bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVÝHYBKY OSUDU

Odpočítavanie sa začína...

vyhK napísaniu románu ma inšpirovali najmä dve veci - moje vlastné zážitky z prostredia detského oddelenia nemocnice, kde som po ukončení zdravotníckej školy pracovala a čisto dievčenský kolektív v škole, ku ktorému zasa patrili babince a stanovačky. Podarilo sa mi tak splniť si svoj dávnejší sen, vrátiť sa do búrlivého obdobia môjho života, pričom však postavy v románe som už nechala konfrontovať sa s výzvami dnešného, moderného sveta dievčat a žien,“  povedala o svojom novom knižnom prírastku Slávka Koleničová.

Iskrivý príbeh Lucie, dvadsaťpäťročnej detskej zdravotnej sestry z bratislavských Kramárov, a jej štyroch priateliek, s ktorými sa stretáva na babincoch. O čom sa rozprávajú? Čo ich trápi? Už nie sú dievčatá a ešte nie zrelé ženy. Žúrky, stanovačky, no a, samozrejme, chlapi. Lucia má smolu, lebo ten jej je k nej hrubý. Všetci naokolo vidia, že vzťah nemá perspektívu, no Lucia dáva Andrejovi zakaždým ďalšiu šancu. Presvedčená, že poslednú. Z bludného kruhu sa dostáva spôsobom, aký by nečakala. Urobí prvé rozhodnutia a má pocit, že život sa jej konečne mení. Ukazuje sa však, že hoci vymenila chlapa, komplikácie ostali. Začína o sebe pochybovať. Fakt je taká nemožná, alebo je skrátka smola jej osudom? Sklamaná prichádza s radikálnym riešením. Odpočítavanie sa začína...

 Slávka Koleničová absolvovala Strednú zdravotnú školu. Práve jej osobné zážitky z nemocničného prostredia ju inšpirovali aj pri písaní tohto románu. Slávka s čitateľmi svojich kníh rada beseduje a postrehy z týchto stretnutí ukladá na vlastnej webovej stránke www.slavkakolenicova.sk. V Ikare od Slávky Koleničovejvyšlo: Nádej stratených duší (2009), Víťazné prehry (2010), Kvarteto (2012).

Román VÝHYBKY OSUDU vychádza na 424 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.