100% to bolo pekné čítanie. Po tom netypickom zoznámení sa obaja vrhnú do vášnivého vzťahu, ale nevydrží im to až príliš dlho, hlavne kvôli klebetám ktoré sa začnú šíriť. Avšak nakoniec sa aj tak vezmú, a to hlavne preto,lebo Jack si ju nenechá ujsť a nedovolí aby sa vydala za iného :) Je to ozaj pekná kniha a vrelo odporúčam.
(23. mája 2014 v 18:11)
No takže kniha Kde jsi, lásko od Lise Kleypas je úplne úžasná :) Ale pri čítaní som si prešla niekoľkými šokmi :D Takže šok prvý bol ten, keď som zistila že dej sa neodohráva v Anglicku ako som predpokladala, ale v Amerike. Šok číslo dva bol, že to malo niečo spoločné s občianskou vojnou sever proti juhu. A šok číslo tri bol ten, že to nebola nudná kniha ako som predpokladala, ale bola to jedna super zaujímavá a romantická lahôdka, ktorú som prečítala na jednu šupu :) V centre románu je krásna, inteligentná a kultivovaná Lucy, ktorá si myslí, že celý život už má dopredu pripravený a že všetko bude dokonalé. Avšak vzápätí príde nato, že nič nie je tak ako si myslela a že všetko je úplne iné. Ak čakáte klišé, v ktorom sa nepriatelia do seba navzájom zaľúbia a tak ďalej, tak je to ináč :) Aj keď je to láska severanky proti gentlemanovi z juhu, nebude to až také priehľadné :) Nechcem tu písať obsah aby som toho veľa neprezradila, ale chcem sa podeliť ešte z dojmu z Daniela. Vzhľadom k tomu, že bol vedľajšia postava a snúbenec Lucy, už na začiatku som k nemu zaujala nepriateľský postoj :D ale rozčuľovalo ma jeho negentlemanské správanie a jeho nerozhodnosť a dúfala som, že dostane riadnu príručku, škoda že k tomu nedošlo. Podľa mňa to je sebecký blbec :D A kniha má ešte bonus :) pretože čítaním sa nedozviete len o krásnom príbehu plného lásky, ale aj o situácii, ktorá nastala po vojne severu proti juhu a aj o situácii s otrokmi a tak :D
(23. mája 2014 v 21:10)
Po prečítaní knihy Vodka,duša,kaviár,Petrohrad zaradený do mojich cestovateľských plánov.
(24. mája 2014 v 9:53)
Milujem čítanie kníh od slovenských autorov. Majú neuveriteľný talent na písanie...iný ako americký. Chcela by som odporučiť knihu, ktorú som včera prečítala...Až keď bude Mama triezva. Príbeh dievčaťa, ktorému sa zrúti svet vo chvíli keď zistí, že jeho mamka pije. Príbeh z pohľadu detí na prípad, ktorý je vo svete...najviac u nás na slovensku bežný. Určite by si to mal každý prečítať a vidieť, ako sa deti rodičov trápia a snažia sa im pomôcť tak, ako najlepšie vedia.
(24. mája 2014 v 14:22)
Oľga Feldeková je skvelá a jej kniha Kým som šťastný tiež.
(25. mája 2014 v 20:04)
Tento víkend čítam Päť jazykov lásky,je to inšpirujúce a mohlo by to pomôcť mnohým párom
(25. mája 2014 v 20:36)
ja som prečítala už niekoľko historických románov od Mary Balogh a dnes som začala čítať jej ďalšiu knihu - Pravá láska. Odporúčam všetkým, kt. zbožňujú historické romány, no a každú nedeľu si prečítam niečo z Biblie - nečítam len pre seba, ale nahlas v kostole, poviem Vám, je tam sama pravda, veď to viete všetci, preto aj túto " KNIHU KNÍH " odporúčam =)
(26. mája 2014 v 9:03)
Milujem čítanie kníh od slovenských autorov. Majú neuveriteľný talent na písanie...iný ako americký. Chcela by som odporučiť knihu, ktorú som včera prečítala...Až keď bude Mama triezva. Príbeh dievčaťa, ktorému sa zrúti svet vo chvíli keď zistí, že jeho mamka pije. Príbeh z pohľadu detí na prípad, ktorý je vo svete...najviac u nás na slovensku bežný. Určite by si to mal každý prečítať a vidieť, ako sa deti rodičov trápia a snažia sa im pomôcť tak, ako najlepšie vedia.
