bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skVeselé cestovateľské dobrodružstvo šťastnej kravy Elsie

Prekvapení? Nebuďte!  Hlavnou hrdinkou románu známeho herca Davida Duchovného je naozaj krava. Šťastná krava Elsie. Žije si spokojným životom, kým jej ho informácie o priemyselnom mäsokombináte neobrátia naruby. Začítajte sa do vtipných historiek, ktoré nám ukazujú, že náš svet zúfalo potrebuje vzájomné pochopenie a porozumenie.

krava nebeskáElsie Bovaryová trávi dni jedením, odpočíva a debatuje  s najlepšou priateľkou, krásavicou Mallory. Raz v noci sa kamošky vykradnú z kravína. Mallory flirtuje s býkmi a Elsie na prieskumoch po farme zistí šokujúce informácie, ktoré obrátia jej život naruby. Zvieratám na farme hrozí reálne nebezpečenstvo. Rozhodnú sa odísť do lepšieho, bezpečnejšieho sveta. Napríklad do Indie, kde sú kravy nedotknuteľné. Na farme vzniká nesúrodá skupinka: Elsie, Jerry – vlastne Šalom, podráždený kanec, ktorý číta Tóru, lebo nedávno prestúpil na judaizmus, a Tom, uhladený moriak, ktorý nevie lietať, ale zato zobákom ovláda iPhone. Títo traja, narýchlo prezlečení za ľudí a s ukradnutými pasmi, zamieria rovno na letisko. Elsie je nevinná, vtipná, uštipačná a duchaplná rozprávačka príbehu, Tom sa napokon  naučí lietať a rozdáva psychiatrické rady a Šalom, ktorého odmietnu jeho vlastní ľudia v Jeruzaleme, nečakane spojí Izraelčanov a Palestínčanov.

 

david duchovnyDavid Duchovny (1960) je obľúbený americký televízny, divadelný a filmový herec, scenárista a režisér. Jeho najznámejšou filmovou rolou je agent FBI Fox Mulder v seriáli Akty X. Žije striedavo v New Yorku a Los Angeles. Z anglického originálu Holy Cow (Farrar, Straus and Giroux, New York 2015) preložila Diana Ghaniová. Foto: Tim Palen.

             Román KRAVA NEBESKÁ vychádza na 208 stranách.

Maloobchodná cena 10,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.