bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZABIJAK ANDERS A JEHO PRIATELIA

Neveriaca farárka, recepčný z bordelu a slávny zabijak. Túto trojicu budete milovať.

6. apríl 2016

Ak ste milovali Storočného starčeka a Analfabetku, pripravte sa na ďalšiu bláznivú jazdu plnú humoru. Prichádza Zabijak Anders a jeho priatelia - nesvätá trojica, ktorá v dobrom aj zlom otrasie celým Švédskom. Autor bestsellerov Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizolAnalfabetka, ktorá vedela počítať Jonas Jonasson vás pozýva na ďalšiu spanilú jazdu.

Zabijak Anders.jpgFarárka Johanna Kjellanderová povedala zbohom kazateľnici. Hnevá sa na nebeského aj na vlastného otca. Per Persson sa tešil na miliónové dedičstvo, lenže majetok deda, konského handliara, sa akosi rozplynul v dyme z dieselových motorov. A tak sa teraz živí ako zle platený recepčný v treťotriednom hoteli, bývalom bordeli. Vyhnaná farárka náhodou stretne na lavičke v parku recepčného. Obaja podvedení, nemajú problém podvádzať iných. Osud im do cesty privedie naivného a dobrosrdečného Johana Anderssona, ktorého práve prepustili z väzenia, kde si odpykal trest za tri vraždy. Farárka a recepčný sa postarajú o to, že Zabijak Anders sa zakrátko stane známym v celom Švédsku. Títo traja vytvoria nesvätú trojicu a pustia sa do veľmi výnosnej, no pochybnej obchodnej činnosti. A nastanú komplikácie. Príbehy zábavnej trojice pobavia aj rozosmejú, ale do literatúry vstúpili najmä preto, aby sme sa pokúšali robiť svet lepším.

Jonas Jonasson (1961) sa narodil a vyrástol vo švédskom Växjö. Po štúdiu jazykov na univerzite v Göteborgu pracoval ako novinár, neskôr sa venoval konzultačnej činnosti v oblasti médií a nakoniec založil vlastnú mediálnu agentúru OTW. Po dvadsiatich rokoch práce radikálne zmenil život, predal všetko, čo mal, a odsťahoval sa na juhovýchod Švédska. Neskôr žil s manželkou vo švajčiarskom kantóne Ticino. Tu dokončil svoj celosvetovo úspešný debut Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol (Ikar 2013), z ktorého sa predalo neuveriteľných 8 miliónov výtlačkov a vyšiel v 40 jazykoch. Po rozvode sa usadil na švédskom ostrove Gotland v Baltskom mori. Jeho druhý úspešný román Analfabetka, ktorá vedela počítať vyšiel v Ikare v roku 2014.

Zo švédskeho originálu Mördar-Anders och hans vänner preložila Jana Melichárková.

Zabijak Anders a jeho priatelia vychádza na 304 stranách. 

Maloobchodná cena 13,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.