(26. mája 2014 v 10:10)
Cez víkend som si chcela trochu oddýchnuť a sa aj pobaviť tak som si z poličky vytiahla knihu od Borisa Filana TAM-TAM a idem pokračovať v ďalších dielach, ktoré od neho máme kým mi nepríde kniha Mesto popola sknižnice.
(26. mája 2014 v 10:55)
Určite odporúčam knihy Evitovky, knihy od autorky Alexandry Potterovej (ženské vtipné romány) alebo moju výhru z Buxu Posledná polnoc v Pivoňke.
(26. mája 2014 v 11:52)
Preferujem skôr slovenských autorov, ale po dlhej dobe som si prečítala aj zahraničnú knihu a vrelo môžem odporučiť dielo One day - v slovenskom znení Jeden deň. Vtipná a zároveň trochu smutná kniha o priateľstve a večnej láske dvoch mladých ľudí. Najlepšie priateľstvo, ktoré sa mení na lásku. Kniha zachytáva silné emócie hlavných postáv a zároveň znázorňuje nevyspytateľnosť osudu.
(26. mája 2014 v 12:09)
Citam len take lahke knizky, najradsej mam T.K. Vasilkovu. Jej nova knizka Julinkina pekaren je uzasna, proste ju odporucam precitat, je skvela.
(26. mája 2014 v 12:12)
Cez vikend som citala knihu od Barbary Cartland Zenske srdce bola to pekna kniha a teraz som zacala citat krvavy erb od Jany Pronskej.
(26. mája 2014 v 18:50)
Deň,keď som vyrástla. Kniha ma asi do polovice nebavila,no potom ma začala dosť baviť a odporúčam ju! :)
(26. mája 2014 v 18:57)
Colleen Hooverová- Beznádejná. Táto kniha ma zaujala od prvého písmenka, až po poslednú bodku.
(26. mája 2014 v 20:50)
Cicuškine zápisky - vrelo odporúčam, nasmejete sa :) príbeh o blondínke a zlatokopke v jednom
(27. mája 2014 v 10:39)
Rovnako iný ako ja - dva perfektné skutočné životné príbehy dvoch rozdielnych mužov, ktorých cesty sa stretli a boli z nich priatelia do smrti len vďaka oddanosti manželky jedného z nich...
(27. mája 2014 v 13:17)
Colleen Hooverová- Beznádejná. Táto kniha ma zaujala od prvého písmenka, až po poslednú bodku.
(27. mája 2014 v 15:20)
Vsetky moje tvare:Tato kniha ma velmi zaujala je plna prekvapeni,mystiky,ale zaroven je aj o laske skvele citanie odporucam nevedela som sa od nej odtrhnut :-)
(27. mája 2014 v 17:49)
Nestačím sa diviť,ako ľudia čítajú.Myslím si,že mladí,čo je obdivuhodné.Ja čítam momentálne "Prídem ťa zabiť" od Kathy Reichs.Je to besteler od producentky seriálu Kosti.Ešte som neprečítala veľa.Mám ju z knižnice.Celkom ma vtiahla do deja.Je hrôzostrašná,hneď na začiatku sa nájde telo ženy.Asi mi chvíľu potrvá,kým ju prelúskam,ale čítam aj vnoci.
(27. mája 2014 v 20:24)
Nástroje smrteľíkov- Mesto popola je druhá kniha zo série Nástroje smrteľníkov. Knihu som prečítala za dva dni,autorka (Cassandra Clare)vie čitateľa úplne vtiahnuť do deja a on nemôže prestať čítať až kým nedočíta poslednú stranu. O zvraty v deji a rôzne tajomstvá a odhalenia nieje núdza. Určite odporúčam :)
(28. mája 2014 v 13:27)
Volám sa Malala: Malalin príbeh je každopádne inšpiratívnym príbehom jednotlivca, ktorého hlas môže nielen upozorňovať a varovať, ale aj meniť a zlepšovať. Kniha by sa mohla stať „povinným“ čítaním aj u nás, v krajine, kde mnohí školopovinní žiaci preklínajú cisárovnú Máriu Teréziu za jej osvietenskú reformu, zavádzajúcu povinnú školskú dochádzku. Ak by som mala dcéru, trvala by som na tom, aby si príbeh Malaly prečítala. Pomohlo by jej to uvedomiť si, že možnosť dostať vzdelanie, mať všetky práva rovnaké ako muži, je privilégium, ktoré mnohé dievčatá nemajú. Mnohé za túžbu po vzdelaní platia životom. Je dobré občas spočítať svoje požehnania. Kniha bola neskutočne úžasná a som spokojná, že som po nej siahla...
