bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZ JEJ KRVI

Skutočný príbeh najznámejšej slovenskej veštkyne a liečiteľky

ssssRomán Z  jej krvi je skutočný príbeh zachytávajúci rodovú líniu, z  ktorej pochádza najznámejšia slovenská veštkyňa a liečiteľka Zana. Ako sama priznáva, knihu  sa rozhodla napísať aj preto, že mala nevysporiadané veci s minulosťou.  „A tiež preto, aby ľudia pochopili, že klasické ´bosorovanie´, teda veštenie, ľudové liečiteľstvo, démoni, zaklínadlá, duchovia mŕtvych... napriek modernej dobe toto všetko existuje a málokto s nimi vie pracovať tak, aby bola zachovaná rovnováha. Vlastne sa nič po celé stáročia v tomto smere nezmenilo,“ dodáva Zana.

Kniha sa začína príbehom jej praprastarej matky Olívie, ktorú v jej dobe považovali za bosorku, liečiteľku a vedmu. Žila na hrane vtedajšej spoločnosti, s ľuďmi, a predsa bez nich, no šťastná so svojím manželom a synmi. Olívia zanechala prapravnučke obradný prsteň a podrobné zápisky s rodovými zaklínadlami a popismi, ukryté vo zvláštnej truhličke. Zane sa tieto rodinné poklady dostali do rúk po viac ako storočí a spolu so zdedeným darom jasnovidectva určili jej ďalšiu cestu životom. Zaninu životnú púť, nepochopenie rodiny, priúčanie sa i porozumenie inému svetu  jej pomáhala prekonávať hrozenkovská bosorka Agáta, ktorá sa stala jej spriaznenou dušou  a priateľkou. No aj v tých chvíľach Olívia držala ochrannú ruku nad svojou prapravnučkou a spoločne s vedmou Agátou jej pomáhala akceptovať skutočnosť, že je iná. Pretože aj Zana má krv bosoriek.

„Dlho som váhala, či knihu vôbec písať a jej zrod trval takmer tri roky, kým bola dokončená. Mnohé spomienky boli veľmi ťaživé a bolo ťažké dať ich na papier, otvoriť pre iných ľudí. A možno som ju písala aj preto, aby ľudia selektovali ku komu idú, pretože zlá voľba liečiteľa, veštca ich môže zničiť. Mnohé totiž nie je o peniazoch.“ Zana Saluber

Zana Saluber sa narodila a väčšinu života prežila v rodnom Trenčíne. Po tragických udalostiach, ktoré sprevádzali jej mladosť, sa rozhodla vrátiť ku koreňom a natrvalo sa usadiť v Leviciach. Tu žije dodnes so svojimi deťmi a s bratom, ktorému tiež v tele koluje ,,iná“ krv. Ako vedma, numerologička a liečiteľka sa venuje ľuďom, ich problémom, zdraviu aj láskam. Román Z jej krvi  je Zanin beletristický debut.

Román Z JEJ KRVI vychádza na 280 stranách. Maloobchodná cena 11,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.