bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZAŽITE STRACH NA VLASTNEJ KOŽI

„Každý máme svoje detské strachy, ktoré nás nebadane sprevádzajú a ovplyvňujú po celý život. Je dosť možné, že čitateľ v tejto knihe narazí na to, čo ho od detstva desí.“  Jozef Karika.

Detail tovaru Strach
Vaša cena: 11,95 € Kúpiť

Úspešný autor viacerých bestsellerov  vo svojej najnovšej knihe pripravil pre čitateľov vskutku výdatnú porciu strachu. Pri čítaní mysteriózneho trileru plného hrôzy zažijete pravý, nefalšovaný strach na vlastnej koži.

Vyhorený tridsiatnik sa po rokoch vracia do prímestskej štvrte na úpätí hory ukrývajúcej mrazivé tajomstvo – vo výnimočne studených zimách sa tam strácajú deti. Spolu s bývalou láskou a kamarátmi musí čeliť nielen zlomyseľnej sile, ale aj tieňom vlastnej minulosti. Všetky pády a sklamania, ktoré dovtedy zažil, sú ničím oproti peklu striehnucemu na miestach, kde vyrastal. Jozef Karika v desivom príbehu s nadprirodzenými prvkami prináša aj citlivé rozprávanie o tom, ako naše životy ovplyvňuje detstvo a všetko, čo sme ako deti zažili.

  „Pri písaní mi nešlo iba o dynamický príbeh – chcel som čitateľom naservírovať aj poriadnu dávku strachu. Pokiaľ som po dopísaní kapitoly sám nespal pri zapnutom svetle, nebol som spokojný. Naopak, keď sa mi podarilo samého seba poriadne vydesiť, bral som to ako známku úspechu,“ prezrádza autor.

Jozef Karika je držiteľom Ceny Béla za najlepšiu hororovú poviedku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. V roku 2010 mu vyšla kniha V tieni mafie, ktorá sa stala bestsellerom nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Aj jej voľné pokračovania – V tieni mafie II: Čas dravcov (2011) a Nepriateľ štátu (2011) – sa zaradili medzi najpredávanejšie slovenské romány. Za romány V tieni mafie aj Čas dravcov získal ocenenie Zlatá kniha, ktoré sa udeľuje za viac než pätnásťtisíc predaných výtlačkov. Vo vydavateľstve Ikar mu vyšiel aj dvojdielny román Na smrť  (2012, 2013) o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť. V príbehu sa mu podarilo spojiť tri zdanlivo protichodné svety – prostredie židovskej mafie v New Yorku, nacistické Nemecko a prvý slovenský štát.  Niektoré Karikove texty vyšli v amerických antológiách The Best of KontonManifesting Prosperity. Autorove poviedky, novely, videá, novinky a ďalšie zaujímavosti nájdete na stránke www.karika.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.