(28. mája 2014 v 16:06)
Kniha Vábení za soumraku od Lise Kleypas sa veľmi príjemne čítala a často krát u mňa vyvolala aj výbuchy smiechu :) Keďže som čítala viaceré knihy od tejto autorky a konkrétne z tejto séria, táto kniha je tretia v poradí. Ako je už naznačené v anotácii, Poppy je veľmi zamilovaná do Michaela a aj on do nej, lenže ich šťastnému spolunažívaniu bráni Michaelov otec a tak Michael nalieha, aby Poppy ešte vydržala, kým presvedčí otca. Avšak počas spoločnej sezóny v Londýne je Michael ubytovaný s otcom v hotely, ktorý vlastní Harry a ten sa pri komickom stretnutí :D zaľúbi do Poppy... to jeho zaľúbenie ho vedie k tomu, že na následky jeho intríg Michael Poppy opustí, a následne ju Harry skompromituje a tak jej neostáva už nič iné len sa vydať za Harryho. Príbeh je to skutočne ozaj pekný a všetkým vrelo odporúčam si túto knihu prečítať :)
(28. mája 2014 v 21:35)
Už druhý raz som si prečítala knihu od Stephena Kinga - Kliatba. V nej starý kočovný cigáň preklial muža, ktorý mu zabil dcéru - neúmyselne, prešiel ju autom. Je pravda, že mu ona vbehla do cesty, ale vinu mal aj on, pretože sa nevenoval riadeniu, vlastne, pozornosť mu odvádzala jeho žena, ktorá sa v nevhodnej chvíli venovala istej činnosti, čo starý cigáň nebral v úvahu. Prebehol síce aj súd, v rýchlosti, lenže, kto by dal za pravdu starému kočovníkovi - mimochodom, mal asi 109 rokov a tá jeho dcéra vyše 70 - nik neskúmal okolnosti, ani stopy , žiadne fúkanie či odber krvi, a tak, keď vyšli zo súdu, strý sa len dotkol prstom líca uža, ktorý to mal na svedomí s jediným slovom - schudneš. A veru, zo 123 kíl schudol vyše 70......nebudem rozvádzať, čo bolo ďalej a ako sa to skončilo. Mimochodom, kliatba postihla aj ďalších dvoch zúčastnených - sudcu a konajúceho polocajta za nespravodlivý rozsudok.
(29. mája 2014 v 10:10)
Kniha Chyť ma bola pútavo napísaná a napínavá až do konca, rozuzlenie prekvapujúce.
(29. mája 2014 v 10:10)
dobline street bola fantastická kniha, ktorú som už 2x prečítala a stále mám z nej ten najlešpší dojem
(29. mája 2014 v 11:31)
Colleen Hooverová- Beznádejná. Táto kniha ma zaujala od prvého písmenka, až po poslednú bodku.
(29. mája 2014 v 15:27)
Určite The fault in our stars (Na vine sú hviezdy) Je to smutná kniha, ale napriek tomu krásna. Myslim si, ze je aj pre rozne vekove kategorie, tak vam odporucam, chodte si ju kupit! :)
(29. mája 2014 v 22:53)
Vraciam sa ku "klasike" - Simmel - Láska je len slovo - jedna z najlepších kníh, čo som v živote čítala - toto je učebnicový príklad zničujúcej vášne - lásky - závislosti na tom druhom... až do smrti. Okrem toho táto kniha nie je žiadna srdcervúca "limonáda"
(30. mája 2014 v 14:33)
Evita Urbanikova Poviedky o nas dvoch,poviedky na zamyslenie na relaxove citanie,odporucam.
(30. mája 2014 v 16:29)
Majster sarkanov bola kniha co ma v poslednej dobe dostala...Hossein a jeho vsetky knihy boli proste pre mna krasne ...
