bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJozef Karika V TIENI MAFIE

V TIENI MAFIE Mafiánsky román, aký doteraz na Slovensku nevyšiel

Bratislava 23. februára 2010 - Drsný a zároveň dojímavý mafiánsky román so šokujúcou otvorenosťou opisuje bezohľadné mafiánske praktiky od výpalníctva, nakrúcania pornografie, obchodu s bielym mäsom až po korupciu, ktorá rozožiera štátne a samosprávne štruktúry. Jozef Karika sa pri príležitosti vydania románu vyjadril, že za najväčší autorský úspech bude považovať, ak po publikovaní tejto knihy prežije v zdraví ďalšie tri mesiace, pretože na rozdiel od jeho starších titulov je tento naozaj na hrane...
Jozef Karika v románe V TIENI MAFIE so znalosťou veci analyzuje príčiny formovania prvých zločineckých skupín na Slovensku, teritoriálne rozdelenie moci a vplyv podsvetia na politickú klímu v krajine. Umožňuje nahliadnuť do zákulisia nielen gangstrov nižšieho rangu, ale i mafie v bielych golieroch, fungovania regionálnej politiky i práce médií.

Autor sa v románe dotýka aj politiky, neraz dosť nelichotivo. V tejto súvisloti povedal: „ Kniha je mojim odkazom pre tých politikov, ktorí sa na popisovanom stave spoločnosti nemalou mierou podieľali. Niektorí z nich strašia v parlamente dodnes. Chcem im románom odkázať, že bez ohľadu na to, koľko miliárd si vďaka rozvratu a zdeformovaniu celej generácie nakradli, morálnu autoritu ani skutočnú úctu si nikdy nekúpia – pre ďalšie pokolenia zostanú len zlodejmi“. (Celý rozhovor s Jozefom Karikom si môžete prečítať na www.kniznyweb.sk )

Jozef Karika pracoval ako redaktor v televízii. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. Na Slovensku a v Čechách mu vyšli knihy Zóny tieňa (2005), Mágia peňazí (2007), Kurz praktickej mágie pre začiatočníkov (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V USA mu vyšla kniha esejí Liber 767. Poviedky publikoval v literárnom magazíne Rak a v časopise Fantázia. Niektoré jeho texty vyšli v amerických antológiách The Best of Konton a Manifesting Prosperity. Svojimi textami rád provokuje, pričom neraz balansuje na hrane prijateľnosti. Pre kontroverzné a politicky nekorektné názory zakázali jeho blog na internetových stránkach istého známeho slovenského denníka.

Román V TIENI MAFIE vychádza na 328 stranách.
Maloobchodná cena 10,90 € .