bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho Najžiadanejší krimi román súčasnosti

Bratislava 8. júna 2011Kriminálny román Larsa Keplera, ktorého považujú nielen vo Švédsku za nasledovníka Stiega Larssona, autora slávnej trilógie Millennium, ponúka čitateľovi nevšedný čiateľský zážitok. Posúďte sami.
Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody?

Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera. Ich spoločný knižný debut Hypnotizér sa stal bestsellerom nielen vo Švédsku, ale i vo svete.

Zo švédskeho originálu Paganinikontraktet (Albert Bonniers Förlag, Stockholm 2010) preložila Mária Bratová.

ZMLUVA PODĽA PAGANINIHO vychádza na 376 stranách.
Maloobchodná cena 13,90 €.