bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDeti výskali od radosti a nadšene spievali!

Škôlkari na Šťastnej ulici v Bratislave boli včera naozaj šťastní. Popoludní mali o zábavu postarané vďaka kúzelníkovi, ale najmä spevákovi Mirovi Jarošovi, ktorý po mimoriadne populárnych Veselých zúbkoch prišiel s ďalšou výchovnou knižkou a pesničkou Čisté rúčky.

Miro Jaroš„Deti sú skvelé publikum, ľahko nachytajú rôzne návyky a ak sa teraz naučia, že umývať si ruky alebo zuby nemusí byť otravné, nebude ich to v budúcnosti obťažovať,“tvrdí Veselé zúbkysympatický spevák, ktorého poznajú mnohí zo Superstar, no odvtedy prešiel kus cesty a zložil množstvo „dospeláckych“ pesničiek, a teraz už aj pre tých najmenších.

Čisté rúčky je po Veselých zúbkoch ďalšia výchovná knižka – séria, ktorá ráta s ďalšími knihami, chce deti predškolského veku hravou formou naučiť hygienické návyky  alebo Čisté rúčkypravidlá slušného správania. Práve to je princíp celého projektu vydavateľstva Ikar a Mira Jaroša. Práve Ikar prišiel s týmto nápadom, vydavateľstvu sa páčila pesnička, ktorú napísal pre projekt Veselé zúbky. „Dnes si ju spievajú deti v škôlkach po celom Slovensku, a skamarátili sa aj so zubnou kefkou,“ teší sa Miro. Práve to ich inšpirovalo k nápadu priniesť na trh sériu náučných knižiek pre deti s pesničkou, ako bonus ku každej z kníh.

 

Pozrite si video ku knihe Čisté rúčky

Ako vidieť vo videu, umývanie rúk môže byť naozaj zábava! Dokazuje to aj ilustrovaná  knižka -  Miro Jaroš napísal text a spolu s deťmi naspieval pesničku o tom,  prečo je dôležité mať čisté ruky. Pred jedlom, po príchode z ihriska, po vécku, či pred spaním. Deti sprevádza príbehom  medvedík čistotný a nechýba CD s dvomi verziami pesničky - jedna  Zaspievaj si s Mirom a druhá karaoke verzia Zaspievaj si sám. Knihu krásne ilustrovala Mária Nerádová.
 Miro Jaroš
 „Objavil som svoje ďalšie ja, o ktorom som predtým netušil. Oveľa viac teraz vnímam svet detí. Vďaka nim sa zo mňa stáva malý chlapec a žijem akosi viac bezstarostne,“ usmieva sa Miro Jaroš, ktorého knihu s CD pokrstila šarmantná moderátorka Barbora Rakovská, aj s 3-ročnou dcérkou Amie. A bezstarostne to vyzeralo aj na krste knižky Čisté rúčky: desiatky nadšených detí, ktoré spievali spolu s Mirom, malý kvíz, kedy a ako si správne umývať ruky a samozrejme odmeny v podobe občerstvenia, ale najmä rôznych druhov mydiel a antibakteriálnych gélov.

Mimochodom, pesnička a knižka asi zafungovali, lebo deti sa na mydlá vrhli, akoby to boli sladkosti:)

Milan Buno

Barbora Rakovská

Deti

Deti

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.