bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVyšiel tretí diel štvordielnej série fantasy romance - Baamiel & Delaila

V lete 2022 uzrela svetlo sveta tretia časť štvordielnej série fantasy romance - Baamiel & Delaila. Fantastický príbeh o láske medzi ľudskou ženou a mužom nevšedných schopností z pera slovenskej spisovateľky vystupujúcej pod pseudonymom DENALEA VOLKONA (www.denaleavolkona.com).

Knihy o Baamielovi a Delaile sú autorkiným debutom na slovenskom trhu, obálky všetkých štyroch častí vytvoril známy artista GARTIER, ktorého art-dizajny s nezameniteľným erotickým podtextom sú vo všetkých smeroch oslavnou piesňou ženskej krásy.

Ústrednou postavou celého príbehu je Delaila, hrdá, ale hanblivá a nespoločenská hlavná hrdinka, ktorá nás vtiahne do skrytého, nepoznaného, nadprirodzeného sveta Svetla a Temna prostredníctvom svojho konania, myšlienok a pocitov.

Anotácia

Tvrdá rana osudu zasiahne Delailu nepripravenú a zmocní sa jej vôle žiť. V určitom momente si Delaila uvedomí, že sa jej dejú zvláštne, nevysvetliteľné veci. Pud sebazáchovy ju prinúti zdvihnúť hlavu z popola beznádeje, vystúpiť z apatie, aby zistila, čo sa to vôkol nej deje a prečo.

Kvária ju živé sny, trasie sa v zajatí nejednej nočnej mory, má vidiny a prenasleduje ju záhadný muž s tvárou ukrytou v hlbokej kapucni. Netuší, že plazivý hlas zúfalstva, ktorým neustále narieka jej duša, prebudil pozornosť niekoho výnimočného. Niekoho, kto ju vyláka do zámockého hotela ďaleko od civilizácie, postaví ju pred diabolské ultimátum, zbaví ju možnosti úniku a vtiahne do nebezpečnej hry o jej  vlastné srdce.

Tam, medzi múrmi starého podivného sídla, v lone krásnej prírody a v žiari plameňov neznámeho ohnivých očí Delaila vyťahuje všetky zbrane, aby sa ubránila tajomnému mužovi, ktorý si hovorí Baamiel, nestratila zdravý rozum a unikla desivému Agielovi a jeho prisluhovačom, ktorí jej ukážu odvrátenú stranu Baamielovho sveta.

Ako vznikol príbeh o Baamielovi a Delaile

Príbeh Baamiela a Delaily vznikal neuveriteľných 10 rokov. Nápad sa zrodil zo sna, ktorý Volkonu mátal dlhé dni až týždne. Pôvodná myšlienka, resp. ústredná scéna, ktorá podnietila vznik celého príbehu o Baamielovi a Delaile je epizóda popísaná v druhej časti série, kapitola  od str. 143 do 150. Volkona sama trpí živými snami a nočnými morami, ktoré ju okrem iného inšpirovali k napísaniu tohto príbehu i mnohých ďalších. (Napr. Fantasy poviedka Modrý mesiac).

Volkona sa netají tým, že má bujnú fantáziu a sklony k romantizovaniu. Seba i svojich čitateľov nazýva “Dreamers,” celú svoju tvorbu venuje všetkým, čo radi snívajú.

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.