bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDohady o sfilmovaní knižky Zdochnuté srdce naberajú reálne kontúry

Bratislava 25. júna 2009Prvotné informácie o tom, že podľa knihy Zdochnuté srdce má byť nakrútený film, naberajú reálne kontúry. Potvrdila to producentka Silvia Panáková zo spoločnosti Arina, ktorá sa producentsky podieľala aj na novom slovenskom filme Ivana Vojnára Ženy môjho muža, ktorý mal iba nedávno svetovú premiéru na filmovom festivale v Šanghaji. Podľa jej slov je Zdochnuté srdce veľmi dobrým námetom pre film.
Na otázku, čím ju oslovila kniha, Silvia Panáková odpovedala: „Zdochnuté srdce ma zaujalo práve pre jeho súčasnú reflexiu života ženy, ktorá rieši s nadhľadom svoje okolie, mužov a samu seba. Mnohé situácie, ktoré hlavná hrdinka prežíva dôverne pozná každá z nás. Pre film je dôležité, aby sa v ňom divák našiel a prežil si tak príbeh niekoho iného, avšak s podobnými problémami“.

Ešte pred samotným knižným vydaním Zdochnutého srdca sa k úryvkom publikovaným na internete vyjadroval celý rad známych i menej známych ľudí. Viacerých filmová adaptácia tiež napadla a uvažovali o tom, kto by sa mohol objaviť v hlavnej ženskej úlohe. Beáte Dubasovej okamžite napadla Zuzana Fialová. Silvia Panáková si vie viac v tejto úlohe predstaviť Petru Polnišovú. „Táto voľba bude však na režisérovi“- doplnila producentka.

Kniha autora Eli Elias s názvom Zdochnuté srdceM sa bezprostredne po vydaní zaradila medzi najpredávanejšie tituly na Slovensku. V najväčšom internetovom kníhkupectve je Zdochnuté srdce v top rebríčku na prvom mieste.

Celý rozhovor so Silviou Panákovou