bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVYHORENÁ DÚHA

Vzťahy v ohrození

fgDynamický príbeh rodiny, ktorej možno závidieť, kým sa neodchýli opona vnútorného sveta jej členov. „Mojou snahou bolo skĺbiť prežité (realitu) s fabuláciou tak, aby vznikol príbeh, ktorý zaujme a možno i čosi viac. Pri písaní som sa oprela o momenty z ´druhej ruky´, zdrojom ktorých bola i moja práca vyšetrovateľky policajného zboru, avšak išlo iba o kamienky (domáce násilie, praktiky bytovej mafie), ktoré mali dotvoriť mozaiku príbehu,“ konštatuje autorka.

Kaja je frustrovaná manželka dobre zarábajúceho muža, no ich vzťah je v ohrození. Medzi niekoľko vláken, čo ich ešte horko-ťažko držia pri sebe, patrí zžieravá túžba po dieťati, na ktoré márne čakajú už desať rokov. A sú tu ešte traja ďalší muži, s ktorými nemôže Kaja prestať hrať životom opotrebované zdeformované roly. Jej otec  v starobe prichádzajúci o rozum; nevlastný syn, ktorého vychovávala pritvrdo a teraz sa jej to vracia aj s úrokmi, a kolega. Ten by mohol a zároveň nemohol byť aj niečím viac než len (spolu)pracovníkom. Kaja je časovaná bomba s jediným rozdielom – ona vybuchne niekoľkokrát.

Mária Mikitová Janošková je naturalizovaná Bratislavčanka a presvedčená Petržalčanka. Vyštudovala na Právnickej fakulte UK; pracuje ako vyšetrovateľka policajného zboru, hoci nie vždy s možnosťou vstúpiť na miesto činu. Autorka je členkou občianskeho združenia Literárny klub Generácia pri Miestnej knižnici v Petržalke. Bodovala vo viacerých literárnych súťažiach a publikovala v niekoľkých literárnych časopisoch (Rak, Vlna). Novela Vyhorená dúha je jej prozaický debut.

Román VYHORENÁ DÚHA vychádza na 248 stranách. Maloobchodná cena 9,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.