bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skZa múrom

Štrnásťročná školáčka má svoj prvý román

Za múromBratislava 30. januára  2013– Volá sa Vanessa Jóriová a v týchto dňoch jej vychádza prvý román Za múrom. Je to fantasy žáner, ktorý je autorke v súčasnosti najbližší „pretože v ňom nie sú vytýčené žiadne hranice. Inšpiráciou sú mi veci z bežného života, o ktorých sa ľudia nechcú baviť, pretože ich považujú za témy nevhodné do spoločnosti. Jednou z nich je aj ničenie sveta, ktorý nie je len náš, a pomalé podpisovanie nezvratnej zmluvy o vlastnej smrti,“ filozofuje nadaná autorka.

 O obsahu románu Za múrom

Život hlavnej hrdinky príbehu, Susan, sa od základov zmení, keď si prečíta tajné zápisky svojho zmiznutého a údajne mŕtveho otca. Jeho poznatky zavedú ju i jej priateľov až k tajomnému Portálu, ktorý ju vyvrhne priamo doprostred neznámeho a divokého sveta zvaného Alagonit – a táto kapitola jej života je skutočne z akčnejšieho príbehu. Susan sa dozvedá o vzácnom dedičstve jej rodiny a uvedomuje si, že jej predkovia boli s týmto svetom spriaznení viac, než si doposiaľ myslela. Nad Alagonitom však visí temnota – človek zo Susaninho sveta, Jednooký Cudzinec, ktorý ho pustoší už celé roky. Možno úloha zastaviť ho skutočne spočíva na ľuďoch z jej sveta... a možno je to úloha pre ňu. 

Autorka knihy hovorí, že „toto napínavé dobrodružstvo je určené predovšetkým čitateľom, ktorí sa neboja začať s púťou na záchranu sveta. Príbeh je plný originálnych zvierat i rastlín, ktoré som sama vymyslela, zbraní, akcií, no aj odpočinku a zábavy. Je určený pre násťročných chlapcov a dievčatá, no zábavu v ňom rozhodne nájde aj dospelý milovník fantasy.“

Vanessa Jóriová. S písaním poézie a krátkych próz začala už v tretej triede na základnej škole. Vyhrala mnohé celoslovenské súťaže pre začínajúcich autorov a získala veľa ďalších ocenení.  Ako sama hovorí, hlavu mala vždy plnú nápadov a obmedzený priestor niekoľkých strán poviedky jej nestačil. A tak ako jedenásťročná začala písať román Za múrom, ktorý po dvoch rokoch štartuje svoju púť k čitateľom.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.