bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVhodná úprava stravy dokáže zázraky!

Moderné paleo - prvá slovenská kniha o ideálnej strave podľa princípov paleo

Je známe a dnes už o tom málokto polemizuje, že náš život, naše zdravie, ovplyvňuje skladba potravím, ktoré jeme. V súčasnosti sa čoraz viac aj u nás stretávame v súvislosti so stravovaním s pojmom paleo. O stravovaní podľa princípov paleo, ktoré kladie dôraz práve na zloženie konzumovaných potravín, je aj prvá slovenská kniha -  Moderné paleo.

Názov Moderné paleo zvolili autori pre stravovanie, ktoré zohľadňuje nielen odborné argumenty, ale tiež súčasné možnosti moderného stravovania sa. Základným pilierom je obmedzenie spotreby sacharidov, vylúčenie potravín s vysokým obsahom problematických látok a alergénov, s dôrazom na konzumáciu potravín, ktoré sú čo najmenej technologicky spracované.  Paleo  je stravovací systém  alebo spôsob života, ktorý  môžu prijať zdraví ľudia  ako jedinečný pre svoje zdravie  a tiež ľudia s istými chronickými civilizačnými chorobami ako dôležitú súčasť ich liečby. „S jeho podporou dokáže organizmus bojovať napríklad s cukrovkou, obezitou, vysokým krvným tlakom, poruchami metabolizmu tukov, zápalovými chorobami predovšetkým kĺbov a veľmi často aj  so zdĺhavými  ťažkosťami pri trávení či pri potravinových intoleranciách“, konštatuje odborná garantka knihy MUDr. Eva Smíšková, všeobecná lekárka a internistka. 

Veľmi vítaným vedľajším efektom pri stravovaní sa podľa paleo princípov je aj zníženie hmotnosti. Pohľad na stravovanie popísaný v knihe Moderné paleo je symbiózou stravovacích smerov, ktorých vplyv na zdravie je dostatočne zmapovaný na to, aby bolo možné z nich vyvodiť závery a odporúčania.  Moderné paleo kombinuje to najoptimálnejšie z týchto diét, pričom argumentáciu stavia na fungovaní biochemických procesov v ľudskom tele a prihliada na to, že okrem nutričnej kvality by naša strava mala byť chutná, pestrá, dostatočne sýta, no nemali by sme z nej priberať.

Paleo

Kniha Moderné paleo nediktuje čitateľom, čo majú jesť. Vysvetľuje, ako a prečo veci fungujú, a je preto skôr nástrojom k tomu, aby sa každý sám, a na základe faktov (nie ideológie alebo mýtov) rozhodol, čo si položí na tanier.

V knihe Moderné paleo nájdete čitateľ aj mnoho praktických rád, receptov a doplňujúcich zdrojov, z ktorých sa môžete dozvedieť viac. Autormi knihy sú Diana Uríčková Miroslav Karpaty, zakladatelia portálu www.paleo.sk.

MODERNÉ PALEO  vychádza na 192 stranách, maloobchodná cena 12,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.