(30. mája 2014 v 16:59)
Kamenár,Ďžínsový denník,Na vine sú hviezdy,Výkrik do tmy :).Dokonalé knihy :)
(30. mája 2014 v 17:35)
Takže, ak posledný, tak tu je: (koment): Niektoré knihy si v knižnici nevedomky vyberiem aj dvakrát, ale sú toho hodné, lebo aj zabudnem ich obsah, a oplatí sa ich prečítať si znovu. Takou bol aj román od spisovateľky La Vyrle Spencerová - Pieseň domova. Pri nej som si aj poplakala, boli tam dojímavé momenty. Do jednej školy príde nový žiak, aj s mamou, a riaditeľ v nej spoznáva ( nie hneď) dievčinu, s ktorou sa raz vyspal, keď sa lúčil so slobodou, týždeň pred sobášom, bol mladý, ženiť sa ešte nechcel, ale musel a ona bola študentka, ktorá tam náhodou priniesla objednanú pizzu. A tento akt nezostal bez následkov, mala syna, o ktorom mladý ženáč nevede 17 rokov.Ale v momente, ako ho zbadal v riaditeľni, videl v ňom svoj odraz a hneď vedel, že je to jeho syn. A bol na neho pyšný, chlapec bol dobre vychovaný, dobre sa učil, bol slušný a v športe bol hviezda. Lenže keď sa Kent - tak sa chlepec volal, zoznámil s jeho dcérou, musel konať skôr, než sa stane horšie. Mimochodom, sám mal okrem dcéry aj syna, len asi o tri mesiace staršieho od Kenta, lebo keď sa ženil, jeho snúbenica bola už v treťom mesiaci. A len teraz nastali komplikácie, súdržná a šťastná rodina sa začala rozpadať, bolo treba riešiť problémy a dať všetko do normálnych koľají. Ako sa to ale skončí, sa dozviete, ak si knihu prečítate. Boli tam dojímavé momenty, ako sa každý z nich vyrovnával so situáciou, ale - koniec dobrý, všetko dobré.....
(30. mája 2014 v 21:02)
Chodiaca katastrofa - túto knižku som zhltla za jeden deň. Pri opise pocitov som mala dojem, že som tam a prežívam to spolu s hl. hrdinami.
(30. mája 2014 v 21:05)
Dobrý podvečer! Já by som čitateľom odporúčila knihu od Táni Keleovej Vasilkovej, je to moja najobľúbenejšia spisovateľka a konkrétne knihy Manželky a Julinkina pekáreň.Kniha Manželky je o tom, ako sa štyri kamarátky vyrovnávajú so svojimi neľahkými osudmi vyrovnávajú, no každá po svojom, je plná lásky smútku, a niečoho tajuplného! Je to naozaj skvelá kniha! Prečítajte si ju ak sa k nej dostanete, mne sa veľmi páčila. Kniha Julinkina pekáreň je tiež veľmi krásna kniha. Je to kniha plná lásky, zároveň smútku...! Je to kniha o žene, ktorá túži ísť do Francúzska, má rada ich jazyk. Sníva sajej, že ako pečie čerstvý chlieb v pekárni. Nakoniec zistí, že vo Francúzsku má nevlastnú sestru, ktorá má ťažkú smrteľnú chorobu a o krátky čas zomrie. Má aj dcérku, ktorá je postihnutá, ona má tiež dcérku maličkú Julinku! A či sa do svojho zamilovaného Francúzska dostala a či vôbec a ako to tam všetko skončilo sa dozviete ak siahnete po tejto knižke s Pozdravom Dominika
(30. mája 2014 v 23:12)
Neuveriteľná kniha, ktorá vás vtiahne do deja a nebude chcieť pustiť je Neuveriteľné vábenie. Do knihy som sa veľmi pustiť nechcela, ale predvčerom som ju ráno začala čítať...a pozriem na hodiny...je šesť hodín večer a kniha bola dočítaná!! 300 strán nerobí problém prečítať na počkanie!! Krásny príbeh, ktorý sa začína zápletkou sa vyhrotí v lásku, ktorá musí predstúpiť pred silnú skúšku, inak sa stane nešťastie. Keď si už myslíte, že je všetko v poriadku, zase sa niečo stane a vy sa nebudete môcť od knihy odtrhnúť! Naozaj odporúčam každému!! Láska, problémy, ale aj ŠOK, ktorý vami otrasie.
