bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skUličnica

Súčasný román o hľadaní šťastia a slobody v slovenskej realite

19.júl 2016

 Hlavná hrdinka románu Svetlana sa zahráva s osudom – chce pomstiť smrť svojich milovaných rodičov. Jana Benková je etablovanou spisovateľkou a na margo Uličnice dodáva: „V knihe nájdu čitatelia to, na čo sú odo mňa zvyknutí – úsmev, slnko, iskrivé dialógy, a keďže disponujem obrovským množstvom informácií z rôznych oblastí, klasickú románovú dejovú líniu už tradične zdobím aj glosovaním aktuálnej slovenskej reality.“

Ulicnica.jpgSvetlana naivne verí v spravodlivosť, ale netuší, s akým rafinovaným súperom sa pustila do zápasu a jej dlho pripravovaná vendeta sa nevydarí tak, ako si naplánovala... Teraz už striehne smrť aj na Svetlanu. Na úteku pred dôsledkami skončí úplne na dne – v cudzom meste, na ulici v spoločnosti žobrákov a holubov. Vystrašené dievča bez prostriedkov napokon prijme miesto striptérky vo viedenskom nočnom klube. Stane sa hviezdou nočného života rakúskej metropoly a dúfa, že konečne našla svoje šťastie... Lenže život jej ho nedaruje len tak a Svetlana zrazu stojí pred osudovou voľbou – láska alebo sloboda?

Jana Benková vydala 28 knižných titulov. Siaha po rôznorodých témach, ktoré si vyžadujú aj rozličný žáner: Rozhovory na telo I a II, Má láska krídla?, Ľúbim ťa, Slovenské hviezdy v NHL, A. Heribanová: Vždy s úsmevom, Lekcia od princeznej, Pralinky s chilli, Slečna nebezpečná, Máš, čo si chcel, miláčik, Čistá láska, Až po uši, Zlatíčko, Dievča s mačacím menom, Ben a Maxová, Haló, tu je tvoja láska!, Slnečnica, Večernica, Ten bozk, Už sa mi aj snívaš, Chcem takého ako ty, Malinový sen, Šťastná žena, Jedna noc nestačí, Agátová alej č. 25 a Uličnica. V najväčšej čitateľskej ankete sa stala TOP autorkou roka 2012. Benková je úspešná aj v Českej republike, vyšlo jej tam už 7 románov. Jeden román vyšiel v Nemecku a ďalší sa pripravuje v ruštine.

Uličnica vychádza na 232 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.