bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNetopierí muž sa ocitol v Košiciach a to priamo na Bubo bále

Obľúbený festival, ktorý pravidelne organizuje pre milovníkov cestovania CK BUBO, zavítal pre niekoľkými dňami do Košíc. Nechýbal tam Jozef Zelizňák, sprievodca cestovnej kancelárie a známy prekladateľ kníh severských autorov, osobitne Jo Nesba.

buboA keďže práve v uvedenom čase bol na svete slovenský preklad prvej  Nesbovej knihy so svojráznym a  dnes už slávnym  inšpektorom Harry Holem, krstila sa kniha na pôde metropoly východného Slovenska. Netopierieho muža uviedol do života primátor Košíc Richard Raši „kobrovicou“, pálenkou, v ktorej „odpočíva“  kobra. Dôvodom je fakt, že prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii, kde žije veľké množstvo hadov.

Netopierieho muža vyhlásili v  roku 1998  za najlepšiu škandinávsku detektívku a odštartovala úspech Jo Nesba po celom svete. Inšpektora Harry Hola vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy nórskeho dievčaťa. Okrem toho sa má zbaviť problémov s alkoholom a dostať sa z psychických ťažkostí. Pri autonehode totiž jeho vinou zomrel kolega. Harry Hole však nevie sekundovať. Preberá inicitívu, len čo zistí, že nejde o jedinú vraždu, ale že má dočinenia s masovým vrahom. Postupne preniká do prostredia drogových dílerov, prostitútok, cirkusantov a boxerov. Čas sa kráti a netopier – symbol smrti aborigénov – rozprestiera krídla nad ďalšími obeťami.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.