bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZapálili sme onen svet

Slovenský triler svetovej kvality

„Žiť rýchlo a umrieť mladý,“ je nosnou témou temného trileru mladého, slovenského autora Sebastiána Jahiča. Zameriava sa v ňom predovšetkým na tienisté stránky života – deviantné správanie, sexuálnu mágiu či deprimujúce filozofické smery. Jeho beletristická tvorba je cieľavedome experimentálna a preukazuje nielen jazykovú zručnosť, ale aj znalosť problematiky. Sofia a Havran, hlavné postavy románu Zapálili sme onen svet, sa cítia spútaní normami a očakávaniami spoločnosti aj blízkych a hľadajú oslobodenie neprijateľným a zakázaným spôsobom. 

Zapalili sme onen svet.jpgV Deň Ústavy, keď Slovenskom otrasie správa o rituálnej samovražde neznámeho dievčaťa pred Grasalkovičovým palácom, sa devätnásťročná Sofia stretáva s tajomným a temným Havranom. Sofia je slušne vychované dievča z dobrej rodiny. Práve ju prijali na vysokú školu a tak sa rozhodne, že vycestuje za Havranom, ktorého spoznala na sociálnej sieti. V jeho spoločnosti sa odovzdane vrhne do sveta narkotík, avantgardnej hudby, dekadentnej filozofie, zvráteného sexu a okultizmu. Havran v súvislosti so samovraždou hľadá polícia a Sofia uteká s ním. Do dekadentného sveta sa prepadáva čoraz viac a z lásky k Havranovi sa odhodláva na splnenie jeho tajného sna, i keď vie, že mu musí obetovať to najcennejšie, čo má. Svoj život.  

Sebastián Jahič (1991) je slovenský autor okultných esejí a bizarných erotických poviedok. Vstupom na pole mysteriózneho trileru pokračuje vo výskume možností duchovného sebapresiahnutia v prostredí spoločenských vydedencov, náboženských extrémistov, ale i mladých ľudí z usporiadaných rodín. Jahič uvádza ako svoje literárne vzory klasikov okultného románu Gustava Meyrinka a Howarda P. Lovecrafta.

Román Zapálili sme onen svet vychádza na 160 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.