bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHeriban pokrstil knihy čokoládovými bonbónmi

„Tak ako tieto čokoládové bonbóny sú rôzne, aj tieto knihy sú odlišné – možno máte malú predstavu podľa obalu či krátkej anotácie, ale vychutnáte si to až vtedy, keď do bonbónu, či príbehu zahryznete,“ povedal pri krste troch noviniek spisovateľ Jozef Heriban.

Carpona v plameňoch, Život pri živote a Stačí si (ne)želať  - novinky troch autoriek, ktoré sa krátko po vydaní dostali do rebríčkov najpredávanejších kníh.

Akt krstu

Stačí si (ne)želaťod Silvie Havelkovej je vtipný príbeh o zákutiach ženskej duše, zvádzaní šéfa v práci, o lenivom chlapovi vylihujúcom na gauči a o šťastí, ktoré hľadáme na konci sveta, zatiaľ čo ono je v skutočnosti na dosah. „Je to celkom vtipná knižka o obyčajných ľudských problémoch a musím priznať, že ten spomalený mumák mi trochu pripomína mňa samého,“ uškŕňal sa moderátor Dado Nagy.

Z iného súdka je historická romanca Carpona v plameňoch Blanky Gondovej. „Keď som ju začal čítať, bol som naozaj prekvapený, aký to má výborný štýl a vysokú úroveň,“ prezradil Jozef Heriban. „Zo začiatku som si pomyslel – toto je naozaj debut? Myslím si, že keby vyšla Carpona tak pred dvadsiatimi rokmi, tak je to hit.“  Heriban, autor viacerých bestsellerov, vie o čom hovorí – len nedávno mu vyšla najnovšia kniha Schovaný, neschovaný, idem, ktorá sa dostala medzi najpredávanejšie knihy na Slovensku.

autorkyTretia kniha Život pri živote získala prémiu Literárnej ceny Mám talent a podľa porotcu Petra Holku „je o niečom, o ľudských problémoch, o demytizácii  psychiatria a hlavne je skvele napísaná. Žiadny amaterizmus.“ Život pri živote Eleny Elekovej je pútavý príbeh psychologičky Magdy, ktorá pracuje na lôžkovom oddelení psychiatrie, kde sa stretáva s najrôznejšími ľudskými osudmi. Na jednej strane sa snaží držať predsavzatia pomáhať duševne chorým pacientom, narkomanom či alkoholikom. Na strane druhej ju ubíja mašinéria každodennosti a najmä silná túžba po vlastnom dieťati. Navyše, všetko zamotá plánované zrušenie psychiatrického oddelenia...

Tri novinky pokrstili Jozef Heriban, Dado Nagy a Peter Holka čokoládovými bonbónmi v duchu známej vety Foresta Gumpa: „Život je ako bonboniéra. Nikdy nevieš, aký bonbón si vytiahneš.“ Ani pri týchto príbehoch neviete, aké sú chutné a pútavé, kým sa do nich nezahryznete.

Prečítajte si úryvok z knihy „Stačí si (ne)želať“.

knihy

kniha

druhá kniha

Dado Nagy moderuje

Dado Nagy

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(1. novembra 2012 v 7:34)
Stre1nky jsou již předstupne9 a věřme, že se jako voliči dozvedme o skutečne9m děned v našich obcedch. Jenže skutečnost je jine1 bohužel se tady nikde nedočtete o skutečnfdch proble9mech občanů vznesenfdch na jedne1ned zavstpitelsuta, protože je k viděned pouze usnesened . Ze1pisy z veřejne9ho zavstpitelsuta čedtajed 4 až 6 stran a požadavky občanů již nikde zde nejsou k nahle9dnuted, takže se zde nedočtete o skutečnfdch neřešenfdch proble9mech! Musedte ve1žened bohužel navštedvit osobně Oda a přečedst si ze1pis z jedne1ned, kterfd je uložen v šanonu, jinak se nic moc z usnesened nedozvedte. Asi ze1měrně, protože jestli obecned zastupitelstvo v diskuzi nevyřešed okamžitě požadavek nebo stedžnost, je povinnosted tento do 60 dnů řešit pedsemně např. bodem jedne1ned zavstpitelsuta. Neplněned te9to povinnosti ze1kona o obcedch trve1 i nade1le.Me1 bfdt volič spokojen? Asi těžko, když zastupitelstvo nebere jeho požadavek jako bod veřejne9ho projedne1ned.Přeji všem spoluobčanům budouced kvalitned předstup k pravdivfdm ucelenfdm informacedm o děned v našich obcedch.
(1. novembra 2012 v 9:08)
That's way the bestest asnewr so far!