(31. mája 2014 v 8:52)
euveriteľná kniha, ktorá vás vtiahne do deja a nebude chcieť pustiť je Neuveriteľné vábenie. Do knihy som sa veľmi pustiť nechcela, ale predvčerom som ju ráno začala čítať...a pozriem na hodiny...je šesť hodín večer a kniha bola dočítaná!! 300 strán nerobí problém prečítať na počkanie!! Krásny príbeh, ktorý sa začína zápletkou sa vyhrotí v lásku, ktorá musí predstúpiť pred silnú skúšku, inak sa stane nešťastie. Keď si už myslíte, že je všetko v poriadku, zase sa niečo stane a vy sa nebudete môcť od knihy odtrhnúť! Naozaj odporúčam každému!! Láska, problémy, ale aj ŠOK, ktorý vami otrasie.
(31. mája 2014 v 11:36)
Citam knihu Slepy instinkt je to kriminalka ale od prveho listu ma dostala je velmi napinava a zaujimava je o slepom dievcatku ,ktore uniesu.
(31. mája 2014 v 12:01)
Krásna beštia- pôvodne som ju nechcela kedže to nieje moja šálka kávy ako sa hovorí. No nechala som sa na ňu nahovoriť a neľutujem to. Mala som ju prečítanú za necelý deň. Je to úžasné ako sa to vyvinulo. Dosť mi to pripomína dnešné vzťahy. Neváhala by som znovu si ju prečítať. Vrelo ju odporúčam každému.
(31. mája 2014 v 12:10)
Chodiaca katastrofa - túto knižku som zhltla za jeden deň. Pri opise pocitov som mala dojem, že som tam a prežívam to spolu s hl. hrdinami.
(31. mája 2014 v 12:11)
Hobit: perfektná kniha, Tolkien je PÁN SPISOVATEĽ btw. viete o tom ze existovali dva rozne vydania hobbita? v prvom sa Glum vzdal prstena velmi lahko a tak musel Tolkien pri vymyslani PP pozmenit aj pribeh Hobbita. Vysvetlil to jednoducho tak, ze v tej prvej verzii akoze Bilbo klamal a vravel, ze mu Prsten Glum dal lahko po vyhre v hadankach. Príbeh dobra a zla, vlastného sveta, róznych jazykov, rozných rás, či už dobrých alebo zlých, je to super kniha pre tých , ktorý maju radi Páana Prsteňov alebo dalšie knihy od Tolkiena, Vrelo odporúčam
(31. mája 2014 v 12:11)
Citátové knihy,sa ku mne dostali tak,že som začala si vyhľadávať na internete aká je najlepšia podľa hodnotenia a tak som hľadala.Skusila som nájsť aj niaku ľacnejšiu.Vybrala som si tú najlecnejšiu a tá bola najlepšia.Niekedy knihy z vonku vyzerajú zle a lacno,ale tie sú vždy najlepšie. Preto si už kupujem podľa vlastného výberu a nie to čo ľudia odcuzdujú že je to lacné.Nie,je to lacné preto lebo je to lacno krásne.Kupovala som si aj drachšie knihy,ale tie ma vôbec nezaujila boli také moc už prečačkané.Tak preto vám radím kupujte si knihy ktoré vám hneť padnú do oka a tie najlecnejšie a určite od Bux :) ...
(31. mája 2014 v 12:19)
Mesto kostí,,, zatiaľ neviem, čítam len po večeroch viacej sa nedá, vyzerá byť zaujímavá...potom dám vedieť ..
(31. mája 2014 v 21:32)
Potešilo by ma vyhrať konečne nejakú dobrú knihu, zatiaľ som si všetky musela kúpiť:-)Aktuálne si hľadám knihu o veštení z kariet. Najkniha pre mňa okrem odborných do práce?romantická alebo Dan Brown napr Anjeli a démoni. V poslednom čase bola celkom fajn Manželská pasca,aj keď dej nebol prekvapivý.
(1. júna 2014 v 17:07)
ste naozaj super, len škoda, že som nevyhrala. Nevadí, aj tak odporúčam knihy -> Nakoniec príde láska, Pravá láska a Žiadosť o ruku od Mary Balogh, krásne historické romány, odporúčam prečítať.