bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVELESTÚR

Odhaľte pravdu a budete odmenení

ssss Mimoriadne silný príbeh Jozefa Banáša o tom, že skutočný zmysel života sa oplatí hľadať.

„Velestúr je  príbeh o Mužovi predstavujúcom tvorivého človeka, ktorý je pochybovačom i veriacim zároveň,“ hovorí o svojom najnovšom diele Jozef Banáš a pokračuje: „Chce ľudí motivovať, lenže nerobí to správnym spôsobom. Video meliora proboque deteriora sequor  - Vidím a schvaľujem lepšie, za horším kráčam,  povedal Ovídius a vystihol tým cestu azda každého smrteľníka. Hrdina knihy – Muž v strednom veku – si to hlboko a bolestne uvedomuje. Chce žiť naplno, búri sa proti bezduchému pôžitkárstvu, žije však v prostredí, v ktorom je pôžitkárstvo bez ducha základnou hodnotou. V tomto prostredí hľadá cestu cnosti, provokuje k pozitívnemu činu, žiaľ, nie vždy tým správnym spôsobom. Pri sile Mužovho ega ostáva jeho milujúcej Žene len možnosť bezmocne sa prizerať. Je to príbeh o mne, o každom z nás, kto pochopí, že zmeniť sa môžeme len činmi, ktorými prejavíme odvrátenú stranu strachu – odvahu.“

Príbeh Muža a Ženy je akési podobenstvo o obracaní sa k svetlu prostredníctvom pochopenia vlastných chýb. Každý z nás putuje v živote k svojmu symbolickému Velestúru. Tento vrch s tajomným runovým nápisom je reálny a nachádza sa v samom srdci Slovenska. Zabudnutý takmer ako naše slovanské korene. Preto som si ho Jozef Banáš zvolil za svoj symbol. Ak porozumieme jeho dávnym odkazom tak, ako im porozumel Muž, hádam odkľajeme aj tajomný Velestúr v každom z nás.

Jozef Banáš  je jeden z najúspešnejších slovenských autorov ostatného desaťročia. Je nositeľom mnohých literárnych ocenení doma a v zahraničí. Jeho knihy preložili do ôsmich jazykov. O svojich dielach besedoval v šestnástich krajinách. Dan Brown ho označil za „hľadača pravdy“ a dalajláma mu počas stretnutia v Kašmíre v júli 2014 požehnal k úsiliu zbližovať ľudí. Jozef Banáš je autorom viac ako tristo glos a komentárov, ktoré pravidelne uverejňuje v rôznych médiách. Osobitý zmysel pre humor prejavuje vo svojej pravidelnej talk-show Na kus reči. Román Velestúr je v poradí jeho jedenásta kniha.

Román VELESTÚR vychádza na 264 stranách. Maloobchodná cena 12,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.