bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skV auguste to bude rok, čo nás opustil Jozef Bednárik

Vydavateľstvo Ikar vydá jeho životný príbeh

JozefRukopis odovzdala v uplynulých dňoch do vydavateľstva spisovateľka Andrea Coddington. Na knihe začala pracovať krátko po smrti Jozefa Bednárika. Niekoľko mesiacov sa intenzívne venovala štúdiu materiálov, stretla sa s celým radom slovenských aj českých umelcov, s ktorými Jozef Bednárik spolupracoval v Nitre, Bratislave, Prahe. Rozhovory viedla s jeho najbližšími – súrodencami a ďalšími rodinnými príslušníkmi, priateľmi, ale aj hercami z ochotníckeho divadla v  Zelenči, aby vytvorila čo najvernejší obraz o dnes už legendárnom  režisérovi a hercovi. Kniha s názvom JOZEF BEDNÁRIK bude uvedená do života 21. augusta, deň pred jeho odchodom z tohto sveta v auguste minulého roku.

„Práca na knihe Jozef Bednárik má nálepku ´perfektná´.  Nenapísala som klasický životopis, ale knihu, ktorá má všetko, čo mal rád: dojemnosť, nádavky, umelecké krásno, cestovanie, varenie, vzťahy, trinástu komnatu. Prišla som na toľko „zaručených informácií“, že by vystačili aj na tridsať Bednárikov. Alfou a omegou je jeho kontroverznosť, extrémistický prístup ku všetkému: k ľuďom, k sebe, k jedlu, k umeniu, k Bohu,“ vyznala sa autorka knihy.

Na otázku, prečo sa vydavateľstvo rozhodlo práve pre Andreu Coddington, odpovedala Gabriela Belopotocká: „Oslovili sme Andreu, aby napísala životný príbeh Jozefa Bednárika s jasným zámerom. Je to skvelá spisovateľka, ktorá napísala niekoľko veľmi úspešným kníh podľa skutočných príbehov. Ukázalo sa, že naša voľba bola správna. Po prečítaní rukopisu sme boli nadšení. Andree sa podarilo vykresliť Jozefa Bednárika plasticky vo všetkej jeho mnohotvárnosti. Nič mu nepridáva, neidealizuje ho, práve naopak. Píše aj o jeho nerestiach, nadávkach, ktorými častoval hercov, jeho gurmánstve, láske k cestovaniu... a samozrejme, najmä a predovšetkým o jeho veľkej  celoživotnej láske k divadlu, muzikálu a opere.“

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.