bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKrst krvou

V bratislavskom hoteli tiekla krv. Síce ľudská – 0 Rh pozitív – ale našťastie iba na krste knihy Cudzia krv od Andrey Coddington. Novinku od autorky dvoch bestsellerov, z ktorých sa predalo doteraz 50.000 výtlačkov, krstil herecký pár Eva Matejková a Marián Slovák, tenistka Dominika Cibulková a moderátorka Hana Rapantová, ktorá si neodpustila otázku: „Preboha, a koho je tá krv?!“ Eva Matejková nezaváhala a odvetila: „No predsa cudzia!“

Dominika Cibuľková a Andrea Coddington

 „Jej knihu som prečítala doslova za jeden deň Píše skvelým štýlom, ktorý mi vyhovuje. S Andrejkou sa poznáme už dlhšie, sme kamarátky,“ prezradila Dominika Cibulková, ktorá prišla na krst vo výrazných sexi šatách a so širokým úsmevom.  Na krste sa ukázal aj spevák Miro Jaroš, ktorý je veľkým fanúšikom kníh Andrey Coddington, ale aj reálna hrdinka z knihy Karla.

Cudzia krv je skutočný príbeh troch priateliek od vysokej školy až po zrelú dospelosť. Od idealistického a bezstarostného obdobia plného žúrov a blicovania až po zodpovednosť tridsiatničiek, ktoré riešia každodenné starosti, hľadajú samé seba a snažia sa spoznať vlastnú krv. Zuzana, Karla a Ela. Tretia z nich žiaľ tragicky zahynula, no či aj v knihe, to už si budete musieť prečítať sami.

Manženia Slovákovci a Andrea Coddington „Nech Andrejka pociťuje pri ďalšom písaní aspoň toľko radosti, ako my čitatelia pri čítaní jej knižiek,“zaželala jej herečka Eva Matejková, ktorá veľmi sugestívne prečítala aj úryvok z knihy Cudzia krv.

Krstný otec Marián Slovák rozprával o dvoch druhoch kamarátstiev - so ženami a s knihami. „Moja manželka je moja najlepšia kamarátka, ďalšie ženy-kamarátky nemám, lebo je to dosť riskantné a v istých prípadoch aj drahé,“ vysvetľoval Marián Slovák. „A potom mám úžasné kamarátky a tými sú knihy. A najmä takéto knihy ako píše Andrea Coddington – inteligentné, citlivé, empatické, temperamentné.“  S úsmevom po chvíli dodal: „Dúfam, že mi manželka dovolí kamarátiť sa s Andreou a najmä jej knihami, s ktorými si s úľubou ľahnem do postele.“

Prečítajte si úryvok z knihy „Cudzia krv“.

Pozrite si VIDEO - krst krvou a úryvok v podaní herečky Evy Matejkovej.
Nižšie fotky z krstu.

 

 

Krst knihy Cudzia krv

Eva Matejková

spoločné foto z krstu

Miro Jaroš

Cudzia krv

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.